Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Abonament radiowo - telewizyjny?!
#21
Ja nie wiem po co wogóle abonament od posiadania czegoś. Nie ważne czy tego czegoś używam muszępłacić.
- w tym wypadku za TV, radio

Czysty zysk dla polityków .
  Odpowiedz
#22
Cytat:W każdej chwili możesz wyrejestrować swój odbiornik radiowy czy telewizyjny, to nic nie kosztuje. Wypisanie jednego papierka i wyprawa na najbliższą pocztę.

Czyli mamy zrezygnować z całego tv jeśli nie chcemy płacić za oglądanie tvp? Wtedy to już jest łamanie praw konstytucyjnych. "Albo płacisz haracz i oglądasz co chcesz, albo nie płacisz haraczu i nie oglądasz nic".

A co do historii z nauczycielką geografii - nie ma szans żeby to było wyłudzenie, ponieważ panowie mieli prawny nakaz (była nawet u prawnika z pytaniem, czy to jest legalne).
  Odpowiedz
#23
(17.01.2012, 11:43)Guardian napisał(a): Czyli mamy zrezygnować z całego tv jeśli nie chcemy płacić za oglądanie tvp? Wtedy to już jest łamanie praw konstytucyjnych. "Albo płacisz haracz i oglądasz co chcesz, albo nie płacisz haraczu i nie oglądasz nic".

Dokładnie tak jest. Jeżeli chcesz żeby wszystko było zgodne z obowiązującym prawem. Masz wybór.
Gdzie widzisz łamanie praw konstytucyjnych? Czy i gdzie w Konstytucji jest napisane że jako obywatel RP masz mieć wszystko za darmo?
Zgłoś swoje żale do Rzecznika Praw Obywatelskich. Przeczyta, wysłucha i odpowie. Chętnie przeczytam jego odpowiedź.
Albo wymuś na nadawcach komercyjnych płacenie za Ciebie abonamentu.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#24
Taki mały dodatek :)

  Odpowiedz
#25
Moi rodzice nie opłacają żadnego abonamentu jak długo żyje , nigdy nie widziałam żadnego awiza ani żadnej kontroli, także mi to obojętnie. A z resztą po co płacić komuś za reklamy , i tasiemce które trwają nawet 5.000 odcinków.
  Odpowiedz
#26
Radiowo-telewizyjna kampania, mająca zawstydzić osoby niepłacące abonamentu, to pieniądze wyrzucone w błoto - przekonują eksperci na łamach "Rzeczpospolitej". Sęk w tym, że nikt nie wie, ile ich dokładnie wyrzucono.

Gazeta dodaje, że zleceniodawca Związek Pracodawców Mediów Publicznych nie ujawnia jej kosztów. "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że w spotach emitowanych przez Polskie Radio i TVP wypowiadają się obcokrajowcy, którzy wytykają Polakom niechlubne pierwsze miejsce wśród europejskich krajów w unikaniu płacenia abonamentu.

- Naszym celem było pokazanie, że niepłacenie abonamentu jest niezgodne z prawem i standardami europejskimi - tłumaczy Marian Szołucha z ZPMP.

Zdaniem medioznawcy profesora Jacka Dąbały kampania niespecjalnie przemawia do odbiorców. - Wiele osób czuje się nią nawet urażonych. Dzięki temu może i zwraca uwagę na problem, ale nie sądzę, by to przełożyło się na płatności - mówi "Rzeczpospolitej".

Według Jacka Dąbały najbardziej owocne byłoby, gdyby to premier i ministrowie wyszli i wytłumaczyli, dlaczego warto łożyć na media publiczne i jaka jest ich rola. - Zwłaszcza, że to premier kilka lat temu przekonywał, że abonamentu płacić nie trzeba - mówi profesor Dąbała.



[Obrazek: IAR.gif]
  Odpowiedz
#27
Karol napisał(a):Zdaniem medioznawcy profesora Jacka Dąbały kampania niespecjalnie przemawia do odbiorców. - Wiele osób czuje się nią nawet urażonych.
Np. ja czuje się urażony. Po obejrzeniu po raz pierwszy takiego spotu zastanawiałem
się kto to finansuje. Teraz już wiem i również twierdzę, że takie działania nie spowodują
"moralniaka" wśród Polaków, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że zadziała to wręcz odwrotnie.

Obejrzenie tego spotu według mnie może spowodować co najwyżej takie
reakcje jak u tego pana na poniższym obrazku:
[Obrazek: abonament.jpg]

Takie spoty, to nie jest dobra metoda na tego typu akcje, szczególnie w naszym kraju
gdzie ludzie są bardzo nerwowi jeżeli chodzi o wszelkie płatności typu "podatek".
Tak podatki - po tego nie można nazwać abonamentem. To zwykły podatek.

Karol napisał(a):- Naszym celem było pokazanie, że niepłacenie abonamentu jest niezgodne z prawem i standardami europejskimi - tłumaczy Marian Szołucha z ZPMP.
To trochę tak jakby powiedzieć - wszyscy jesteście głupi, a za chwilę tłumaczyć:
źle mnie zrozumieliście. Chciałem Wam powiedzieć, że możecie być bogatsi o pewne
doświadczenia jeżeli mnie wysłuchacie.

Żenująca kampania reklamowa.
  Odpowiedz
#28
Dlaczego ja mam płacić abonament? - i za co?
Mamy programy państwowe:
  • TVP 1
  • TVP 2
  • TVP Info
  • TVP Kultura
  • TVP Polonia
  • TVP Polonia 1
i po co tyle tego? Telewizja państwowa powinna mieć 1 program. Mamy płacić za to żeby za MOJE pieniądze,
mogły istnieć programy typu "kawa i herbata", "pytanie na śniadanie" to oni za nasze pieniądze siedzą w ciepłym
studiu i robią program o niczym. Kolejne absurdy: Utrzymywanie programów/seriali typu "Klan", "Plebania", "Moda na sukces"
czy to ktoś ogląda? Zamiast dawać pieniądze, bo jeśli ktoś nie wie pieniądze z abonamentu idą do producenta który
kręci taki głupi serial, zamiast kupować jakieś programy pouczające, geograficzno-przyrodnicze. Do tego te reklamy
ale o tym już ktoś pisał wcześniej.

Podam przykład, np. w telewizji komercyjnej jeśli jakiś program lub serial nie ma odpowiedniej oglądalności, czyli nie zarabia
na siebie to wylatuje, na jego miejsce wchodzi nowy. Jak dla mnie mogą zakodować TVP, ponieważ ja nie chcę oglądać tego G**,
a tym bardziej za niego płacić. Kolejny przykład np. oglądając Polsat on nie wymaga ode mnie abonamentu jeśli jednak chce mieć
inne kanały tematyczne muszę wykupić abonament i wtedy płacę i jestem zadowolony.

Nigdy nie płaciłem i nie mam zamiaru płacić, bo nikt nie będzie zmuszał mnie do oglądania tego g**, wole płacić ponad 200 zł (Internet + Telewizja + Telefon) w UPC niż zapłacić abonament. A tego typu reklama więcej ludzi zrazi niż przyciągnie do zapłacenia.
  Odpowiedz
#29
Mamy jeszcze takie kanały jak
TVP Sport
TVP HD
TVP Seriale
TVP Historia

Ja nigdy nie płaciłem i nie zamierzam tak samo jak cała moja rodzina.

[Obrazek: Arek.B.gif]
  Odpowiedz
#30
Nie płacę i nie będę płacił.

Cytat:TVP 1
TVP 2
TVP Info
TVP Kultura
TVP Polonia
TVP Polonia 1
TVP Sport
TVP HD
TVP Seriale
TVP Historia

Wierzcie mi lub nie ale żadnych z tych kanałów nie oglądam.
Mogę powiedzieć, że w 2011 roku ani razu nie włączyłem żadnego z tych kanałów aby coś obejrzeć, czasem się tylko nawijają przy przełączaniu.

U mnie w rodzinie na 2 TV oglądają tam czasem kabaret i nic poza tym.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości