Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Dlaczego ludzie piszą "tyś.", a nie "tys."
#1
Możecie mi to wytłumaczyć?
Dlaczego połowa społeczności pisze np "40 tyś.", a nie "40 tys."?
Pisze się "tyśęcy" czy "tysięcy"? Oczywiście, że tę drugą formę.
Przecież to czysty analfabetyzm... Auc
Nie wiem jak Was, ale mnie to razi niezmiernie. Niemoge
Przykłady na forum:
[Obrazek: 1-1346419506.jpg]
---------------------------------------------------------
[Obrazek: 2-1346419506.jpg]
---------------------------------------------------------
[Obrazek: 3-1346419506.jpg]

Zapraszam wszystkich do dyskusji.
  Odpowiedz
#2
może dlatego, że wymawia się "tyśęcy" (proszę poprawić jeśli źle mówię :) )
  Odpowiedz
#3
Tutaj masz odpowiedź chyba dobrze gada :D
  Odpowiedz
#4
Mnie też to strasznie razi.
Oczywiście poprawna forma skrótu od słów "tysiąc", "tysiące" to tys. - obowiązkowo z kropką na końcu, jej brak też mnie bardzo razi. ;)
  Odpowiedz
#5
Jezu tylko nie Miodek ...
Wydaje mi się że ludzie piszą tak z przyzwyczajenia wizualnego - o czym mówię?
100 tyś. wygląda lepiej niż 100 tys. bądź tysi.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#6
Moim zdaniem jest to skrót od słowa ' tysiąc '. Po prostu ludzie się już tak przyzwyczaili i ta forma skrótu już została na stałe.
  Odpowiedz
#7
VanPure napisał(a):Moim zdaniem jest to skrót od słowa ' tysiąc '. Po prostu ludzie się już tak przyzwyczaili i ta forma skrótu już została na stałe.

Ludzie się to tego przyzwyczaili ja wole pisać tyś. bo lepiej wygląda chociaż to niepoprawnie.
łɐʍoɹıʍɐz ʇɐıʍś ʎłɐɔ
  Odpowiedz
#8
A co na to regulamin naszego forum ?

A no właśnie:
Cytat:3. Na forum obowiazuje pisownia zgodna z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji oraz stosowanie polskich znaków diakrytycznych.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#9
VanPure napisał(a):Moim zdaniem jest to skrót od słowa ' tysiąc '. Po prostu ludzie się już tak przyzwyczaili i ta forma skrótu już została na stałe.
Skrótem od słowa tysiąc jest tys. Forma tyś. nie "została na stałe", bo wciąż jest niepoprawna. To, że ludzie tak piszą znaczy tylko, że nie znają zasad polskiej pisowni.
  Odpowiedz
#10
"Czyli musi nastąpić..." zmiana mojej reklamy heh. Często miałem z tym problem, po prostu tyś brzmi lepiej. Stąd pewnie ten błąd.
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości