Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak usunąć z bluzki plamę po pomarańczach?
#1
Question 
Pytanie jak w temacie - jak usunąć z bluzki plamę z soku pomarańczowego?
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
spróbuj solą albo sodą oczyszczoną czasem pomaga :)
  Odpowiedz
#3
Niestety nie zeszła ta plama:( chyba moge się z bluzka na dobre pożegnać. Dziękuje WazzUp10:) za pomysł.
Niedostępny
  Odpowiedz
#4
Dziwne mi pomoglo sok wisniowy wyczyscic z koszuli ;)
pewnie liczyła sie szybka moja reakcja :)
  Odpowiedz
#5
pewnie tak ,ja sama się dziwie ,że od pomarańczy będzie plama. Bo od wiśni jagód czy innych ciemnych owoców to zawsze trzeba uważać. Jeśli od razu zacząłeś ją czyścić to wynik pozytywny.Ja jak widzisz odrazu wrzuciłam do pralki ,i nic nie pomogło później skorzystałam z kilku innych sposobów z neta i nic nie dało, no i jeszcze Twój sposób po czym jeszcze raz wyprałamniby troche jaśniejsza się zrobiła ,ale nie zeszła całkiem.
Niedostępny
  Odpowiedz
#6
A plama jest na białym, czy kolorowym tle? Bo mogłabyś jeszcze spróbować polać ją zwykłym płynem do mycia naczyń, lekko potrzeć, odłożyć na jakieś pół godziny i ponownie wyprać w pralce. Tylko tego sposobu nie polecam na kolorowe ubrania, bo jeśli zbyt długo poleżą, miejsce polane płynem może się odbarwić - załatwiłam tak sobie kiedyś spódniczkę, plama zeszła, ale kolor też...

Spróbuj jednak z tym Vanishem, nie musisz kupować od razu całego opakowania, ale na przykład jedną saszetkę 100 ml - kosztuje ok. 3 zł.
  Odpowiedz
#7
biała jest bluzka ,więc spróbuję płynem do naczyń;)
Niedostępny
  Odpowiedz
#8
Hmmm ja słyszałem że mleko pomaga na plamy z owoców :) nawet mamy zapytałem :P kwaśne mleko lub serwatka :)
[Obrazek: 30bl8au.png]
  Odpowiedz
#9
Jeżeli to całkowicie biała bluzka, bez żadnych ozdób typu prasowanki, nadruki, cekiny itp. to możesz ja na nowo zafarbować na biało. W pasmanteriach powinny być farbki do tkanin - koszt około 10 złotych za tubkę. Wkładasz farbką do gorącej wody, czekasz aż woda sie zabarwi na biało, Jak woda jest letnia lub ma temperaturę około 50 stopni celsjusza ( Większa temperatura może spowodować zniszczenie materiału gdyż włókna elastyczne są wrażliwe na wysoka temperaturę ) wkładasz na kilka godzin do tak przygotowanej wody bluzkę i wyjmujesz :) ( Co do procedury stosowania farbek zapytaj sprzedawce w pasmanterii gdyż każda firma produkująca takie rzeczy ma inny sposób używania swoich produktów) Na końcu jedynie ja suszysz i masz kolorek jak nowy :) Ja w ten sposób uratowałem jedna parę rurek które niestety padły ofiara pomidora. :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak usunąć plamę z czerwonego wina ? dorotisSs 0 2 834 30.06.2011, 23:49
Ostatni post: dorotisSs
  Jak usunąć plamę z ketchupu ? dorotisSs 0 8 429 30.06.2011, 23:45
Ostatni post: dorotisSs

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości