Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jakie książki lubicie?
#11
Lubię polskie książki o problemach młodzieży, zwłaszcza książki Beaty Ostrowickiej, takie jak np. Zła Dziewczyna.

Książkami Sparksa również nie pogardzę, ostatnio czytałam Anioła Stróża - naprawdę polecam.
No i jeszcze jest fantastyka - Wiedźmin A. Sapkowskiego i seria Pamiętników wampirów oraz Kroniki Wampirów A. Rice i jeśli chodzi o wampiry, to na tym koniec.


Jeśli chodzi o ścisłość, wymienię moje Top 5:

1. Szeptem - B. Fitzpatrick
2. Crescendo - B. Fitzpatrick
3. Zła Dziewczyna - B. Ostrowicka
4. My, dzieci z dworca zoo - Christiane F.
5. Pamiętniki Wampirów - L. J. Smith
  Odpowiedz
#12
Stanowczo odpowiadam - Kryminały!
Polecam: Sokole Oko

Co aktualnie czytam? ''Sztylet Wenecki'' - Jacek Joachim
  Odpowiedz
#13
(25.08.2011, 17:37)Rocket Queen napisał(a): Lubię polskie książki o problemach młodzieży, zwłaszcza książki Beaty Ostrowickiej takie jak np Zła Dziewczyna.

Książkami Sparksa również nie pogardzę, ostatnio czytałam Anioła Stróża - naprawdę polecam.
No i jeszcze jest fantastyka - Wiedzmin A. Sapkowskiego i Seria Pamiętników wampirów oraz Kroniki Wampirów A. Rice i jeśli chodzi o wampiry to na tym koniec.


Jeśli chodzi o ścisłość wymienię moje Top 5

1. Szeptem- B. Fitzpatrick
2. Crescendo - B. Fitzpatrick
3. Zła Dziewczyna - B. Ostrowicka
4. My Dzieci z Dworca Zoo - Christiane F.
5. Pamietniki Wampirów - L. J. Smith

My dzieci z dworca zoo, czytałem kiedyś dawno temu, chyba w "Fantastyce". Ale całkiem niedawno oglądałem film, wstrząsający. Zarówno książka jak i film godne polecenia. Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#14
Uwielbiam książki psychologiczne i kryminały. Lubię też książki o wampirach, itp. Z książek psychologicznych uwielbiam książki Alex Kavy. Bardzo wciągające.
Zapraszam na mojego chomika :) Znajdziecie tam książki różnego rodzaju.
  Odpowiedz
#15
Polecam wam książkę - SMS Słowa mają siłę... czytałam ją już 20 razy. Gdy ją kupiłam, czytałam cały dzień, aż jej nie ukończyłam.

Fragment: " Podobno mężczyzna rodzi się po to, by posadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić syna. Wiele lat temu posadziłem klon, który dziś jest już okazałym drzewem. Niestety, nie spełnię pozostałych męskich powinności, choć tak bardzo bym chciał. Krzyku pierworodnego nie usłyszę. Nie mam z kim spłodzić syna i wiem, że nigdy nie będę miał. Postanowiłem spłodzić książkę, by coś, prócz drzewa, po sobie pozostawić...
Kim zatem jestem, skoro tak „entuzjastycznie” nastawiłem się do życia? Jestem dwudziestotrzyletnim wrakiem uczuciowym. Stałem się nim jeszcze w stoczni. Stałem się najdoskonalszym dowodem tego, że Korczak, niestety, miał rację. To właśnie on, tak kochający dzieci, napisał: „Bez szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie”. Pragnę opisać ostatni rok sztormów, jakie miotały tym wrakiem. Fale rzucały jego pokaleczonym kadłubem o najostrzejsze skały, a mimo to płynął dalej... Powoli, samotnie jak latający holender, bez portu macierzystego i docelowego. Od dawna nabierał wody, a ponieważ nie znalazła się ani jedna, nawet najmniejsza szalupa, ponieważ nie znalazł się nawet maluteńki dziurawy kapok... Nie jestem szczytem kobiecych marzeń. Nie jestem nawet takich marzeń równiną. Jestem jedną wielką depresją. Natura poskąpiła mi urody. Nie dostałem pięknej twarzy boysbandowca. Nie dostałem promiennego uśmiechu. Nie dostałem nawet normalnego głosu... Ale w naturze musi być przecież równowaga. Dostałem w zamian wielkie kochające serce. Dar tak potrzebny, jak kulawemu jedna noga dłuższa, jako zadośćuczynienie za tę drugą, krótszą. To nic, że kardiolog wykrył w tym sercu jakieś szumy. Kochać jednak potrafiło. I to jeszcze jak kochać... "
  Odpowiedz
#16
Przeczytam! Fajne!
Poza tym, ja mam często fazy na różnych autorów: Cobena, Chmielewską uwielbiam!!!
  Odpowiedz
#17
Moje ulubione książki to:
- "Anioł" - Drotea de Spirito (ogromny sentyment mam do tej książki)
- "Chłopcy z Placu Broni" - Ferenca Molnára <-- jedyna lektura z podstawówki, którą polubiłam^^
- "Trylogia Czasu" - Kirsten Gier <-- wszystkie trzy książki pochłonęłam w krótkim czasie ; )
i jeszcze wiele innych :)
Ci którzy Cie wspierają, znają na wylot, a jednak nadal kochają...Gdziekolwiek się znajdujesz, Twój świat tworzą Twoi przyjaciele...♥


[Obrazek: 52a49b2b5a5d8.jpg]
  Odpowiedz
#18
Ja najbardziej lubię książki, które skłaniają do myślenia, jakieś z zagadkami itp :D
  Odpowiedz
#19
(07.04.2015, 18:03)Adiyoshi napisał(a): Ja najbardziej lubię książki, które skłaniają do myślenia, jakieś z zagadkami itp :D

Kryminały? :)

Ja najbardziej lubię powieści o miłości, ale nie tanie romansidła, raczej oryginalne historie miłosne, najlepiej połączone z wątkami sci-fi.
  Odpowiedz
#20
Nie ograniczam się jeśli chodzi o styl, ze mną jest różnie. lubię Mastertona, obyczajówki również mi się podobały. Musi mi wpaść w "oko". Czasami po przeczytaniu połowy rzucam ją w kąt jeśli uznam, że w sumie jest nudna.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książki stare i starsze da Vinci 3 2 675 05.11.2013, 22:47
Ostatni post: da Vinci
  Cechy bestsellerowej książki Vilandra 3 4 259 12.02.2013, 18:04
Ostatni post: MissFuneral

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości