Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani,com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera.

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookies, pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
  • Witamy na forum Odjechani.com.pl!
  • Rozgość się, każdy znajdzie tu coś dla siebie ;)
  • Dla zarejestrowanych dostępny jest Odjechany czat!
Witaj! Logowanie  Rejestracja


Judo-opis
#1
Judo jest japońską sztuką walki polegającą na podcięciu przeciwnika tak , aby się przewrócił i nie dać mu wstać,W judo podobnie jak w aikido stosuje się podcięcia , rzuty i dźwidnie.Jednak w judo można też walczyć w parterze w przeciwieństwie do aikido.Judo ma bardzo wiele cech wspólnych z aikido i jiu jitsu.Twórcą judo jest japończyk Kano Jigoro.Podstawowe chwyty to:nage-waza , katame-waza . kensetsu-waza(dźwignie) i shime -waza(duszenia).Judo jest jednym z najpopularniejszych sportów walki w całym świecie.W judo wygrywa ten kto rzuci przeciwnika plecami na matę i prztrzyma go 25 sekund , lub gdy założy dźwignie lub duszenie , które zmusi przeciwnika do poddania się.Judo jest także dyscypliną olimpijską.Paweł Nastula jest trzykrotnym mistrzem Europy(1994-1996) , dwukrotnym mistrzem świata(1995-1997) i mistrzem olimpijskim w kategorii 95 kg(1996).Przez 3,5 roku zdobył wszystkie tytuły i pokonał około 200 przeciwników .Od lutego 1994 do marca 1998 byl niezwyciężony.
 
Odpowiedz cyt.  
Odjechani.com.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Odjechanych!
Reklama
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości