Witaj Szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl! Kliknij Tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do naszego grona. Oferujemy naprawdę przyjemną atmosferę. Zapraszamy!

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Jeśli czegoś nie rozumiesz, więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeśli się z nią nie zgadzasz powinieneś opuścić stronę.
  • Witamy na forum Odjechani.com.pl!
  • Rozgość się, każdy znajdzie tu coś dla siebie ;)
  • Dla zarejestrowanych dostępny jest Odjechany czat!
Witaj! Logowanie  Rejestracja Zaloguj z Facebookiem


Judo-opis
#1
Judo jest japońską sztuką walki polegającą na podcięciu przeciwnika tak , aby się przewrócił i nie dać mu wstać,W judo podobnie jak w aikido stosuje się podcięcia , rzuty i dźwidnie.Jednak w judo można też walczyć w parterze w przeciwieństwie do aikido.Judo ma bardzo wiele cech wspólnych z aikido i jiu jitsu.Twórcą judo jest japończyk Kano Jigoro.Podstawowe chwyty to:nage-waza , katame-waza . kensetsu-waza(dźwignie) i shime -waza(duszenia).Judo jest jednym z najpopularniejszych sportów walki w całym świecie.W judo wygrywa ten kto rzuci przeciwnika plecami na matę i prztrzyma go 25 sekund , lub gdy założy dźwignie lub duszenie , które zmusi przeciwnika do poddania się.Judo jest także dyscypliną olimpijską.Paweł Nastula jest trzykrotnym mistrzem Europy(1994-1996) , dwukrotnym mistrzem świata(1995-1997) i mistrzem olimpijskim w kategorii 95 kg(1996).Przez 3,5 roku zdobył wszystkie tytuły i pokonał około 200 przeciwników .Od lutego 1994 do marca 1998 byl niezwyciężony.
 
Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od:
Odjechani.com.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Odjechanych!
Reklama
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości