Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Komputer cały czas pika.
#1
Mój kolega ma taki problem z swoim komputerem. Aby go wam dobrze opisać musiałem do niego wpaść :P A więc :

Komputer ma płytę główną AMD tyle wiem bo widziałem , został ściągnięty tylko i wyłącznie wentylator z niego w celu wyczyszczenia, nic więcej nie było ruszane.

Po zamontowaniu go z powrotem , i włączeniu do sieci komputer non - stop pika pojedyncze dźwięki przez cały czas - regularnie. Na karcie głównej mruga tak samo dioda - non stop w regularnych odstępach czasowych a także diody na obudowie czerwona i zielona + słychać jak stacje dysków coś tam próbują zrobić.

Proszę o wskazówki... dla niego.
  Odpowiedz
#2
Ciągle powtarzający się dźwięk oznacza uszkodzenie pamięci RAM (bios AWARD) - należy sprawdzić czy podczas czyszczenia/demontowania wentylatora nie została ona poruszona lub uszkodzona.
Jeśli w komputerze jest więcej niż jedna kość RAM to najpierw należy wyjąć jedną i sprawdzić czy komputer się włączy, potem kolejną wyjmujemy a tą wcześniej wyjętą wkładamy.

Jaki wentylator był demontowany ? czy ten na procesorze ? Czy zdejmowany był sam wentylator czy razem z radiatorem ?
  Odpowiedz
#3
Hmm - jak tam komp pika to kość RAM została naruszona. Jeżeli dalej pika wyciągnij kości RAM wyszyść włóż z powrotem. Potem jest taka Bateryjka od Biosu czekasz 15 min i wszystko chodzi. Ja tak zrobiłem i mi działa.
  Odpowiedz
#4
Hehe miałem to pikanie tydzień temu. Wyłączyłem komputer. Wyczyściłem wentylator umieszczony na radiatorze. Oraz radiator oczyściłem z kurzu i do tej pory bez problemu śmiga.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#5
http://odjechani.com.pl/Thread-Kody-d%C5...-beep-kody

Przekierowanie do konkretnej odpowiedzi dla wszystkich z podobnymi problemami.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupiłem ram i komputer sie nie włącza kartoantor 5 2 167 09.08.2017, 22:59
Ostatni post: Swordancer
Sad Komputer wyłącza się przy grach tomek1234567890 6 4 596 27.04.2011, 19:11
Ostatni post: skrzypas
  Komputer nie czyta dysku albo CD-romu danielo117o 34 21 476 19.03.2011, 10:56
Ostatni post: danielo117o

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości