Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Krzyż w domu
#1
Słyszałem, że wieszanie krzyża w domu na ścianie przynosi pecha i pasmo samych nieszczęść.
Czy macie w swoim domu powieszony krzyż?
Jeśli tak, to jaką rolę u Was spełnia?

[Obrazek: Krzy__w_domu_odjechani-1352248585.jpg]
  Odpowiedz
#2
To by znaczyło że zdecydowana większość Polaków ma pecha i przez to jest nieszczęśliwa . Wystarczy przypomnieć przypadek biskupa Piotra Jareckiego . Nosił krzyż ? Nosił . No i co ? Przydrożny słup niespodziewanie wtargnął wprost przed jego auto - pech . A to że akurat był pijany i napatoczyła się policja - pasmo nieszczęść .

Ja nie mam krzyża . Nie mam też posągu Buddy , Menory ani innych symboli religijnych . Nie dlatego żeby nie mieć pecha , tylko dlatego że nie czuję potrzeby takich dekoracji .
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#3
Brrr to naprawdę przynosi pecha. Wszędzie gdzie wisi krzyż są kłótnie i zwady rodzinne. Coś w tym jest. Podobnie nie wolno nosić krzyża na szyi bo tak samo przynosi to pecha. Popieram zdanie kolegi wyżej. Po co komu takie dekoracje. Wystarczy że są kościoły. Kościół w domu to już za dużo.
  Odpowiedz
#4
Ja mam krzyż, ale nie na ścianie, tylko za szybą segmentu, ale to chyba nie przynosi pecha.
  Odpowiedz
#5
Mam krzyż w każdym pokoju a nawet w kuchni. Łącznie jest ich 5 w moim miejscu zamieszkania.
To stwierdzenie, że zawieszenie krzyża przynosi pecha jest nieodpowiedzialne.

Czyli jak przypali mi się zupa to
będzie wina krzyża?

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e
  Odpowiedz
#6
Mam krzyż na ścianie w sieni i żadnego pecha mi nie przynosi również mam taki krzyż na łańcuszku i nie odczuwam w związku z tym żadnego nieszczęścia. Nie wiem kto wymyśla takie głupie historie że krzyż przynosi pecha, ale na pewno nie jest to osoba mądra, uważam to za taką głupotę jak wierzenie w to że jak czarny kot przejdzie wam drogę to będziecie mieli pecha. Kto uważa że krzyż jest mu potrzebny to niech go sobie ma, a kto nie ten nie i tyle ;)
  Odpowiedz
#7
Ja nie mam w domu krzyża, ale pochodzę z "wierzącej" rodziny (oprócz mnie), a i tak mam pecha:D
[ Sygnatura usunięta przez moderatora. ]
  Odpowiedz
#8
(07.11.2012, 22:06)CzekoladowyBaron napisał(a): Mam krzyż w każdym pokoju a nawet w kuchni. Łącznie jest ich 5 w moim miejscu zamieszkania.
To stwierdzenie, że zawieszenie krzyża przynosi pecha jest nieodpowiedzialne.

Zgodzę sie z baronem ja mam w domu 3 Krzyże 2 w pokojach i jeden w kuchni :)
Moim zdaniem krzyż nie przynosi pecha a szczęście ale to tylko moje zdanie


(07.11.2012, 22:06)androids.apk napisał(a): Ja nie mam w domu krzyża, ale pochodzę z "wierzącej" rodziny (oprócz mnie), a i tak mam pechaHaha


Nie ma osoby nie wierzącej,Niby ktoś nie wierzący ale w sercu odczuwa potrzebę duchową - To jest moje zdanie tyklko
Stop pomagania!
  Odpowiedz
#9
W domu mam różne krzyże, rzekł bym dziesiątki, sporo sobie wisi, inne leżą, kilka stoi, czy mam w związku z tym pecha, hmm raz tak, raz nie jak to w życiu ;)
  Odpowiedz
#10
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości