Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Lenovo Y550 - nie mogę dostać się do systemu Windows 7
#1
Witajcie,

od kilku dni moja córka ma dość dziwny problem w lapku. Nie może się zalogować.
Co ciekawe, ja również nie mogę na swoje konto administratora.
Zarówno na Jej jak i moim koncie wyskakuje komunikat "Hasło nieprawidłowe".
Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Córa raczej nie grzebie w ustawieniach bo się po prostu na tym nie zna. Grała jedynie w jeną gierkę online od kilku miesięcy - jakaś farma itd...

Zęby zjadłem nad szukaniem informacji jak mogę zresetować hasło w Windows7.
Ostatecznie wszyscy polecają ten program:
http://traxter-online.net/offline-nt-pas...logowania/

Ściągnąłem go, wypaliłem na płycie, uruchomiłem w lapku i problem pojawił się już na samym początku.
Nie mogę wybrać partycji! Dopiero jak przytrzymam ENTER wybiera się domyślnie ta pierwsza, ale tam jest napisane System not found.

Nie mam już pomysłów jak dostać się do systemu.
Może ktoś pomoże?
  Odpowiedz
#2
Uruchomić system w trybie awaryjnym i usunąć hasła. Potem przeskanować system i usunąć robactwo! Powodzenia.
  Odpowiedz
#3
Niestety to nie takie proste. Podczas uruchamiania laptopa wciskam F8, włączają się różne tryby do wyboru.
Przy wyborze jakiegokolwiek z nich system uruchamia się do ekranu logowania.
Oczywiście nie mogę się zalogować. :(

Dodam jeszcze, że wcześniej przed tą awarią, córa nie mogła się zalogować, ponieważ przy wpisaniu hasła, wpisywały się podwójne "kropki" tak jakby były naciskane dwa klawisze naraz.
  Odpowiedz
#4
Proszę, pobierz TEN program i wgraj go na pendrive lub pobierz wersję na cd. Program zdejmuje i zmienia hasła do Windows.

Tu masz instrukcję jak byś miał jakiś problem: LINK

Programu używam od lat do różnych celów i nie sprawiał nigdy problemów. Tak więc śmiało możesz go użyć.
  Odpowiedz
#5
Swordancer przecież o tym programie pisałem.
Kliknąłeś chociaż w link, który podałem w pierwszym poście? ... że tak zapytam?
  Odpowiedz
#6
Sorry, nie wiem czemu nie doczytałem do końca, może dlatego, że było już późno. Nie wiem dlaczego nie możesz wybrać partycji. Zwykle po załadowaniu i kliknieciu enter powinna pojawić się lista partycji z której wpisując jej numer np. 2 ładujesz ją po czym postępujesz zgodnie z instrukcją z linku.

Ja mam jednak inne podejrzenia, a mianowicie klawiatura. Spróbuj podłączyć zewnętrzną na usb jeśli taka posiadasz i upewnij się, że w biosie masz uruchomione wsparcie dla klawiatur usb. Możliwe, że przyciski nie działają jak należy i wpisuje się niepoprawne hasło. Ewentualnie użyj klawiatury ekranowej.

Spróbuj też nieco starszych wersji programu do zerowania haseł i najszybciej można to zrobić pobierając paczkę dla pendriva zamiast zużywać niepotrzebnie cd.
  Odpowiedz
#7
Pomysł banalny.
Być może klawiatura nie jest zepsuta tylko przestawiona.
Wciśnięcie kombinacji klawiszy może nam zrobić bałagan. Tzn. naciskamy np. z, a pojawia się y. Dlatego, choć wydaje nam się, że wprowadzamy właściwe hasło, wcale tak nie jest (System widzi co innego). A to F8 może dla systemu wcale nie być F8, albo być wyłączone.
Tu są omówione skróty do przestawiania klawiaturki: http://temporal.pr0.pl/devblog/2009/02/1...sie-znaki/
Rzecz jasna mogę się mylić, ale może warto spróbować. :D
  Odpowiedz
#8
Wystarczy zaopatrzyć się w HirenBootCD i po sprawie, w zestawie zawarte są narzędzia do zmiany i usuwania haseł z systemu i wiele innych.
http://www.hiren.info/pages/bootcd

Offline NT Password & Registry Editor działa poprawnie jedynie z 32 bitowymi systemami, na 64 bitowych działa 1 na 100 prób.
  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz
#10
Na płycie HorenBootCD są programy antywirusowe, przeskanuj komputer dokładnie bo możliwe że masz wirusy.
Ewentualnie opisz problem na [link usunięto pkt. 27 reg.] - ich admin zna się na rzeczy, mati z tamtego forum też ma pojęcie o takich sprawach.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konkurent dla Lenovo tablet Yoga 2 z Windows 8.1 Baron 2 1 915 22.08.2015, 12:12
Ostatni post: Baron
  Zmiana rozmiaru partycji na Windows 8. Baron 4 15 449 07.03.2013, 21:00
Ostatni post: Swordancer
Smile Lenovo ThinkPad T420 kubi120 5 3 782 19.05.2012, 09:05
Ostatni post: Kubuś73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości