Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Piękny gest pewnego człowieka...
#11
Mi również się zdarzało kupować coś bezdomnym. Wielkich zakupów nie było, choć pewnie kiedyś się zdarzy. Największym błędem jest ocenianie każdego z góry. Ludzie robią to bezustannie i bez namysłu. Często spotykam ludzi którzy spojrzą na innego, ocenią jego twarz, powierzchowne zachowanie, ubiór i są w stanie opowiedzieć o nim wszystko, oczywiście mijając się z prawdą. Ta cecha bardzo ogranicza człowieka, bo ja bez niej poznałem dużo wyróżniających się ludzi, którzy są dla mnie więcej warci niż Ci wszyscy pozerzy. W przypadku podobnych sytuacji jak w omawianej historii, głównym błędem jest podział ludzi na kategorie. Bezdomni to pijaki i nieudaczniki, ateiści nie pomagają innym w potrzebie, wierzący robi to na pokaz, bo potrzebuje pasterza. Takie uniwersalne dla niektórych teorie tworzą zamknięty światopogląd, który buduje bariery między ludźmi.
  Odpowiedz
#12
B0hazard przeczytaj jeszcze raz. Czy ja tam coś powiedziałem o tobie? Nic. Przytoczyłem, że ktoś po tym zdarzeniu(pomocy bezdomnemu) porysował mu samochód. Nie odbieraj tego jako atak na twoją osobę.

B0hazard napisał(a):Uświadamiać powiadasz, hm.. masz racje, trzeba ale czy myślisz że taki viral uświadomił
ludzi którzy to lajkowali? Nie sądzę.

A ja sądzę, że tak, a przynajmniej poruszył kwestię. Nie polajkowało tego 10,100,1000,10000 a ponad 180tys osób. Czy myślisz, że w takiej ilości nie znajdzie się ktoś, kto się przynajmniej nad tym zastanowi, czy to, że odbiło się to w mediach nie nagłośniło problemu, że nie każdy jest pijakiem który żebrze na piwo? Spójrz, skoro ten temat pojawił się tutaj na forum, napisany przez takiego Hakera to czy nawet On nie przemyślał tej sprawy? Skoro ty o tym piszesz to dlaczego miałoby nie pisać, zastanawiać się tysiące osób jak my tutaj na forum. Hmm?
Powiem więcej. Nikt tego nie wie czy uświadomił, czy nie. Wiedzą sami ludzie czy lajkując to, lajkowali bezmyślnie czy przynajmniej zastanowili się i następnym razem przechodząc obok takiego człowieka może po prostu chociaż inaczej na niego spojrzą.

Co to tego Pana... Nie wiem niestety czy tego chciał czy nie. Ale świadomość pozostania samotnym, żebrzącym człowiekiem, pozostawionym na łaskę ludzi, a to czy go pokażą w TV jest najmniejszym problemem. Być może dzięki temu przynajmniej znajdzie jakąś pomoc. Być może dzięki temu pokaże coś ludziom i im to uświadomi. Być może dostanie przynajmniej jakieś pieniądze, za które coś kupi do jedzenia.

Wracając do tego Faceta który natomiast mu pomógł. Media muszą pokazać kontrast. Musi być bohater musi być ofiara potrzebująca pomocy. Przecież to dobry materiał na reportaż nieprawdaż? Podchwycili temat, bo chcą mieć dobrą oglądalność i nawet jak facet chciał w tv się wypowiedzieć, sprawę pokazać, oni przedstawią to po obróbce, i tak jak sami chcą. Nie będę się nawet na temat TV w naszym kraju wypowiadał i tego jak i co oni przedstawiają.

Co do zachowań ludzi, pisałem już coś wyżej na ten temat.
  Odpowiedz
#13
Obaj macie racje, może opublikował to dla szpanu, może aby kogoś uświadomić, może dla przykładu skromności i szczerych intencji powinien zrobić to anonimowo, a może tylko to wymyślona historia. Myślę że temat powiniem zmierzać gdzie indziej.
  Odpowiedz
#14
(14.08.2014, 14:07)Monoceros napisał(a): B0hazard przeczytaj jeszcze raz. Czy ja tam coś powiedziałem o tobie? Nic. Przytoczyłem, że ktoś po tym zdarzeniu(pomocy bezdomnemu) porysował mu samochód. Nie odbieraj tego jako atak na twoją osobę.

Zrozumiałem co napisałeś nie mam z tym problemu. Nie odbieram Twojego postu jako
atak na mnie, weź przestań to tylko niezobowiązująca dyskusja ja ukazuje mój pogląd
na sprawę Ty twój i tyle - po to istnieje forum, to że mamy inne spojrzenie na ten
temat jest naturalne i przytaczane przez Ciebie argumenty mnie ciekawią ze względu
na inne spojrzenie na temat. Nie ma się co tu obrażać czy odbierać postu jako "atak" :). Luz.

Podchodzę to tego bardzo sceptycznie przez liczne akcje, bardziej lub mniej udane
na przykład zapomnianą już Grażynę Żarko kto wie czy to nie kolejna akcja uświadamiająca
społeczeństwo? Sama liczba lubiących przytoczona przez Ciebie w marketingu robi
wrażenie, zasięg, aktywność.

Sword ma rację może zostawmy dokładnie tą sytuacje a dyskusja niech zmierza w kierunku
bardziej ogólnym. W tym zdarzeniu możemy tylko się domyślać czy była to ugrana
akcja marketingowa czy faktyczna bezinteresowna pomoc.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#15
W całej tej sytuacji najmniejsze znaczenie ma jej prawdziwość. Chodzi o fakt, że tacy ludzie jak ten głodny człowiek są wśród nas a my przechodzimy obok biegając za własnymi i często mało istotnymi sprawami. Wiele ludzi nie potrafi popatrzyć na drugiego człowieka jak na równego sobie - uważamy że my jesteśmy lepsi bo mamy dom, pracę i pieniądze. Ale wcale tak nie jest!
Ja osobiście wierzę, że człowiek który nagłośnił tą sprawę zrobił to w przypływie emocji po zetknięciu się z tymi ludźmi przy kasie - symbolami tych wszystkich biegających za własnym dobrem i nie zważających na innych. Nie dopatrywałbym się tutaj oszustw, zabiegów marketingowych czy kłamstw - nie łatwiej jest przyjąć coś za prawdziwe i piękne?
  Odpowiedz
#16
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie ocalimy całego świata, więc ludzi którzy przechodzą obok biednych obojętnie też można zrozumieć, każdy pragnie szczęścia dla siebie i bliskich, a biednych w koło pełno.
Praca jest wszędzie, wystarczy wziąść się w garść. Najbardziej przejmować powinniśmy się tymi, którzy nie mogą już pracować, bądź nikt ich nie nauczył samodzielności. Mnie jednak najbardziej rani fakt tego, że gdzieś tam żyją sobie ludzie mający rodziny, małe szkraby żyją w nędzy lub patologii. Osobiście marzy mi się zdobycie wystarczającego majątku, aby dzielić się choć odrobiną szczęścia i pasji z dzieciakami bez zamartwiania się o własny los, no ale marzenia często kończą się na samych planach.
Mam nadzieję że ten świat nie jest aż tak zły jak mi się od wielu lat wydaje.
  Odpowiedz
#17
Mnie naprawdę dziwi, to całe zamieszanie spowodowane tak normalnym zachowaniem jak pomoc potrzebującemu. Być może spowodowane to jest tym, że takie zachowania przestały być normalne i teraz zaliczają się już do bohaterskich czynów(?).
Widzimy w TV, że ktoś kogoś opluł, ktoś kogoś pobił, ktoś się z kimś sądzi, to już nawet nie zwracamy na takie "niusy" uwagi, bo to jest teraz "normalne", a przez to nudne i mało interesujące. Ktoś komuś pomógł? Ooo... :OO, to już jest dziwne i wręcz sensacyjne. Oby tych "dziwnych" i szczerze, bezinteresownie życzliwych ludzi było jak najwięcej, wtedy może ci co plują, itd., zaczną być dziwni i nienormalni.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#18
I tu jest sedno całej sprawy - gdyby każdy kto może sobie na to pozwolić postępował czasami tak jak ten człowiek, to nie byłoby żadnej sensacji. Koleś dostałby kilka like'ów od znajomych i po wszystkim. A media nawet nie spojrzałyby na to.
Zatem sami Polacy przyznali się do tego, że tak nie robią - powody mogą być jednak różne. Bywa tak że pomagając komuś widzimy go potem jak wraca pijany lub sprzedaje to co od nas dostał, ale nie możemy przecież wszystkich o to podejrzewać.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przestrzegasz praw człowieka? Nicholas 5 1 735 25.09.2013, 03:11
Ostatni post: YourDream

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości