Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Prezent Na Komunię Świętą - Co kupić?
#21
Z bachorami to jest trudno, bo im się dla fanu prezentu nie zrobi. Nie rozumieją żartów i oczekują czegoś stricte wartościowego (w ich przekonaniu). Mówi się, że zegarki są nadal modne, ja to swój roztrzaskałam po pół godziny i tyle z tego było. Jakoś mi się nie wydaje, żeby dla dzieciaka sprawdzanie godziny było priorytetem, ale już jakiś wypasiony sprzęt to byłby w
porządku.

Jestem kategorycznie przeciwna kupowaniu quadów, laptopów i w ogóle prezentów z górnej półki. Rozmawiając z ludźmi dwa razy od siebie starszymi dowiedziałam się, że kiedyś szczytem marzeń na prezent komunijny był radioadapter i kilogram jabłek. Jak dzieciak coś takiego dostał to się mało nie posrał ze szczęścia, a teraz? Jedna wielka komercha, im droższe prezenty tym bardziej dzieci zatracają rozeznanie czemu służy ta cała komunia. Ten dzień traktowany jest jak Boże Narodzenie a nie sakrament i o ile ja jakość nie czuje konieczności podchodzenia do tych sakramentów, to już wole, żeby dzieci miały tą komunię niż bibę z drogimi fantami. Z dwojga złego wybieram opcje koscioła katolickiego, nie kultu pieniądza, który uczy dzieci od najmłodszych lat niewłaściwego podejścia do kwestii posiadania i otrzymywania. Kaniec.
  Odpowiedz
#22
Bardzo fajnym prezentem może okazać się aparat fotograficzny.  Ja taki dostałam na urodziny i znalazłam swoje hobby. Robienie zdjęć bardzo relaksuje i buduje pojęcie estetyki zwłaszcza w młodym wieku. Nie wiadomo,  czy dziecko poczuje w sobie chęć do tego, dlatego lepiej kupić jakiś porządny, ale używany  wtedy nie będą to pieniądze wyrzucone, a na dzisiejszym rynku jest wiele aparatów ze świetnym obiektywem o czym można poczytać tutaj [CIACH!] więc używany sprzęt nie będzie złą opcją 
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prezent na urodziny :) DaViD16 21 8 365 31.03.2020, 18:37
Ostatni post: DariuszKowalski
  Alkomat jako prezent? brotek 2 1 066 21.03.2020, 17:55
Ostatni post: mirekSR
  Jaki prezent na 18 urodziny? Specyficzny 28 11 471 11.04.2019, 17:33
Ostatni post: Homka
  Prezent dla przyjaciela na wesele Vier 7 1 655 26.10.2017, 18:58
Ostatni post: Druczh
  Prezent od Mikołaja, czy od rodziców? Ukrainka 4 1 563 21.12.2016, 13:08
Ostatni post: alicja mendelejew

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości