Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sytuacja w Ukrainie, Popieracie?
#11
Rosja nie jest słabym państwem, więc nie można wykluczyć w 100% najczarniejszych scenariuszy dla Polski. Dlatego teraz gdy Rosja jest zaganiana w narożnik przez sankcję, Polska powinna wykorzystać tę sytuację maksymalnie ile się da. Nie mamy żadnego interesu we wspieraniu Ukrainy, ponieważ przynależność terytorialna Donbasu do Ukrainy nie wpływa na bezpieczeństwo Polski. Wobec wojny toczącej się na Ukrainie, Polska może zająć dwa stanowiska - zaangażować się na rzecz jednej ze stron ( co niestety już robi - wariant ukraiński ), albo przyjąć postawę neutralną. O ile mamy obecnie jakikolwiek potencjał do szkodzenia rosyjskim insertom, to za wycofanie się z tego typu zamiarów Federacja Rosyjska powinna drogo Rzeczypospolitej zapłacić. Może być to obniżka cen gazu i wieloletni kontrakt zakładający niskie ceny na surowiec, może to być też większa przejrzystość militarnych instalacji rosyjskich w Kaliningradzie lub nawet demilitaryzacja obwodu. We wspieraniu Ukrainy Polska nie ma interesu, Polska ma interes w uzyskaniu czegoś od Rosji kosztem Ukrainy. Chyba że Ukraina jest nam w stanie zapłacić czymś więcej niż wdzięcznością i przebije na licytacji o polskie względy ewentualną ofertę rosyjską.
  Odpowiedz
#12
Na rosyjską stronę nie ma co przechodzić, ponieważ nawet jak by nam coś 'obiecali', to przyniosło by to odwrotne skutki.

Dopiero co uwolniliśmy się z pod szpon rosyjskich, a ty chcesz powrócić do nich? Nie rozumiem, przecież Europa daje nam naprawdę dużo, a Rosja - nic.

Co do Ukrainy, to chodzi o samą ziemie, terytoria. Wiadomo, że Ukraina nie ma bogactw, ale ma duże, piękne tereny. Jeżeli Rosja zajmie tą ziemię, to Europa może być zagrożona. Ukraina zaczęła dążyć do wejścia do Unii i NATO, i dlatego Putin ją zaatakował. Jeżeli Ukraina byłaby w NATO, to Rosja nic by już nie zdziałała (no chyba, że by wywołali wojnę, ale walczyliby wtedy przeciw całej Europie). Rosja zagapiła się jeśli chodzi o Litwę, Łotwę, Estonię i Putin nie chce zrobić tego 'błędu' z Ukrainą.

Jestem po stronie Ukraińskiej, ponieważ nie może być tak, żeby wolne państwo było atakowane przez inne, tylko dlatego, że jest większe i bogatsze.


  Odpowiedz
#13
Halo ,halo ! W którym miejscu napisałem, że mamy przejść na stronę rosyjską ??? Ukraina za nasze zaangażowanie powinna coś dać! Wg mnie pomiędzy Ukrainą ( z obecną ekipą rządzącą ), a Rosją należy postawić znak równość. Jeden, jak i drugi kraj ma postawy roszczeniowe wobec Rzeczypospolitej. Tak jak pisałem, jeśli mamy się angażować po stronie Ukrainy niech coś nam za to dadzą ! Jeśli Rosja nie chce naszego angażowania się po stronie ukraińskiej niech nam za to słono zapłaci !!!
  Odpowiedz
#14
Może podeślą nam Ukrainki w zamian? Haha Polska w żaden sposób nie może wspierać Ukrainy, bo nie ma jak, więc i żądać niczego nie może. Same słowa nie wystarczą, to że jakiś polityk, czy lud powiedzą, że wspierają Ukrainę całym sercem i są za sankcjami, nie znaczy, że dosłownie ją wspierają. Polski rząd najchętniej wysyłałby pieniądze Ukrainie, żeby jak zwykle wydawać pieniądze których nie mamy. Ukrainie może pomóc tylko zachód, Niemcy, Wlk. Brytania, Francja, USA. bo ich interesy z Rosją się liczą, nasz kraj nie stać na żadną pomoc.

Tak czy inaczej Putin nie zatrzyma się na Ukrainie, była Czeczenia, potem Gruzja, teraz Ukraina. Żeby uzyskać "dawną chwałę" Putin wysadziłby pół Moskwy i zwalił to na innych. To prawdopodobnie (moim zdaniem) FSB wysadziło bloki mieszkalne w 1999, po czym zwalono to na czeczeńskich terrorystów, aby mieć pretekst do wojny. To jest typowy schemat działania Putina, dla władzy posunie się do wszystkiego. Jak ktoś tu powtarzającego się schematu nie widzi, to ja już nie wiem, co można nazwać schematem. Zawsze punktem zapalnym jest śmierć niewinnych, zawsze zwala się to na tych, których się później atakuje i zawsze kogoś nazywa się separatystami, patriotami albo winnymi, zawsze walczy się w imię dobra Rosjan. Szczyt hipokryzji, gdzie Rosja to kraj, który zamieszkuje ludność biedna, największe różnice majątkowe na świecie, albo obrzydliwie bogaci, albo skrajnie ubodzy. Oligarchowie trzymają za jaja cały kraj i machina propagandowa utrzymuje praktycznie totalitarny ustrój udający demokrację.

Polska w tym wszystkim ma za przeproszeniem g***o do powiedzenia.
  Odpowiedz
#15
Najkorzystniejszy scenariusz dla Polski jest taki, aby konflikt na wschodzie Ukrainy jak najdłużej trwał. Jak wyżej u kolegi - nas nie stać na pomoc dla Ukrainy , a jednak nasz rząd chce podarować ( albo już podarował ) Ukrainie 100 ml zł (sic) !!!!
  Odpowiedz
#16
Nie popieram tego konfliktu.

Co Polska może zrobić w obecnej sytuacji?
Hmmm czego byśmy nie zrobili i tak nam nie wychodzi.
Zauważcie, że nagle przestaliśmy się liczyć w tej rozgrywce.
Na początku konfliktu polski rząd jakieś tam kroki wykonywał.
Jakieś tam niemrawe obietnice pożyczki itp.
Teraz nic nie słychać. Cisza jak makiem zasiał.

Wydaje mi się, że nie mamy wiele do powiedzenia w
takim układzie jaki teraz jest. Mam na myśli tę czwórkę
z ustaleń w Mińsku. USA w mediach ogranicza się
zaledwie do apeli. Czy robią więcej? Tego się póki co nie dowiemy.

Dlaczego Rosjanie zajęli Krym? - przecież stacjonuje tam ich Flota Czarnomorska,
której kończyła się umowa dzierżawy w ubiegłym roku. A tu nagle
akcja na Majdanie. Pewnie nie chcieli stracić Krymu na rzecz Zachodu.

Szczerze mówiąc szara masa (my) jesteśmy karmieni propagandą
z każdej strony. To nie tylko domena Rosji, że karmi się ich antyzachodnimi
nastrojami. U nas jest podobnie tylko mam wrażenie, że same
władze rosyjskie ułatwiają nam niechęć do samych siebie poprzez
takie działania.

Najgorsze jest to, że tak na prawdę to My zwykli zjadacze chleba
jesteśmy w tym wszystkim marionetkami. W razie jakiejkolwiek
wojny czy lokalnego konfliktu (bo na stołkach nie dogadali się)
giną zwykli ludzie czy żołnierze tak jak ma to miejsce na Ukrainie.
  Odpowiedz
#17
Nie wiem co myśleć o tej Ukrainie.
Coś wspominają o Rzezi Wołyńskiej co jakiś czas, potem znowu że Ukraińcy mają roszczenia do Podkarpacia.
Dalej czytam o panu Łysiaku, który również uważa że Polska nie powinna się w to mieszać.
Hmmm... Nie wierzę do końca mediom.
Czyta się o sankcjach od reszty państw, ale tak naprawdę oni nic nie robią, a Polska przez wmieszanie się w ten konflikt tylko traci.
Pieniędzy nie ma, ale na Ukrainę się zawsze znajdą. Rząd powinien pomyśleć o pomocy dla swoich a nie o jakiś popisowych gestach.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości