Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Szorstkie Ubrania - Problem
#1
Witam!
Mam bardzo denerwujący mnie osobiście problem z ciuchami które po kilku praniach stają się bardzo szorstkie, szczególnie spodnie.
Jakie są tego przyczyny? Zazwyczaj (mama :P) pierze z wirowaniem 1100.
Dość często z płynem do płukania.
łɐʍoɹıʍɐz ʇɐıʍś ʎłɐɔ
  Odpowiedz
#2
Hmm... nie spotkałem się z czymś takim, a często sam sobie piorę ;)
Może to wina materiału lub zbyt mało płynu do płukania?
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#3
'Szorstkie' ?
Nigdy się z czymś takim nie spotkałem (albo się spotkałem i nawet o tym nie wiem).

Z reguły spodnie które noszę muszą być takie, a nie inne bo gdyby były inne nie mogły by się nazywać dżinsami Haha
  Odpowiedz
#4
Jest to bardzo irytujące gdy kupuje koszulkę a po kilku praniach jest szorstka i co zauważyłem twarda po wysuszeniu.

Wydaje mi się że to od twardej wody ale z tym chyba nie da się nic zrobić.
łɐʍoɹıʍɐz ʇɐıʍś ʎłɐɔ
  Odpowiedz
#5
Ja przyczyny szukałabym w twardości wody.
Domowymi sposobami można po pierwsze zamienić proszek na płyn do prania lub kapsułki dostępne od jakiegoś czasu lub
do każdego prania dodawać ocet.
Nie dużo ok pół szklanki.
Po pierwsze zmiękczy wodę i nasze pranie a po drugie
utrwali kolor naszych ubrań.
Na koniec oczywiście obowiązkowo dobry płyn do płukania.
może i jestem... Bezczelna... ale to własnie jestem Ja.
  Odpowiedz
#6
Może tak się dziać ze względu na twardą wodę ale też ze względu na wirowanie. Czesto suszone na słońcu ubrania mają taką szorstkość.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości