Witaj Szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl! Kliknij Tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do naszego grona. Oferujemy naprawdę przyjemną atmosferę. Zapraszamy!

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Jeśli czegoś nie rozumiesz, więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeśli się z nią nie zgadzasz powinieneś opuścić stronę.
  • Witamy na forum Odjechani.com.pl!
  • Rozgość się, każdy znajdzie tu coś dla siebie ;)
  • Dla zarejestrowanych dostępny jest Odjechany czat!
Witaj! Logowanie  Rejestracja Zaloguj z Facebookiem

Wino z czereśni
Polecam : WINO Z CZEREŚNI

Wino jednoowocowe z czereśni ma dość przeciętną jakość. Trzeba je dokwasić, dodając 1-2 g kwasu cytrynowego oraz pożywkę dla drożdży w ilości 0,4 g na litr nastawu. Na wino najlepiej nadają się dzikie odmiany czereśni. Po wymyciu, osaczeniu i wydrylowaniu miażdżymy je. Nie należy miażdżyć czereśni z pestkami, gdyż wówczas wino może mieć zbyt dużo goryczy.

Wino z czereśni mocne (16%)

moszcz z czereśni - 10,0 l
cukier 3000 g, czyli 1,87
kwas cytrynowy - 30-40 g
woda - 3,13
Razem doprawiony moszcz 15 l

Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od:

Odjechani.com.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Odjechanych!
Reklama
Na pewno wypróbuje przepis, jak tylko namierzę gdzie są wiśnie [Obrazek: cwaniak.gif]
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od:
(10.07.2012, 16:26)Diablo09 napisał(a): Na pewno wypróbuje przepis, jak tylko namierzę gdzie są wiśnie [Obrazek: cwaniak.gif]
Czereśnie ... Teraz coraz trudniej je zdobyć ...

Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od:
(10.07.2012, 20:25)ADRIANUSS napisał(a): Czereśnie ... Teraz coraz trudniej je zdobyć ...
Dokładnie...
U mnie drzewka pousychały i nie było dużo ;/
pewnie przez te mrozy co utrzymywały się dość długo Usmiech
Czuję się jak milion, kiedy obok tyle zer.
[Obrazek: 1.gif]

Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od:
Niee teraz dołożyło się słońce ... i deszcze

Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od:
Trochę się pomyliłem w poście: #2

Gdyż napisałem wiśnie zamiast czereśnie. Cóż u mnie na wiosce czereśnie są więc o dostęp jest łatwo. Lecz z wiśniami to się zgodzę wiele drzewek albo uschło albo zdziczały i owoców prawie nie ma.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Odpowiedz cyt.  
Podziękowania od: