Wybierz styl wyświetlania forum:  

Witaj wśród najbardziej odjechanych ludzi w polskim Internecie! Dla zalogowanych odjechany shoutbox, na którym porozmawiasz z nami online! Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Odpowiedz 
Co to jest lek homeopatyczny?
Autor Wiadomość

Skuteczny
Użytkownik
odjechani
Liczba postów: 158
Reputacja: 8

Co to jest lek homeopatyczny?
Mam pytanie, co to jest lek homeopatyczny?

Niedobrze, gdy rozum jest specjalistą od krótkich dystansów.
16-11-2012 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

Postrzelony
Użytkownik
odjechani
Liczba postów: 579
Reputacja: 63

RE: Co to jest lek homeopatyczny?
Trochę to alchemia, trochę zaprzęganie do pracy efektu placebo, odrobinę medycyna naturalna i po trosze fizyka kwantowa Oczko jak by Ci to wytłumaczyć, hmm u podstaw homeopatii leży leczenie bardzo rozcieńczonym i zdynaminizowanym (w znaczeniu dobrze rozbełtanym) środkiem, który w pełnym stężeniu wywołuje objawy chorobowe identyczne z tymi które występują u pacjenta.
17-11-2012 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

Skuteczny
Użytkownik
odjechani
Liczba postów: 158
Reputacja: 8

Czyli to jest lek, który wywołuje sztucznie chorobę? Chyba Cię nie rozumiem. Chyba trzeba mi to jaśniej wytłumaczyć.
To znaczy, że lek homeopatyczny nie leczy? Nie rozumiem.

Niedobrze, gdy rozum jest specjalistą od krótkich dystansów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 16:47 przez aisha.)
17-11-2012 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

Przyjaciel forum
Przyjaciel
odjechani
Liczba postów: 3,226
Reputacja: 232

Odp: Co to jest lek homeopatyczny?
Ogólnie taki lek to nie lek ponieważ nie zawiera żadnych substancji czynnych. Jest to zwykle placebo.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e

[Obrazek: sygna4-1380474153.png]
17-11-2012 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

Postrzelony
Użytkownik
odjechani
Liczba postów: 579
Reputacja: 63

Jakiś procent tych leków to pierwiastki i minerały, sporo to produkty pochodzenia roślinnego, jakaś część to produkty zwierząt ( miód ) części ciał samych zwierząt i roślin, jakiś odsetek to tak zwane leki miazmatyczne - wykonane z miejsc zainfekowanych, np nowotworów... Ciekawe są produkcje typu promienie rentgena, lub światło słoneczne zamknięte w laktozie. O ile wierzę w działanie tych pochodzących z ekstraktów roślin i tych mineralnych o tyle inne mnie nie przekonują - jest to jednak tylko moja prywatna opinia, nie wykluczam, że błędna. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia - chętnie posłucham.
17-11-2012 18:19

Doktor Nauk Nieoficjalnych
Moderator
odjechani
Liczba postów: 913
Reputacja: 198

Lek homeopatyczny, to tzw. dziesiąta woda po kisielu. Homeopatia leży u podstaw zjawiska pamięci wody. Woda przechowuje w sobie pamięciowy zapis wszystkich substancji, roztworów itp. które były w niej obecne, a nawet myśli, jakie z jakimi miała kontakt. W celu zrozumienia homeopatii odsyłam bezpośrednio do wyników badań dr Masaru Emoto.

Lek homeopatyczny, to inaczej roztwór wodny, w którym w śladowych ilościach obecny był lek na konkretną dolegliwość. Woda zapamiętała działanie leku i nabrała jego właściwości. Metoda ta nie działa na każdego, ale nie zmienia to faktu, że jest faktem potwierdzonym.

Najwspanialej cały proces przedstawiają kryształy wody, które tworzą się pod wpływem określonego przekazu myślowego i emocji. Skierowanie wzniosłych uczuć miłości i wdzięczności powoduje, że woda tworzy przepiękne kryształy, przypominające kształtem płatki śniegu. Natomiast kierowanie uczuć złych, destrukcyjnych powoduje, że kryształy wody są brzydkie i zniekształcone.

13-03-2013 11:40
Odpowiedz