Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Świadkowie Jehowy - kim naprawdę są?
#1
[Obrazek: struktura_ciala_kierowniczego.gif]

Nurtuje mnie pewne pytanie kim naprawdę są świadkowie Jehowy - sektą czy niegroźną organizacją?
  Odpowiedz
#2
A kościół katolicki to czym niby jest? Też jest sektą. Guru jest? Jest! Istota nadprzyrodzona jest? Jest! Hierarchia jest? Jest! Obrzędy są? Są! Motyw kary za nieprzestrzeganie zasad jest? Też jest! Równie dobrze taki sam schemat można by narysować w odniesieniu do kościoła katolickiego. O świadkach Jehowy mówi się, że to sekta tylko dlatego, że są w mniejszości. Wiara, która wyznaje większość to religia, natomiast wiara, którą wyznaje mniejszość, zwie się sektą. I tylko na tym polega między nimi różnica.
  Odpowiedz
#3
Tutaj Daria ma racje. Pomijając nazewnicze szczegóły,...
Mówiąc ogólnikiem, są to wyznawcy najbardziej prymitywnego bóstwa, zwanego Jehowa, bądź Jahwe.
Zeby się dowiedzieć co to jest to „coś” wystarczy przeczytać Stary Testament – Hitler i Stalin to przy nim przytulanki.

Poza tym wkurzają ludzi akwizytorskim nauczaniem.
I chyba tyle można powiedzieć, dużo dokładniejsze info znajdziecie w internecie.
  Odpowiedz
#4
Świadkowie Jehowy to sekta. Mają swój zarząd w USA,
wybierają swojego Papieża (ma inną nazwę ale nie pamiętam),
muszą płacić "darowiznę" która co miesiąc jest automatycznie pobierana z ich kont, ileś % od zarobków.

Wierzą w boga Jahwe (Ksiądz nam mówił że to jakby na podobieństwo Jezusa).
Nie uznają wszystkich ksiąg starego i nowego testamentu,
Do każdej księgi mają swoje dodatkowe księgi "Strażnicy".

W kościele muszą być w garniturach.
Dzieci powinny się dobrze uczyć, nie powinny chodzić na dodatkowe lekcje
(co się nie sprawdza bo mam koleżankę jehową).

Więcej nie pamiętam ; p
---
  Odpowiedz
#5
Cytat:Wierzą w boga Jahwe (Ksiądz nam mówił że to jakby na podobieństwo Jezusa).

Ksiądz chyba nie zna fundamentu swojej wiary. Jahwe, Jehowa, YHWH (tetragram), to jest jedno i to samo – starotestamentowy „Bóg Ojciec” a.k.a Tata Jezusa, ten sam który przyprawił rogi Józefowi. Nazywany różnie, zależnie od osoby – oprócz wyżej wymienionych nazw pasują tez: homofob, mizogin, dzieciobójca, tyran, dyktator, psychopata i każdy inny epitet którym określamy psycholi kategorii „A”.
Z kolei „Jezus” to „Joszue” bądź „Jehoszua” ewentualnie skrótowo „Yesu”. Tak więc księdza radziłbym spuścić ze schodów, bo i tak gada jak potłuczony.

Cytat:Nie uznają wszystkich ksiąg starego i nowego testamentu,
Jak każda inna religia na bazie tej książki – jak można mówić o jakimkolwiek „fundamencie wiary” jeśli każdy wybiera co mu pasuje?

Cytat:Dzieci powinny się dobrze uczyć, nie powinny chodzić na dodatkowe lekcje

Nie wiem o co chodzi z tymi dodatkowymi lekcjami, jednak WSZYSTKIE dzieci w teorii powinny się dobrze uczyć – jednak między teoria a praktyka jest taka przepaść, jak między teologia a życiem doczesnym.

Daria, ja rozumiem, tez czasem komuś wytknę babola, ale wytykanie dla samego wytykania mija się z celem, chcesz faktycznie pomoc? Napisz na pw. Albo zrób to nawet w poście, ale wnieś coś przy okazji do tematu.

EDIT: Aha, wpadło mi do głowy po czasie więc edytuje post – procent od zarobków wyznawców pobiera także inne ugrupowanie religijne, w moim mniemaniu jeszcze głupsze – mormoni. Taka ciekawostka.
  Odpowiedz
#6
Będzie bez cytatów, napiszę swoje uwagi spostrzeżenia.

W USA może jest to wg prawa tam obowiązującego uznawane za sektę ale nie jest zabronione. Odprowadzają podatki, nie ma obowiązku przynależności, kto chce to wstępuje w ich szeregi - prawa demokracji.

U nas postrzegani są jako coś "złego" pochodzącego od "diabła", wg stwierdzeń wielu przedstawicieli wiary "miłościwie" nam panującego kościoła katolickiego.
To co "wygadują" u Nas z ambony Ci z "dominującej" religii o innych religiach to są ich prywatne myśli, kto chce niech w to wierzy.

Dla mnie świadkowie Jehowy są normalnymi ludźmi, mieszkającymi wśród Nas i żyjącymi w Naszej społeczności, nie są szkodliwi, nikogo nie obrażają, może czasami są trochę "nachalni" - ale czy mało to mamy akwizytorów innych branż???.

Mieliście okazję być na ich zborach, zjazdach, zlotach czy jak to się zwie???
Ja miałem okazję, bez zaproszenia (nikt tego nie żądał), bez pytania o przynależność polityczną, orientację seksualną, wyznawaną wiarę, stan cywilny, ilość kochanek, datę urodzenia ... wszelkie dane osobowe i coś tam jeszcze. Normalnie, masz ochotę - wejdź, popatrz, posłuchaj, wybór należy do Ciebie.

Macie prawo do własnego zdania o świadkach Jehowy, możecie ich nie lubić, potępiać ich itd. Pozwólcie im tylko spokojnie żyć w Naszej społeczności, nie zrobią Wam krzywdy.

Zaliczani są do "innowierców" a u Nas wszystko co inne w większości jest uznawane za "be".
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#7
W Polsce Świadkowie Jehowy pod względem liczebności wyznawców są trzecią religią, liczącą ok. 130 tyś.

Szymon napisał, że mamy swojego "papieża", co obecnie nie jest już aktualne, ponieważ od już od dłuższego czasu Organizacji przewodzi Ciało Kierownicze składające się z kilkunastu osób. Dawniej był prezes, gdyż zobowiązywały do tego m.in. przepisy.
Co do nieuznawania wszystkich ksiąg biblijnych, to prawda jest taka, że nie uznajemy tylko tych, które są uznawane przez wszystkich za apokryficzne. Oznacza to, że nie mają natchnienia Bożego. To nie jest wymysł ŚJ, ponieważ protestanckie przekłady Biblii w ogóle nie zawierają tych ksiąg: 1 Księga Machabejska, 2 Księga Machabejska, Księga Mądrości, Mądrość Syracha (Eklezjastyk), Księga Tobiasza, Księga Judyty, Księga Barucha.
Apokryfy nauczają na temat wielu rzeczy, które nie są prawdziwe i są historycznie niewłaściwe. Kościół rzymsko-katolicki oficjalnie dodał apokryfy do swojej Biblii podczas Soboru Trydenckiego w połowie XV wieku, o czym wielu nie ma zielonego pojęcia. Dlaczego tak się stało? Głównie w odpowiedzi na Reformację. Apokryfy podtrzymują niektóre rzeczy, w które Kościół rzymsko-katolicki wierzy i praktykuje, a które nie są zgodne z Biblią. Przykładami są modlitwa za zmarłego, zwracanie się do “świętych” w niebie ze swoimi modlitwami, czczenie aniołów, dawanie jałmużny jako odkupienie za grzechy i wiele innych. Praktyki dopuszczone w księgach apokryficznych, są zazwyczaj potępiane we właściwym kanonie Biblii.

Co do korepetycji dzieci, to znowu ktoś wymyślił jakiś żart na nasz temat i niektórzy uwierzyli. Nasze dzieci jak najbardziej biorę korepetycje i mogą brać.

Ostatnie wyjaśnienie, podatków tak zwanej dziesięciny u nas się nie pobiera, tylko są dobrowolne datki składane do skrzynek.
Errare humanum est in errore perservare stultum - błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - głupotą
  Odpowiedz
#8
maro. napisał(a):najbardziej prymitywnego bóstwa, zwanego Jehowa, bądź Jahwe.
człowiek "prymitywne " kościól z bibli kazał usunąć to imię i w mojej i w twojej biblimamy tego samego boga
maro. napisał(a):Poza tym wkurzają ludzi akwizytorskim nauczaniem.
"akwizytorskim " czytałeś biblie ?? bo mi się zdaje ze nie w skrócie i moimi słowami : "Będziecie chodzić od drzwi do drzwi i głosić prade" Powiedz mi czego nauczyłeś się z kościoła ??
ciągle taka sama formuła i te modlitwy oklepana i wybite na pamięć- żenada
Szymon napisał(a):Świadkowie Jehowy to sekta. Mają swój zarząd w USA,
wybierają swojego Papieża (ma inną nazwę ale nie pamiętam),
to nie sekta tylko organizacja wszyscy piszecie bzdury choć nie znacie podstawy wiedzy
Szymon napisał(a):W kościele muszą być w garniturach.
w jakim kościele ?? człowieku zaczniuj troszke czytać a później napisz coś mądrego , nie muszą w garniturach choć jak by byli odbierani - właśnie o to chodzi
Szymon napisał(a):Dzieci powinny się dobrze uczyć, nie powinny chodzić na dodatkowe lekcje
(co się nie sprawdza bo mam koleżankę jehową).
masz kaloeżankę jehową ja piernicze ja chce ją poznać . Zawsze myślałem że oni są Świadkami jehowy następny dobrze poinformowany co pisze bzdury a później z tego wychodzi nie wiadomo co
Leszek napisał(a):kto chce to wstępuje w ich szeregi - prawa demokracji.
to nie jest tak do końca aby jak piszesz "estąpić w szereg" muszą wiele nauczyć, po tym jest oceniany czy nadaje się na chrzest jęzeli tak jest chrzczony i w tym momencie staje się prawnym świadkiem
  Odpowiedz
#9
Jaka jest religia katolicka taka jest i dla mnie inna nie istnieje, nie rozumiem ludzi, którzy mają koło 30 i więcej, wypierają się wiary i są świadkami Jehowy. Czyli jaka była ich wiara, a czy teraz są gotowi wierzyć czy za kilka lat inne wyznanie nie! 2 rzecz jak można chodzić po domach i namawiać innych do porzucenia swojej wiary. To jest nie takt, bo jak by taki świadek Jehowy był zadowolony jakbym ja podważał to, w co on wierzy!
  Odpowiedz
#10
juzek112 napisał(a):nie rozumie ludzi, którzy mają koło 30 i więcej ,wypierają się wiary i są świadkami jehowy
A ja rozumiem. Moim zdaniem najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą, z własnym sumieniem i przekonaniami, które przecież niekoniecznie muszą by takie same, jak rodziców, otoczenia. Po to człowiek ma rozum, żeby samodzielnie myśleć i iść własną ścieżką, a nie wierzyć ślepo w to, co mu każą.

juzek112 napisał(a):Jaka jest religia katolicka taka jest i dla mnie inna nie istnieje
juzek112 napisał(a):jak można chodzić po domach i namawiać innych do porzucenia swojej wiary
A katolicy to co robią? Z tym, że katolicy nie chodzą po domach, tylko jeżdżą po innych państwach, np. afrykańskich i tam nauczają wiary chrześcijańskiej, wypierając w ten sposób rdzenne wierzenia ludności tubylczej.
Inna skala, ale istota rzeczy ta sama...
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak pozbyć się wizyt Świadków Jehowy? Karol 8 4 450 16.10.2018, 19:08
Ostatni post: Potencjan Bratnicki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości