Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Marvel's The Avengers
#1
[Obrazek: The%2BAvengers%2B2012.jpg]

Opis:
Nad światem wisi widmo katastrofy. Nick Fury (Jackson) szef tajnej organizacji S.H.I.E.L.D. desperacko szuka wyjścia z beznadziejnej sytuacji. Decyduje się utworzyć specjalną jednostkę znaną pod nazwą "Mściciele". W jej skład wchodzą superbohaterowie: Thor (Hemsworth), Kapitan Ameryka (Evans), Iron Man (Downey Jr.) oraz inni. Bohaterowie łączą siły, aby zapobiec największemu niebezpieczeństwu w historii naszej planety...

Data Premiery:
kino (USA): 4 maja 2012
kino (Polska): 11 maja 2012

Trailer:


Gwiazdy poprzednich filmów teraz w jednej produkcji? Ciekawe połączenie i oby jeszcze ciekawszy film z tego wyszedł. Chętnie zobaczyłbym w tym filmie jeszcze Wolverine'a, ale na niego też przyjdzie czas w innym filmie...
[Obrazek: 98687577.jpg]
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
"You think you know me..."


  Odpowiedz
#2
Zapowiada się ciekawie.
Ja z kolei chętnie zobaczyłabym mojego ulubionego Spider-Mana, ale pewno nie z Tobey'em Maguirem w tej roli...
  Odpowiedz
#3
Wy tak na poważnie? Taki film przyznaje, fajnie będzie wyglądał na trailerach, ale pewnie tylko tyle. Bohaterowie komiksów dobrze się czuja tylko w komiksie :)

Przypomnijmy sobie, jakie filmy wyszły ostatnio o komiksowych super-bohaterach, i jaki prezentowały poziom.

Ostatnie dwa Batmany – MEGA syf
Spider-man – osobiście podobała mi się tylko trojka. Ale i tak mogliby to zrobić lepiej.
Ironman – bez komentarza...
X-men – jedynka była znośna, dzięki skupieniu się na Loganie. Cala reszta to crap, pierwszej klasy nawet nie oglądałem.
Hulk – Syf pierwszej wody.

Cos pominąłem? Możliwe, tak czy siak ekranizacje nie są najwyższych lotów. Komiksy umarły gdzieś 10 lat temu (dla większości), a większość tych filmów to kopanie leżącego. Nie wspomniałem tu o transformersach, dragon ballah, G.I Joe i paru innych, bo nawet na tle powyższych filmów kategorii B/C te nalezą do kategorii „poza alfabetem”.

Ogólnie to tylko moja opinia, łaskawie pozwalam wam mieć inne zdanie... Jednak dla mnie klimat superherosow najlepiej trzymają komiksy i kreskówki z nimi :)
  Odpowiedz
#4
maro. napisał(a):Ostatnie dwa Batmany – MEGA syf
A w życiu! Batmany Nolana to chyba najlepsze ekranizacje komiksów, jakie widziałam (może poza Watchmen - Strażnicy i V jak Vendetta) i rewelacyjne filmy same w sobie. Nie mogę się doczekać trójki.

maro. napisał(a):Spider-man – osobiście podobała mi się tylko trojka. Ale i tak mogliby to zrobić lepiej.
Mnie podobały się wszystkie trzy części, a raczej podobałyby mi się, gdyby nie odtwórca tytułowej roli, że o sposobie wykreowania przez reżysera/scenarzystę samej postaci Petera Parkera nie wspomnę...

maro. napisał(a):Ironman – bez komentarza...
A mnie się podobał, choć może przede wszystkim ze względu na Downey'a. ;) No i nie czytałam komiksu, ani nie oglądałam kreskówki, więc nie mam porównania.

maro. napisał(a):X-men – jedynka była znośna, dzięki skupieniu się na Loganie. Cala reszta to crap, pierwszej klasy nawet nie oglądałem.
Podobały mi się pierwsze trzy części, choć z tendencją spadkową, a Geneza: Wolverine już w ogóle. Pierwszej klasy też nie oglądałam i nie mam za bardzo ochoty.

maro. napisał(a):Hulk – Syf pierwszej wody.
Tu się zgadzam, choć też z komiksem nie miałam styczności.

To również tylko moja opinia. ;)

maro. napisał(a):Jednak dla mnie klimat superherosow najlepiej trzymają komiksy i kreskówki z nimi Usmiech
A tu się zgadzam w 100%.
  Odpowiedz
#5
Faktycznie w przypadku Batmana nieco się zagalopowałem – zwale to na pozna porę pisania :D
Jednak tylko „nieco” i już tłumaczę dlaczego – fabula w „Rycerzu”, w moim subiektywnym odczuciu była nieco przekombinowana, w samym obrazie tez znalazłoby się kilka niedoróbek, ale to już czepialstwo na sile. Zgadzam się z ogółem w jednym względzie – Joker został zagrany po mistrzowsku, z kolei główna rola już była nieco „drętwa”.

Teraz już tak przyjemnie nie będzie, przyznałem się ze drugi film Nolana był niezły, ale pierwszy...
„Begins” był, i tyle można o nim powiedzieć dobrego. Nie ma nic wspólnego z komiksem, i samym nietoperzem, oprócz kostiumu. Ten film to potwarz, świętokradztwo, pomówienie, morderstwo i skaza na honorze :)
Nie mam nic przeciwko odstępstwom od oryginału (czasem nawet wychodzi na dobre), ale całkowite olanie oryginalnej fabuły to już przesada.
I za to „dzieło” Nolan ma u mnie minuuusa do końca życia. Stad ta nieco przesadzona ocena. Osobiście za najlepsze przedstawienie przygód nietoperza uważam „Forever”.

Pająk, to w zasadzie tylko mocne efekty specjalne... Zgadzam się ze Peter Parker w wersji „movie” nie ma charakteru.

W „X” zgadzam się ze „Geneza Logana” to syf – jednak gra oparta na filmie była całkiem niezła, niby krotka, nie wymagała za dużo od gracza, ale dobrze pochłaniała stres przez te 4-5 godzin przechodzenia jej.
  Odpowiedz
#6
Zgadzam się, że Joker został zagrany po mistrzowsku, nie zgadzam się, że Bale był drętwy. ;) Drętwa to była Katie Holmes (i w ogóle cały ten wątek ich miłości, ale to a propos pierwszej części). Poza tym, zarzutów żadnych ani do pierwszej, ani do drugiej części nie mam.

No dobrze, może pierwsza część odbiega od komiksowego pierwowzoru, ale chyba nie tak bardzo - Nolan po prostu dopisał swój początek do historii Batmana (tu nie będę upierać się przy swoim, bo komiks zwyczajnie słabo pamiętam, kiedy to było?).

Batman Forever? Film sensacyjny klasy B, zero klimatu. :P Tak naprawdę Batmany Nolana podobały mi się głównie ze względu na to, że reżyserowi w pełni udało się przemycić do filmów mroczny klimat komiksowego miasta Gotham, czym inni nie mogą się pochwalić (może poza Burtonem).

Filmowy Peter Parker to kompletna porażka. W komiksie był przynajmniej inteligentną łajzą z poczuciem humoru, tu jest tylko łajzą. ;) Efekty w pająkach są rewelacyjne, ale nie można na tym budować całego filmu.
  Odpowiedz
#7
Właśnie jestem po seansie filmowym :)
Film bardzo mi się podobał i wcale nie był fajny tylko na trailerach : p
Od początku do końca dostarczał wielu wrażeń :)
Jeżeli ktoś jak ja lubi filmy z udziałem IronMan'a, Hulka, Kapitana Ameryki, ...
To, to jest właśnie film dla niego :)
Jednak najbardziej jak prawie zawsze w tego typu filmach
najbardziej podobała mi się końcowa bitwa :D

I rozśmieszył mnie moment jak walczył
Thor z Downey'em, gdzie przez przypadek naładował Irona do 400% mocy :D

Podsumowując Film godny obejrzenia :)
---
  Odpowiedz
#8
Obejrzałam film jakieś 4 razy (raz w kinie ;p) osobiście powiem że straaaasznie mi się podobał ^^

Natknęłam się gdzieś że jeden koleś krytykował film ze względu na fakt że dali tam Czarną Wdowe i Sokole Oko dlatego że... nie mają żadnych super mocy i nie powinni się znaleźć w filmie ^^''
A mi właśnie najbardziej podobały się ich role właśnie z tego powodu że nie mają super mocy ;p

Iron man wypadł świetnie, dodaje fajnego komediowego smaczku do filmu ;] 'Mam armie!' "My mamy Hulk'a" ;]

Z racji tego że nie przepadam za Kapitanem Ameryką (filmowym, komiksowego uwielbiam ^^) na mnie nie zrobił zbyt dużego wrażenia ;]

Ciekawi mnie czemu nie dali aktora który grał Hulk'a w "Hulk"'u tylko zmienili na innego, przez to to się trochę pogmatwało i dość dużo ludzi ma o to pretensje, chociaż mi to nie przeszkadza i osobiście wolę Ruffalo ;p

Thor jest wyczepisty, bo to jest Thor, Asgardzki pół-bóg ;p
Loki też wypadł świetnie, Hiddleston wygląda wrednie ;p

Ogółem film mi się podobał, akcja praktycznie od początku do końca :D

"No to potem na kebab..." ;p
[Obrazek: 3aa6a412f2f8c5f15ec9f5f23f4da4ac.png]
The strength is in the warrior, not in the weapon
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości