Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

6 mitów o zapobieganiu ciąży
Sprawdziliśmy, jakie wyobrażenia na temat antykoncepcji mają nastolatki. To grupa wiekowa najbardziej narażona na zajście w niechcianą ciążę. Oto mity, w które wierzy wielu młodych ludzi.

Nie mogę zajść w ciążę, jeśli uprawiam seks na stojąco

Możesz uprawiać seks w każdej pozycji, jaką lubisz, także stojąc. Sperma i tak pływanie w kierunku twojej macicy, nawet jeżeli ty stoisz. Może płynąć tam dłużej, ale nie oznacza to, że nie dotarła na miejsce.

Podczas pierwszego razu nie zachodzi się w ciążę

Jeśli tak myślisz, jesteś w błędzie. Aby zajść w ciążę, wystarczy raz uprawiać seks, wliczając w to także pierwszy raz. Nie bądź naiwna i nie wierz, jeśli twoi znajomi mówią, że nic się nie stało, gdy robili to pierwszy raz, bo wówczas nie można zajść w ciążę.

Uprawiając seks w trakcie menstruacji, nie można zajść w ciążę

To również nie jest prawdą. Jeśli twój cykl jest krótki, od 21 do 24 dni, to jest całkiem możliwe, że owulacja następuje podczas, gdy wciąż krwawisz.

Nie mogę zajść w ciążę, ponieważ nie miesiączkuję jeszcze

Wiele nastolatków wierzy w ten mit, uprawiając seks bez zabezpieczenia. To błąd, możesz zajść w ciążę nawet, jeśli jeszcze nie miałaś pierwszej miesiączki.

Wystarczy, że po seksie dokładnie się umyję

Sperma naprawdę bardzo szybko się przemieszcza - nawet, jeśli bardzo szybko się umyjesz, jest zbyt późno...

Wytrysk poza pochwą chroni przed ciążą

Niestety, nawet jeśli wytrysk nastąpił po wyjściu z pochwy, nie jesteś całkowicie bezpieczna. Kropelki spermy mogły wydostać się wcześniej i trafić do pochwy. Podobnie, jeśli nasienie wytrysnęło blisko twoich narządów rodnych, np. na brzuch, mogło spłynąć i dostać się do pochwy.

[Obrazek: intimate-logo-pl-mini.jpg]
  Odpowiedz
Nie chce się wierzyć,że w dzisiejszych czasach ludzie mogą być tak zacofani,zresztą dodam dla naszej młodzieży i nie tylko,że do zapłodnienia może dojść również podczas kiedy nam się wydaje,że UWAŻALIŚMY,ponieważ w płynie ejakulacyjnym mogą znależć się plemniki i niespodzianka gotowa.
  Odpowiedz
Też nie wierze aby te mity jeszcze istniały w praktyce lecz kto wie, w Polsce mało rozmawia się z dziećmi o seksie. Rodzice często unikają tego tematu z powodu wstydu, niezręczności a jest to błędem - potem dziwią się że dziecko "wpadło" a jest to nie wina dziecka (pewnie w jakim małym stopniu) a wina właśnie rodziców którzy twierdzą że w szkole wszystko mu "wytłumaczą".

Lepiej porozmawiać z dzieckiem a nie doprowadzać do stanu gdy będzie ono szukać odpowiedzi u kolegów, w internecie często tam wprowadzane są w błąd a potem muszą płacić karę za swoją niewiedzę.

Najbardziej zwalił mnie z nóg pierwszy mit "Nie mogę zajść w ciążę, jeśli uprawiam seks na stojąco" inne już słyszałem ale ten mnie rozśmieszył ale zarazem przestraszył dlaczego? - bo nie mogę uwierzyć że niektórzy wypisują takie bzdury.
  Odpowiedz
Nastolatki nie powinny być nigdy uświadamiane o korzyściach płynących ze stosowania antykoncepcji.

Jest to wbrew naturze a w młodym wieku przyczynia się do stosowania antykoncepcji co w dorosłym życiu przynosi ogromne spustoszenie psychiki i wiele zaburzeń emocjonalnych i płciowych.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
Jak się to czyta to śmiac się chce, ale niestety to racja naiwność nastolatek siega granic.

Raz widziałem pewien artykuł w jakimś czasopiśmie gdzie padło pytanie „ czy przez ślinę można zajść w ciąże”.

Moim zdaniem w naszym kraju brakuje jako takiej wiedzy wyniesionej ze szkoły, niestety puki co religia tego zakazuje :)
  Odpowiedz
(30.12.2011, 05:15)skrzypas napisał(a): Nastolatki nie powinny być nigdy uświadamiane o korzyściach płynących ze stosowania antykoncepcji.

Jest to wbrew naturze a w młodym wieku przyczynia się do stosowania antykoncepcji co w dorosłym życiu przynosi ogromne spustoszenie psychiki i wiele zaburzeń emocjonalnych i płciowych.

No to rozśmieszyłeś mnie do łez. Nastolatki nie powinny być uświadamiane?
To może uzasadnię swój śmiech. Czy Twoim zdaniem nieuświadamianie jest
lepsze niż powiedzenie "co i jak". Lepiej żeby dziewczyna w wieku 14 lat,
była w ciąży i w wieku 15 lat wychowywała dziecko tak? - to jest chore.
Właśnie przez ludzi z takim poglądem problem istnieje.

Młodzież rwie to seksu, nie oszukujmy się. Żyjemy w czasach kiedy seks bez,
zobowiązań to chleb powszedni. W telewizji, internecie pełno jest artykułów,
czy zdjęć zachęcających do stosunku. Taka jest nasza ludzka natura,
ciekawi jesteśmy czegoś nowego, chcemy zobaczyć "jak to jest" ale czy
musimy ponieść za to konsekwencję? - za jeden wybryk, mamy dziecko które
nie oszukujmy się jest problemem choć przykro jest mi to pisać.

Przez to że właśnie tych dwóch młodych ludzi nie wiedziało jak się zabezpieczyć,
jak uniknąć niechcianej ciąży będzie miało "zmarnowane" życie, ale to nic
w porównaniu do rodziców na których spadnie odpowiedzialność. Powiedz mi,
wyobrażasz sobie 15'sto letnią matkę? - a szkoła, studia, praca? Czy ten młody
ojciec jest w stanie zapewnić byt swojej rodzinie? - nie. Wszystko to przez to,
że byli oni ciekawi świata, a w gruncie rzeczy to nie ich wina, wina leży po stronie,
rodziców którzy nie potrafią pogadać ze swoim dzieckiem o "trudnych sprawach".

Znam już Twoje zdanie i wiem że wyskoczysz mi tu zaraz z religią, że to
grzech i dalej tam jakieś pierdoły bla, bla, bla - ale spójrz na to z mojego,
punktu widzenia nie lepiej uświadamiać? Nie mówię żeby zachęcać ale jeśli
już chcą postawić ten pierwszy krok w dorosłość, powinni być bezpieczni i wiedzieć
jakie idą za tym konsekwencję.

Nie oszukujmy się że celibat do śluby istnieje, jest to coś co umiera śmiercią
naturalną i musisz to przyznać. Nie mówię że nie ma kobiet które utrzymują
swoje dziewictwo aż do ślubu ale takich przypadków jest mało, ponieważ
świat idzie do przodu.

Radzę Ci spójrz czasem na pewne sprawy rozumem oraz przewiduj co może,
spotkać takie osoby a nie tylko oczami religii. Nie chcę tu wywoływać kolejnej,
burzy co do religii więc tego typu odpowiedzi w ukazywaniu mi że nie jestem
"religijny" możesz sobie darować. Jeśli Cię w jakiś sposób uraziłem z góry przepraszam,
ponieważ nie chcę się z Tobą kłócić.

Odpowiedz
Jesteś k... po... i dobrze o tym k... wiesz.
Tak, tylko mocne słowa do Was przemawiają.

Wystarczyło że na miesiąc odstąpiłem od komputera i poszedłem do ludzi.
Wiesz tyle się zmieniło w moim życiu i spostrzegłem że internet prał mi mózg.

Zaskoczę cię i wiem że mi nie wierzysz ale kobiet utrzymujących celibat jest więcej niż tych, które tego nie robią.
Sam się oszukujesz bo nie chcesz znać prawdy bo Twoje obecne położenie jest dla Ciebie bardzo wygodne.
Dobra ale po latach doświadczeń nie zapomnij że Cie ostrzegałem przed kłamstwem mediów i internetu.
Telewizja, kolorowe czasopisma i internet kłamią. Śmieszne? Zapamiętaj że Ci ostrzegam. Po latach wspomnisz moje słowa.

To nie jest sprawa religii bo ruchanie na prawo i lewo to sprawa wychowania w społeczeństwie i brak własnego zdania.
Skoro wszyscy się ruchają to dlaczego nie ja. A ja właśnie NIE. I co wytkniesz mnie palcem bo sobie za młodu nie poruchałem?
Spójrz na siebie a potem mnie oceniaj.

To nie jest prawo wolności, to jest zaspokajanie potrzeb poprzez uprawianie seksu.
Bo to są takie mocne przeżycia jeszcze w okresie kwitnącej latorośli.
Młode ciało, pachnący pot, gorączka, pierwszy raz, ach te czarne oczy, te niebieskie, te zielone, ach ten tyłeczek...
Dokąd ten świat zmierza, pytam się?
Czy to nie my powinniśmy brać za ryje władze tworzące poradniki o pierwszym razie, producentów reklam, prawo odnośnie regulaminów odnośnie dostępności treści w internecie?
K... nie bo tak jest wygodniej. Rynek kondomów i środków antykoncepcyjnych się powiększa.

Nie widzisz że zawsze chodzi o kasę? ZAWSZE bez względu na to w jakim stanie jest społeczeństwo.
Skąd tyle gwałtów? No k... skąd! Z tych j... treści w mediach i internecie do ch....
Skąd "pigułki miłości"? Z d... nie? Najlepiej powiedzieć że z d... .

W mediach jest najdrastyczniejszy brak poszanowania obywateli i zapewniam że będzie jeszcze gorzej.
To tylko kwestia Twojego czasu ale już nie mojego. Mój czas jest tam -> wśród wartościowych ludzi którzy nie boją się powiedzieć NIE, którzy nie boją się prawdy.

STOP Antykoncepcji. Dlaczego? Ruszcie mózgiem, dlaczego? No? Ciężko ruszyć mózgiem? Internet ważniejszy od mózgu?
A no bo gdyby nie było antykoncepcji to byłoby więcej dzieci, nawet tych niechcianych.
Młodzi byliby bardziej ostrożni i zachowywaliby celibat.
Wszyscy by się szanowali i panowałby ogólny spokój.
Może nawet nie byłoby usuwania ciąż i sterylizacji ludzi.
Gumki odeszłyby do lamusa.

Ale niestety wy wolicie się rżnąć na całego bo wam wolno.
Potem mordujecie swoje nienarodzone dzieci bo po zabiegu znów musicie uprawiać seks bo wasi sąsiedzi tak robią.
Nie macie swojego zdania na ten temat i pozostajecie przy mniejszości - większość ludzi nie ma tego problemu.
Waszym "własnym zdaniem" rządzą media, internet, czasopisma, sąsiedzi, polskie głupie seriale, polskie jeszcze głupsze filmy z ostatnich lat, to co odkryli pseudonaukowcy, informacje przekazywane za pomocą facebooka, twittera, gadu-gadu, skype'a itp.
  Odpowiedz
Ja kompletnie Cię nie rozumiem, wolisz żeby młodzi którzy chcieli zaznać "zakazanego owocu",
przez jeden głupi incydent mieli problem do końca życia? Słyszałeś kiedyś żeby ktoś umarł
od antykoncepcji? Ja nie wiem jak Ci przemówić do rozumu.

Seks był, jest i będzie a w naszym obowiązku jest przygotować młodych żeby nie popełnili,
gapy. Moim zdaniem lepiej mieć rodzinę planowaną a nie taką z przypadku. Gdy już jesteśmy
wydolni finansowo i jesteśmy gotowi na rodzicielstwo a nie przez głupi incydent.

Pomyśl sobie jak musi czuć się dziecko w takiej rodzinie? - matka starsza od niego o 12 lat albo o 15?
To jest chore i trzeba to tępić. Żyjemy w XXI wieku a istnieje jeszcze taka "ciemnota".
  Odpowiedz
Już dosyć napisałem.

Ciebie nie uświadomię bo aktualny stan rzeczy jest Tobie najwygodniejszy.
Wg tego co napisałeś najważniejsza jest kasa potem rodzina.
Zapomniałeś że powinno być miłość potem rodzina potem kasa.
Nie mam zamiaru ciebie uświadamiać - nie znasz się więc nie zabieraj więcej głosu w sprawie odpowiedzi na prawdę o której piszę.

Wyraźnie nie lubisz "pod górkę" a raczej "z górki" i jeszcze żeby ktoś ciebie z niej zniósł.

Do Ciebie to nie dociera bo masz klapki na oczach i korki w uszach ale jeżeli ktoś inny - choćby 1 na 100 - cokolwiek z tego zrozumie i zacznie prowadzić swoje życie i życie swojej rodziny poprzez prawdziwą miłość to będzie to sukces.
Mam nadzieję że chociaż to rozumiesz.

Bywajcie przyjaciele.
  Odpowiedz
Wiesz co nie mów mi co wiem a co nie, nieuświadomiony to Ty jesteś, żyjesz
w swoim świecie i nie mam już ani chęci się z Tobą kłócić. Twój tok rozumowania
i wyjaśnienia są G** wartę, mogę się zgodzić tylko z tym:

(05.01.2012, 05:13)skrzypas napisał(a): Zapomniałeś że powinno być miłość potem rodzina potem kasa.

i nic więcej, reszta to stek bzdur. Ale Ty masz swoje zdanie ja swoje i nie będę już
nic odpowiadał w tym wątku TOBIE, oczywiście z innymi chętnie podyskutuje.

(05.01.2012, 05:13)skrzypas napisał(a): nie znasz się więc nie zabieraj więcej głosu w sprawie odpowiedzi na prawdę o której piszę.

Nie masz prawa mi mówić gdzie mogę zabrać głos a gdzie nie, nie udzielaj się
z tego typu wypowiedziami bo piszą tak ludzie którzy nie potrafią udowodnić swojej
racji w jakimś temacie. Nie potrafisz dyskutować to nie udzielaj się na forum.

Koniec w tym temacie z Tobą, szkoda że nikt więcej się nie wypowie w tym
temacie ale cóż.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości