Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

6 mitów o zapobieganiu ciąży
(30.03.2011, 11:07)Karol napisał(a): Sprawdziliśmy, jakie wyobrażenia na temat antykoncepcji mają nastolatki. To grupa wiekowa najbardziej narażona na zajście w niechcianą ciążę. Oto mity, w które wierzy wielu młodych ludzi.

Nie mogę zajść w ciążę, jeśli uprawiam seks na stojąco

Możesz uprawiać seks w każdej pozycji, jaką lubisz, także stojąc. Sperma i tak pływanie w kierunku twojej macicy, nawet jeżeli ty stoisz. Może płynąć tam dłużej, ale nie oznacza to, że nie dotarła na miejsce.

Podczas pierwszego razu nie zachodzi się w ciążę

Jeśli tak myślisz, jesteś w błędzie. Aby zajść w ciążę, wystarczy raz uprawiać seks, wliczając w to także pierwszy raz. Nie bądź naiwna i nie wierz, jeśli twoi znajomi mówią, że nic się nie stało, gdy robili to pierwszy raz, bo wówczas nie można zajść w ciążę.

Uprawiając seks w trakcie menstruacji, nie można zajść w ciążę

To również nie jest prawdą. Jeśli twój cykl jest krótki, od 21 do 24 dni, to jest całkiem możliwe, że owulacja następuje podczas, gdy wciąż krwawisz.

Nie mogę zajść w ciążę, ponieważ nie miesiączkuję jeszcze

Wiele nastolatków wierzy w ten mit, uprawiając seks bez zabezpieczenia. To błąd, możesz zajść w ciążę nawet, jeśli jeszcze nie miałaś pierwszej miesiączki.

Wystarczy, że po seksie dokładnie się umyję

Sperma naprawdę bardzo szybko się przemieszcza - nawet, jeśli bardzo szybko się umyjesz, jest zbyt późno...

Wytrysk poza pochwą chroni przed ciążą

Niestety, nawet jeśli wytrysk nastąpił po wyjściu z pochwy, nie jesteś całkowicie bezpieczna. Kropelki spermy mogły wydostać się wcześniej i trafić do pochwy. Podobnie, jeśli nasienie wytrysnęło blisko twoich narządów rodnych, np. na brzuch, mogło spłynąć i dostać się do pochwy.

[Obrazek: intimate-logo-pl-mini.jpg]
Bardzo ciekawe kwestie ktoś tu poruszyl, faktycznie dużo osob nie ma pojecia o antykoncepcji i ogólnie o zapobieganiu ciąży.Chyba trzeba będzie nockę na czytanie poświęcić:D

(03.12.2011, 02:00)B0hazard napisał(a): Też nie wierze aby te mity jeszcze istniały w praktyce lecz kto wie, w Polsce mało rozmawia się z dziećmi o seksie. Rodzice często unikają tego tematu z powodu wstydu, niezręczności a jest to błędem - potem dziwią się że dziecko "wpadło" a jest to nie wina dziecka (pewnie w jakim małym stopniu) a wina właśnie rodziców którzy twierdzą że w szkole wszystko mu "wytłumaczą".

Lepiej porozmawiać z dzieckiem a nie doprowadzać do stanu gdy będzie ono szukać odpowiedzi u kolegów, w internecie często tam wprowadzane są w błąd a potem muszą płacić karę za swoją niewiedzę.

Najbardziej zwalił mnie z nóg pierwszy mit "Nie mogę zajść w ciążę, jeśli uprawiam seks na stojąco" inne już słyszałem ale ten mnie rozśmieszył ale zarazem przestraszył dlaczego? - bo nie mogę uwierzyć że niektórzy wypisują takie bzdury.
Rodzice się wstydzą o tym rozmawiać z rodzicami, w szkole jest lekcja wychowania w rodzinie, ale moim zdaniem za mało. Kilka tych mitów slyszalam i dzieciaki w to wierzą
Czemu nikt nie rozmawia w tym temacie? Lubię dyskutować a tu nie ma z kim..:( Chciałabym wymienić sie z kimś swoimi poglądami-moze conieco jeszcze się dowiedzieć:) W końcu czlowiek uczy się całe życie, a temacik jest bardzo ciekawy:)))
Dobrze, ale czy to ważne jak tu i tak nikt nie pisze..:(
  Odpowiedz
(30.12.2011, 16:32)Murek napisał(a): Jak się to czyta to śmiac się chce, ale niestety to racja naiwność nastolatek siega granic.

Raz widziałem pewien artykuł w jakimś czasopiśmie gdzie padło pytanie „ czy przez ślinę można zajść w ciąże”.

Moim zdaniem w naszym kraju brakuje jako takiej wiedzy wyniesionej ze szkoły, niestety puki co religia tego zakazuje :)
Ja spotkalem się z pytaniem " połknęłam spermę, mogę być w ciąży?" Na to ktoś odpowiedział" możesz, co prawda dłużej zejdzie się żeby doszło do miejsca przeznaczenia" . Ciekawe ile lat miała ta laska która zadała to pytanie.
  Odpowiedz
No chyba nie zbyt duże..
  Odpowiedz
to ciekawa teoria połknać i zajsc w ciaze?:)

Niektóre dziewczyny boją się, że zajdą w ten sposób w ciąże, ciekawe ,nie?

pierwsze słysze:) rozbawiło mnie to
  Odpowiedz
Mnier też, niektorzy mają znikomą wiedzę w tym temacie:)
  Odpowiedz
to tragiczne tego ucza w podstawowej szkole przeciez:)
  Odpowiedz
Gdzie tam uczą! Tylko samych podstaw. Rodzice też nie umieja uświadamiać swoich dzieci i dlatego tak się dzieje:(
  Odpowiedz
Witam,

jako przedstawiciel grupy wiekowej 16-18 lat wypowiem się jak to jest z tym "uświadamianiem". Lekcje WDŻ'tu to po prostu kpina. Ja przez 3 lata gimnazjum nie miałej praktycznie żadnej porządnej lekcji na temat seksu. Lekcje albo przepadały albo po prostu każdy miał to gdzieś a nauczycielka prowadząca robiła luźną lekcję.

Nie oszukujmy się szkoła nie dokształci Cię w tym temacie, pozostają jedynie rodzice. Lecz takich jest mało większość po prostu wstydzi się o tym gadać tak jakby była to jakaś nieludzka sprawa. Młodzież potem rozmawia ze swoimi równie "nie doinformowanymi" kolegami, koleżankami i wychodzą właśnie takie głupoty.

APEL DO RODZICÓW!
Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi ponieważ to wasz obowiązek a zwalanie tego typu rozmów na szkołę nie pomoże.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
Niedostępny
  Odpowiedz
tak Sebastian ma racje,nauczyciele omijaja trudny temat a wiekszosc dzieciakow sie cieszy ze luzy,no jak tak dalej bedzie to nasza populacja albo wzrosnie o pare milionow w nastepnym roku albo panstwo zniknie:)

sory halinka nie spojrzalem na nick tylko na zdjecie:)
  Odpowiedz
(19.05.2012, 20:45)adamos napisał(a): sory halinka nie spojrzalem na nick tylko na zdjecie:)

Tak Sebastian jestem ale czekam na zmiane nicku przez administratora którego już dość długo nie ma.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
Niedostępny
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości