Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Allegro- "Kup teraz" jest jednoznaczne rezerwacji?
#1
Hej, Odjechani!

Mam do Was pytanie- jak to jest z tym Allegro- czy opcję "Kup teraz" można odwołać? Jak to realnie wygląda?

A sprawa jest taka: chciałam sprzedać furę, zależało mi na czasie i pieniądzach, nie mam konta na Allezło. Aukcję tzw. "grzecznościową" wystawił mi znajomy- ta informacja była zawarta w opisie. O 21 wystawiłam, o 22:30 WTF? pisze mi typ, że "zarezerwował" auto poprzez "Kup teraz" i chce je jutro zobaczyć. No i spoko, chce, to niech bierze. Ale jak to jest z tą rezerwacją? Facet może się z tego wycofać? Bo to, że ja muszę mu sprzedać auto to wiem.
No i też- jak postąpić, jeżeli typ obejrzy i stwierdzi, że jednak nie chce? Bo serio, nie mam czasu ani chęci latać po prawnikach. Pomożecie, poradzicie?
  Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, że może odwołać, sam tak parę razy zrobiłem, ale na mniejsze rzeczy.
Jesli wystawienie ogłoszenia było płatne, to wtedy on powinien za nie zapłacić.

PS: O ile dobrze pamiętam, to jest na allegro przycisk odwołania zakupu, jego nadużywanie może skutkować banem na konto.


  Odpowiedz
#3
Zawarł umowę, Allegro nie ma opcji rezerwacji, Kup teraz, to kup teraz. Jak chciał zarezerwować, mógł zadzwonić przed finalizacją aukcji. Jeśli będzie się chciał wycofać, możesz jedynie zażądać zwrotu prowizji za aukcję, wystawić mu negatywa i on dostanie od allegro jakieś tam limity okresowe na konto. Tak naprawdę Allegro gówienko to obchodzi, czy ktoś nie sfinalizuje transakcji, czy nie, nic wielkiego z tym nie robią, bo by musieli badać każdą sprawę, a czasami nie da się stwierdzić kto ma rację, strata czasu i pieniędzy, nie ma się co firmie dziwić.

Możesz też popytać prawników czy możesz wymusić na nim dopełnienia umowy, podejrzewam, że będzie musiał zapłacić, ale jak takie coś się w siądzie załatwia i kto tak naprawdę ma większe szanse wygrania nie mam pojęcia. Wiesz jak to później sądy rozstrzygają, koleś będzie Ci płacił po 100 zł miesięcznie i się śmiał, a samochód będzie jego na micro raty. Na Twoim miejscu jeśli koleś nie zapłaci, bo mu się samochód nie spodoba, możesz mu napluć na buta i zrobić to ze zwrotem prowizji i anulowaniem umowy + negatywem. Nie polecam sprzedaży samochodów na Allegro, lepiej zamieścić ogłoszenie i umówić się z potencjalnym klientem jak Ci pasuje, a nie tracić czas na jakiś frajerów, co to sobie "rezerwują" umową kupna sprzedaży, wręcz podpisaną pojazd.

Jako, że masz jego maila w którym jasno się przyznaje, że dokonał nadużycia, podejrzewam, że jak napiszesz maila do allegro, to na konto dostanie solidną karę, może nawet bana.
  Odpowiedz
#4
  Odpowiedz
#5
W sumie powinienem wkleić w poprzednim poście, tu są info: https://faq.allegro.pl/artykul/25561/jak...-sprzedazy
  Odpowiedz
#6
Jeśli nie kupi, a Tobie nie chce się chodzić po prawnikach, to najlepszym wyjściem na odzyskanie prowizji, aby gościu zgłosił, że samochód odbiega od tego co było napisane na allegro, lub jakiś inny powod, ty to potwierdzasz i otrzymujesz zwrot. Tylko nwm jak to jest właśnie z droższymi przedmiotami, ale nie ma problemu chyba.
i polecam wystawiać na otomoto 50zl za miesiąc nie jest sporo, na allegro czasem większą prowizja
  Odpowiedz
#7
Kiedyś było tak że kupno samochodu na Allegro nie było prawnie wiążące w przeciwieństwie do np. kupna telefonu.
Powodowało to czasem że ludzie robili sobie żarty i licytowali astronomiczne sumy. Nie tak dawno Allegro zmieniło regulamin odnośnie właśnie samochodów, wycofali opcje kupna.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości