Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

"Amok" Krystiana Bali - tylko książka, czy opis zbrodni?
Jakiś czas temu zaczęłam czytać "Amok" Krystiana Bali. Szczerze mówiąc ta książka nie przypadła mi zbytnio do gustu, czego wyraz dałam na swoim blogu w tej recenzji:

http://literutopia.blogspot.com/2013/01/amok-recenzja-wielkiego-ksiazkowego.html

Książka Bali wygląda tak:

[Obrazek: r,id,d14xNzA7dV5odHRwOi8vZ2V0LTIud3BhcGk...tmdF4x.jpg]

Autor został posądzony o morderstwo, które opisał ponoć w Amoku i skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Sam zainteresowany nie przyznaje się do winy, ale okoliczności zbrodni i fakty opisane w książce mówią same za siebie. Książkę wycofano ze sprzedaży, autor siedzi, ale pozostaje pytanie: czy na prawdę zabił i co kryje się w jego głowie, co skłoniło go do napisania tak kontrowersyjnego utworu?

Czy ktoś z was czytał Amok i interesował się głośną sprawą Bali? Co sądzicie o tej książce, podobała wam się, czy tak jak u mnie wywołała w was niekontrolowane odruch wymiotny?
  Odpowiedz
Na świecie pełno jest socjopatów i psycholi. Nie znam okoliczności sprawy tego autora, ale gdyby był niewinny, to w ogóle bym się nie zdziwił. Naczytałem się opisów zbrodni o jakim się wam nie śniło i powiem wam, że człowiek zdolny jest do wszystkiego. Skalpowanie, gwałty, obdzieranie ze skóry, przypalanie, masakrowanie i poniżanie żywych jeszcze ofiar oraz wielotygodniowe tortury miały już miejsce w historii tysiące razy. Ludzie potrafili nawet kręcić tzw. filmy "Snuff", które przedstawiają prawdziwe mordowanie ludzi przed kamerą. Oczywiście istnienie takich materiałów nie jest do końca potwierdzone, bo żaden urząd nie zgodził by się na ich publikację. Dlaczego więc nie miałaby istnieć książka w której autor opisał swoje morderstwo?

Są jednak socjopaci, którzy mają wybitną inteligencję i potrafią wszystko tak zaplanować, że wrobili by szanowanego księdza w wielokrotne zabójstwo którego dokonali. Życie to nie film. Stosunkowo łatwo jest wrobić kogoś w morderstwo. Osobiście naczytałem się sporej liczby drastycznych opisów mordów w paru artykułach, które opisywały prawdziwe zbrodnie. Widziałem sporo zdjęć zmasakrowanych ludzi publikowanych w takich artykułach, iż zdaję sobie sprawę, że człowiek jest zdolny do wszystkiego, a opisy chodź obrzydliwe, to jednak przyzwyczaiłem się. Czytam nie dlatego że jestem psycholem Haha, ale staram się dowiedzieć czegoś o motywach działań takich ludzi. Nie powiecie chyba, że to nie jest ciekawe...
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz
Opis zbrodni doskonałej (w jego mniemaniu). Bala jest zwykłym psychopatą i tak ja każdy psychopata uważa, ze nigdy nie zostanie zdemaskowany bo ma zimną krew i nikt nie pozna jego gry. Tak jak seryjni mordercy testował na ile może się posunąć i drwić z wymiaru sprawiedliwości, wręcz bawić się tym dlatego też napisał książkę. Dla zaspokajania własnych pragnień i swojego wyolbrzymionego ego bez poczucia wstydu i winy jest zdolny zrobić wszystko.
  Odpowiedz