Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Boczny pasek na forum oraz rejestracja
Witalju

To mój pierwszy post na tym forum, ale chciałbym się zapytać jak to jest zrobione, że na stronie głównej oraz w działach jest boczny pasek sidebar (mogą być tam wyświetlane dodatkowe rzeczy np. reklamy).
Czy to poprzez dodanie odpowiedniego kodu do szablonu czy może jakaś wtyczka?
Czemu nie ma tego sidebara w tematach już?

Drugie pytanie dotyczy rejestracji.
Rejestracja jest zabezpieczona kodem CAPTCHA oraz pytaniem antyspamowym, ale czy nie rejestrują się jakieś booty albo pojedynczy userzy rejestrujący się sami, którzy pochodzą np. z Rosji, a którzy tylko szukają miejsca na spam?

Generalnie znam MyBB w jakimś stopniu wiem co to za styl tutaj jest zainstalowany i forum łanie zrobione, także podoba mi się.
  Odpowiedz
Google nie gryzie,
A po za tym masz wszystkn na pl forum myBB
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
(24.11.2013, 17:30)HuczuHucz napisał(a): Google nie gryzie,
A po za tym masz wszystkn na pl forum myBB

A ja się zapytałem jak zrobione jest to tutaj Gniew
jak mam za każdym razem korzystać tylko z gogle to po co jest to forum?
  Odpowiedz
Witaj, zapraszam do odpowiedniego działu tam możesz się odpowiednią przywitać, niemniej jednak witaj na pokładzie!
Tak w ogóle to jest zły dział. A ten boczny basek z reklamą to jest właśnie plugin, modyfikacja skryptu którą nazwałeś wtyczką, tak samo z ostatnimi postami, kto ile ich napisał itp. Co do tych bramek botów przy rejestracji to jest to raczej ustawiane w panelu administracyjnym, chyba ACP, a kod CAPTCHA jest już po założeniu forum, trochę pamiętam, tylko że nie jest to dobre rozwiązanie boty będą dalej zakładać konta. Najlepszym rozwiązaniem jest pytanie antybotowe przy zakładaniu konta, np stolica polski, 2+8=? itp... tego boci nie rozgryzą.
Forum pomocy mybb, mybboard.pl - zapraszam. Niby w google wszystko szybciej załatwisz niż bezpośrednio na forum ale od tego ono jest, a kto wie może ten temat przyda się komuś. Mam nadzieje że dobrze odpowiedziałem.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
Paweł wszystko dobrze wytłumaczył. Poza podstawowymi zabezpieczeniami używamy jeszcze dodatkowych pluginów ochronnych. Co do paska, to planujemy modernizację, ponieważ nie wszystko funkcjonuje już jak należy.
  Odpowiedz
Ta wtyczka na boczny pasek sidebar, to może Advanced Sidebox.
http://community.mybb.com/thread-131633.html
Z tego korzystacie czy to inna wtyczka?

To pytanie i zabezpieczenie forum to jest OK, ale i tak jakieś ścierwo potrafi się zarejestrować pewnie ręcznie człowiek wpisując odpowiedzi.

p.s. zapytam, jeszcze jakiego kodu użyliście do zmiany w szablonie sposobu informowania kto jest online? Bo to jest szablon APART, ale właśnie jak zastąpiliście tego ludka Online, OffLine itd. tymi zielonkowatymi paskami Online?
  Odpowiedz
Nie do mnie te pytania, bo nie znam szczegółów na temat budowy naszego forum. Wiem tylko, że Advanced Sidebox wygląda inaczej i z niego nie korzystamy, a już na pewno nie w podstawowej formie. Ja nie jestem uprawniony do udzielania jakichkolwiek informacji technicznych, dlatego iż nasze forum jest spersonalizowane do naszych potrzeb i ta konfiguracja dla nas powinna zostać unikalna. Jeśli planujesz wzorować się na innych forach, to najlepiej o takie rzeczy pytaj na pw bezpośrednio administratora głównego lub naszego technicznego @Szymona.

Zapewne jednak zmiany dotyczące grafiki "online", są jedynie zmianami w szablonie i pliku obrazu. Jeśli chcesz bawić się w zmiany kosmetyczne, to polecam zacząć od edycji wybranej skórki, po czym zmodyfikować jej grafiki i do dopiero na końcu zająć się modyfikacją szablonu i pozycjonowaniem tych obrazków, które zmieniłeś. Szablony można łatwo edytować w panelu ACP i od razu zobaczyć efekt. Tylko przez zabawę z tym uzyskasz należyty efekt. Warto dokonywać takich zmian, aby uzyskać unikalność jak u nas.
  Odpowiedz