Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Bóg a związek...
Czy te dwie rzeczy są potrzebne, żeby być szczęśliwym związku z kobietą lub mężczyzną?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Oczywiście dla wyjątkowych zgorzałych wiernych, czy ateistów, którzy są bardzo za wiarą lub przeciw niej, mogą mieć problemy, gdy nie ma Boga po jednej ze stron, ale to już na ogólną skalę relacji międzyludzkich, a związki z drugą osobą, to już raczej odłam całości.

Ha z pewnością związek jest potrzebny, żeby był związek, bo w końcu pisałeś o dwóch rzeczach, ale Bóg nie jest do tego potrzebny. Haker znów rzuciła cię dziewczyna, czy poderwałeś siostrę zakonną? Piłeś coś?
  Odpowiedz
Chyba jestem blondynką z dowcipów, albo po prostu jestem tak zmęczona, ale nie do końca rozumiem to pytanie. :D
Free Your Mind!
  Odpowiedz
Żeby to zrozumieć, trzeba znać Anodiable, gdy jeszcze był Hakerzystą. Pewnie chodzi Jemu o to, czy Bóg jest konieczny do tego, aby mógł istnieć związek partnerski, choćby nieformalny. To jest jednak kwestia obu stron i tego, jak wierzą i czy wierzą lub jak nie wierzą.
  Odpowiedz
Pewnie, że nie. Bóg nie ma tutaj nic do rzeczy. Powiedziałabym nawet, że jeszcze przeszkadza. Całe te kościelne dyrdymały i mądrości sutaniarzy, którzy nie mają pojęcia o związkach. Głupota.
  Odpowiedz
Niekoniecznie, moja Droga. Dla osób silnie wierzących, Bóg może wnieść wiele do związku. Sama przysięga małżeńska, wiara w patrona nad sobą, który będzie chronił nasz związek przed wszelkim złem, itd... Dla mnie to też głupota, ale 90% społeczeństwa i tak podchodzi do tego zdrowo i naturalnie, nie mieszając w całość sił nadprzyrodzonych.
  Odpowiedz
LadyPiano napisał(a):Bóg nie ma tutaj nic do rzeczy.
No tutaj tym się nie zgodzę co napisałaś.
A kto ci da sakrament małżeństwa jak nie ksiądz?
A jeśli będziesz miała poważną sytuację w małżeństwie, do do kogo się zwrócisz? jak nie do Boga.
LadyPiano napisał(a):Całe te kościelne dyrdymały i mądrości sutaniarzy, którzy nie mają pojęcia o związkach.
Może i głupota ale cóż na to poradzimy...
Księża wykonują swoją pracę, mnie też to wkurza ale wolę już przesłuchać co ma do powiedzenia.
  Odpowiedz
Sporo pytań zadajesz, ale spróbuj je zadawać tak, żeby inni wiedzieli o co pytasz.
Cytat:Bóg a związek...
Bóg, a Związek Republik Radzieckich?
Bóg, a Związek Zawodowy Policjantów?
Bóg, a ... co konkretnie?
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
Jakoś inni zrozumieli to pytanie i bez jakich problemów odpowiedzieli.
Temat jest dobry, ale jeśli go nie rozumiesz to go popraw.
  Odpowiedz
Znam Cię wystarczająco długo, żeby domyślać się o co Ci chodzi. Chciałbym po prostu, żebyś zakładając wątki nadawał im takie tytuły, żeby było wiadomo od razu czego temat dotyczy.

(11.10.2013, 19:02)Aniodiable napisał(a): Czy te dwie rzeczy są potrzebne, żeby być szczęśliwym związku z kobietą lub mężczyzną?
Jakie dwie rzeczy? Bóg i związek?
Bóg - to nie jest rzecz, a związek owszem, jest potrzebny.
Zarówno pary wierzące, jak i niewierzące mogą być szczęśliwe lub nieszczęśliwe w związkach. To już zależy od ich wzajemnego uczucia, wspólnych przekonań, zainteresowań, celów i zwykłego "dopasowania się".
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz