Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Boniek już w środę zwolni Fornalika, a za niego... Jest kandydat
#11
Zgadzam się matthew, tylko podpowiedz jeszcze skąd ich wziąć. Tak naprawdę nie ma za bardzo z czego wybierać, szczególnie na pozycjach defensywnych. W ofensywie jest jeszcze jak cie mogę, ale defensywa to już tragedia. Zgadzam się też, że częsta zmiana trenerów do niczego nie prowadzi, ale wytłumacz mi, czy jest sens trzymać na posadzie trenera, który nie ma wyników. Czy PZPN ma płacić facetowi 150 000 złotych za spuszczenie reprezentacji z pierwszej trzydziestki (ranking FIFA) , na miejsce 69 (bodajże)! Przecież w historii Polskiej piłki, jeszcze tak nisko nie byliśmy nigdy. Nie oszukujmy się, od czasów Piechniczka (pierwsza reprezentacja) i Wójcika ( olimpijska), nie mieliśmy żadnych wyników. Mówisz wina zawodników? A kto tych zawodników powołał? Kto ustala skład na mecz? Kto ustala taktykę? Kto motywuje drużynę? No, ale to tak tylko na marginesie, bo jak już napisałem, zgadzam się z tobą, że częsta zmiana trenerów niewiele daje. Tylko widzisz, jest różnica między Fornalikiem, a takim na przykład Adwocatem, czy chociażby Kloppem. A wiesz jaka to różnica, według mnie oczywiście? Wyszkolenie trenerskie, charyzma, szacunek u zawodników, zwykły trenerski fart... Tego brakuje większości krajowych trenerów, niestety. "Kuleszówka" to niezbyt dobra akademia trenerska, o ile można ją nazwać akademią trenerską, dlatego Prezes Boniek zapowiada stworzenie nowej, takiej z prawdziwego zdarzenia szkoły trenerskiej, i to jest dobry krok do przodu. Będziemy mieli dobrych trenerów w klubach, to będziemy mieli dobrych piłkarzy. Będziemy mieli dobrych piłkarzy, to będziemy mieli dobrą reprezentację. Ależ się rozstukałem, aż się klawa zagrzała. A miałem tylko napisać, że Nawałka został namaszczony, więc według mnie Mistrzostwa Europy we Francji mamy pewnie z głowy, chociaż chciałbym się mylić, nawet nie wiecie jak bardzo. Ech, jeszcze jedna ciekawostka dla zainteresowanych. Co ile lat zmieniani są trenerzy w wybranych reprezentacjach (średnio, sam liczyłem):

Polska, co 1,9 roku
Holandia, co 1,9 roku
Rosja, co 1,8 roku
Brazylia, co 1,9 roku
Chorwacja, co 2,5 roku
Czechy, co 2,7
Włochy, co 3,6
Hiszpania, co 3,6
Niemcy, co 5 lat

Nie chciało mi się więcej liczyć, ale wygląda na to że nie zmieniamy tych trenerów częściej niż inni, choć średnie czasami są mylące. Z kibolowskim pozdrowieniem itd.
  Odpowiedz
#12
Wiemy już oficjalnie że nowym trenerem został Pan Adam Nawałka, życzę Mu dużo zdrowia oraz mnóstwo sukcesów z reprezentacją.
@tungar, nie pamiętam dokładnie ale nie było to 30 miejsce a 54-56 jeśli chodzi o Fornalika.
Trener w reprezentacji jest od tego aby selekcjonować zawodników, rozstawia ich na boisku i w ogóle, od ćwiczeń jest sztab szkoleniowy.
Moim zdaniem błąd leży zawsze tam gdzie jest jego źródło a dokładnie po każdej ze stron, czyli zarząd; trener, prezes i to wszystko, w sumie zmiany mile widziane ale zależy też gdzie. Niby są zawodnicy którzy potrafią grać ale tylko w klubach, dlatego że już są zgrani z innymi obcokrajowcami typu Niemcy, Belgowie, Holendrzy, itp. Ja nie wiem po co powoływać co mecz nowych zawodników zamiast zagrać n-ty mecz z rządu tym samym składem, niech się zespół zgra tak jak Hiszpanie czy Niemcy. U Polaków to tylko kwestia czasu kiedy napastnicy złamią defensywę, nad tym nowy selekcjoner musi popracować! lepiej z kontratakami tylko często nic z tego nie wychodzi.

Tak poza tym tungar ciekawe zestawienie, skoro sam to obliczyłeś to łap plus reputacji, należy się Tobie.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#13
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości