Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Brak seksu przed małżeństwem, przyczyną rozpadu związków.
Racja, to jest bardzo zauważalne. Widzimy to nawet na przykładzie własnych rodzin, czy rodziców. Może nie jest to rozpad małżeństwa czy separacja, ale większość kłótni wynika z własnego ego, i braku chęci rozmowy.

Seks wiec nie jest powodem do tego by małżeństwo się utrzymało bądź rozwiązało. Inne czynili wpływają na to, a zdrowy mężczyzna nadal będzie pasować do zdrowej kobiety pod względem seksualnym :D

No chyba, że ktoś patrzy pod kątem seksu, który jest na pierwszym miejscu... Jednak wtedy małżeństwo nie jest oparte na uczuciu, tylko pożądaniu ;)
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
Ech, jak ja lubię jak o życiu w długoletnich związkach wypowiadają się osoby, które w żadnym nie były... ;)

Po pierwsze:
Zgadzam się, trzeba partnera słuchać.
Po drugie:
Seks jest ważny. Tak jesteśmy stworzeni. Satysfakcja w łóżku wpływa na nasze samopoczucie.
Po trzecie:
Paweu napisał(a):zdrowy mężczyzna seksualnie będzie pasował do zdrowej kobiety ;)
Nie, nie będzie pasował. Tak zostaliśmy stworzeni, że każdy z nas jest inny, lubi inne rzeczy i inne rzeczy go podniecają lub sprawiają mu satysfakcję. To, że jemu staje a ona ma ochotę nie znaczy, że będzie im dobrze. :)
Od partnera oczekuję spełnienia intelektualnego jak i seksualnego- mnie pociąga przede wszystkim jędrny mózg- kogoś innego może tylko ciało. Oczekuję, że partner będzie mi kompanem do rozmowy i będzie w stanie mnie zaspokoić- to samo chcę zapewnić jemu. Stabilizację jestem w stanie zapewnić sobie sama.
A badania są różne- polecam poczytać oficjalne uczelniane sprawozdania. :) Jedne mówią, że seks przedmałżeński wpływa, inne, że nie wpływa na rozpad związków... ja sądzę, że wpływa, ale- jak napisałam- każdy jest inny i ma prawo do swojej opinii. :)
  Odpowiedz
(26.02.2018, 00:39)Demanufacture napisał(a): mnie pociąga przede wszystkim jędrny mózg
U mnie jest podobnie. Gdybym miał mieć dziewczynę/żonę, to chciałbym, aby można było z nią pogadać o czymś więcej, niż o melanżach i innych takich pierdołach. Ale niestety większość dziewczyn jakie poznałem tylko tym jest głównie zainteresowana. I może dlatego nie byłem i do tej pory nie jestem w żadnym związku.
  Odpowiedz