Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Z jakiego darmowego programu antywirusowego korzystasz? Dokładnie zapoznaj się z pięcioma ostatnimi wariantami
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
COMODO Internet Security
20.00%
2 20.00%
avast! Free Antivirus
0%
0 0%
Panda Free Antivirus
0%
0 0%
AVG Free Antivirus
0%
0 0%
360 Total Security Essential
0%
0 0%
Avira Free Antivirus
20.00%
2 20.00%
Ad-Aware Free Antivirus+
0%
0 0%
ZoneAlarm Free Antivirus
0%
0 0%
Immunet Protect
0%
0 0%
Usunięto
0%
0 0%
Baidu Antyvirus
0%
0 0%
Antywirus wbudowany w system operacyjny
0%
0 0%
Inny darmowy
0%
0 0%
Używam płatnego antywirusa
30.00%
3 30.00%
Nie używam antywirusa, gdyż najlepszym antywirusem jest rozsądek
20.00%
2 20.00%
Być może używam pirackiej wersji płatnego oprogramowania antywirusowego (ankieta jest anonimowa)
10.00%
1 10.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

COMODO Internet Security - poradnik
#11
Ta "wirtualne pulpity"... Nawet nie wiecie jak mi to dupę ściska... Zobaczymy co COMODO powie na Windowsa 10 który natywne wspiera wirtualne pulpity...

Ubuntu od niepamiętnych czasów był wyposażony w wirtualne pulpity. Ale żeby nie faworyzować Linuxów... Mac OS X też jest wyposażony w wirtualne pulpity.

Osobiście jak patrzę na ten wirtualny pulpit od COMODO wydaje mi się że pracujesz na dystrybucji Linuxa... Straszne podobieństwo.
  Odpowiedz
#12
  Odpowiedz
#13
Tak sobie ostatnio przeprowadziłem dokładną analizę zużycia zasobów przez mój antywirus i doszedłem do wniosku, że główną przyczyną obciążania zasobów w czasie rzeczywistym jest skanowanie, ale skaner rezydentny potrafi obciążyć dysk twardy od 1-20MB/s, co na talerzowych ma ogromny wpływ. Oczywiście systemowy antywirus, czyli Defender ma jeszcze więcej. Moja rada taka, by samo skanowanie zrobić raz na tydzień, korzystać z "trybu gry", dzięki czemu antywirus nie będzie nam mieszał w ustawieniach sieciowych, kiedy gramy, próbował ściągać aktualizacje itd. Dodatkowo warto ograniczyć interwały skanowania na tydzień, a nie co dzień i idąc z duchem rozwoju system postawić na dysku SSD. Wtedy wpływ antywirasa na prace systemu jest znikomy. COMODO nie pochłania dużo pamięci RAM, ani mocy obliczeniowej w trakcie zwykłej pracy i najlepiej ustawić mu tryb nauki. Po czasie komunikatów będzie coraz mniej, bo COMODO zastosuje predykcję i będzie wiedział jak odpowiemy na dany komunikat, np. dotyczący połączenia w grze, czy jakimś programie.

Chciałbym jeszcze oznajmić, by nie kupować antywirusów. Poszukajcie sobie źródeł w sieci, najlepiej na domenach .edu w języku angielskim. Znajdziecie tam ciekawe artykuły o tym dlaczego nie warto płacić za ochronę antywirusową. Jedyne za co warto płacić, to pomoc eksperta w usunięciu już zainfekowanego komputera, czy dodatkowe usługi, które uważamy za zwiększające komfort naszej pracy, czy ogólnego użytkowania komputera. Nigdy nie powinniśmy płacić, za "niby lepszą ochronę".
  Odpowiedz
#14
Jeśli chodzi o skanowanie, to teraz skanuję tylko nowo pobrane pliki. Używam do tego tej strony: https://virustotal.com/
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konwersja .vmdk (VMware) do .vhdx (Hyper-V) - poradnik Swordancer 0 2 932 04.11.2015, 19:19
Ostatni post: Swordancer
  [Poradnik]Bezpieczna komunikacja czyli szyfrowanie danych przy pomocy GPG w Linuxie. amb00 4 2 876 27.07.2015, 23:24
Ostatni post: amb00
  [Poradnik] Zakładanie konta w iTunes bez karty kredytowej davi100 1 8 313 13.11.2011, 15:01
Ostatni post: Natalia01156
  Poradnik : Jak odnaleźć ikone kosza systemowego Devil 5 3 812 23.08.2011, 22:59
Ostatni post: Szymon
  Internet Explorer 9 od 14 marca 2011 Marszal 6 3 031 12.03.2011, 13:51
Ostatni post: tonyviroos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości