Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Chmura internetowa - co wybrać ?
#11
(28.06.2014, 06:33)saturas napisał(a): Skoro i tak i tak zbiera mi transfer z telefonu to co za różnica?
Pewnie wygodniej jest pobierać z chmury? Tylko jaki trzeba pakiet internetowy aby można było z tego normalnie korzystać bo po 1GB / miesiąc.

Po pierwsze aplikacje mobilne i synchronizacja, mając telefon z jakimś znaczącym
systemem możesz wgrać sobie aplikacje która automatycznie za pomocą jednego
kliknięcia doda plik posiadany na telefonie do Twojego konta w chmurze a program
na komputerze automatycznie pobierze go w tle i wrzuci do folderu który sobie
wybrałeś - wszystko dzieje się automatycznie bez Twojej ingerencji. Tak samo
ma się to w drugą stronę, wrzucasz plik na komputerze a telefon pierwszego
lepszego połączenia z Wifi (bądź pakietu internetowego) pobiera go w tle i zapisuje
na Twoje karcie pamięci. Ponadto DropBox ma możliwość przesyłania plików poprzez
sieć lokalną dzięki czemu nie obciążasz swojego połączenia w telefonie.

Po drugie automatyczna synchronizacja wybranego przez nas folderu, na przykład
zrobionych zdjęć. Sam z tego korzystam i powiem Ci że teraz nie wyobrażam sobie
bez tego normalnego użytkowania smartfona. Jak to działa? Cykam sobie zdjęcie,
one automatycznie bez mojej ingerencji wrzuca się na konto w chmurze, ja
odpalam sobie laptopa, czy też komputer stacjonarny a zdjęcia automatycznie
pobierają się na dysk mojego komputera i są gotowe do oglądania. Nie musisz
bawić się z podłączaniem kabla, czy też tworzeniem serwera ze swojego smartfona.
Proste, wygodne i szybkie.

Po trzecie awarie, gdy nawali nam komputer, telefon zawsze mamy kopie
zapasową na innym komputerze bądź po prostu na koncie w chmurze. Z backupami
na chomikuj bywa różnie ponieważ sami musimy go zrobić, sami musimy go wrzucić
na swój profil i nie aktualizujemy tego z każdą zmianą. Tutaj wszystko odbywa się
automatycznie, każdy plik jest indeksowany.

Po czwarte dostępność poprzez przeglądarkę, gdy potrzebujemy jakiegoś
dokumentu, pliku czy zdjęcia a na przykład nie zabraliśmy ze sobą kabla USB,
nie mamy pena, wchodzimy na stronę internetową naszej chmury, logujemy się
i pobieramy plik - szybko, prosto i wygodnie.

Pakiety internetowe tanieją i są w miarę szybkie do przesyłania mniejszych plików,
wiadomo do filmów w wysokiej rozdzielczości się nie nadają (zjadł by nas limit) ale
do dokumentów, zdjęć, mniejszych filmów jest okey. Połączenie z internetem w tych
czasach nie jest problemem, przecież w większości miejsc publicznych mamy
dostęp do hotspotów i o ile dane nie są super ważne, możemy z nich korzystać.

Od siebie polecam DropBox, moim zdaniem najlepsza chmura niestety jej pojemność
w darmowym planie jest niewielka a za powiększenie miejsca na nasze dane
musimy zapłacić. Drugim polecanym przeze mnie serwisem jest usługa od
Google, mamy tam więcej miejsca (bodajże 15GB) i wsparcie aplikacjami mobilnymi.
SkyDrive nie polecam, polityka Microsoftu jest tak głupia że nie wiadomo czy
jutro usługa będzie darmowa, czy czasem komuś nie odbije szajba i aby z niej
korzystać będziemy musieli posiadać Windowsa 8 czy 9 bo inne nie będą wspierane,
czy też Windows Phone którego znaczenie na rynku jest żadne (moim zdaniem).
Tyle, oczywiście to moja opinia, każdy może się z nią nie zgadzać, jednak moim
zdaniem chmura jest nieunikniona czy to dobrze? Nie do końca, ale co poradzimy.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#12
Na https://mega.co.nz/ masz 50GB przestrzeni w chmurze, a na dodatek jest też na urządzenia mobilne.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#13
Używanie chmury jest dobrym rozwiązaniem, większa mobilność, synchronizacja czy inne przydatne w tych czasach ułatwienia dzięki którym zaoszczędzamy czasu.
Cytat:Czy takie chmury to bezpieczna rzecz ?
Zawsze dane mają jakieś zabezpieczenie lecz może to być za mało, jeśli zależy nam na ich bezpieczeństwie należałoby powierzyć to firmie zajmującej się ochroną danych. To rozwiązanie powinno zapewnić że dane są bezpieczniejsze. Polecam ofertę integratedsolutions moim zdaniem, chyba więcej nie potrzeba aby mieć pewność.
  Odpowiedz
#14
Ostatnio z chmury Appla wyciekło trochę fotek celebrytek i modelek;p więc nie jest to bezpieczne rozwiązanie.
  Odpowiedz
#15
Teraz pytanie jak do tego doszło? Czy poprzez jakąś dziurę/lukę pozwalającą na nieautoryzowany dostęp czy przy wykorzystaniu innej metody :) Jednak jak widać na przykładzie Apple nie wszystkie chmury są bezpieczne i warto roztropnie je wybierać.
  Odpowiedz
#16
Do OneDrive ostatnio doszły dodatkowe GB. Teraz jest 15 bezpłatnego, 5 za poleconych i 3 za aktywację specjalnej usługi na smartfonie. Mi jeszcze brakuje tylko 2 poleconych i będzie full, 23GB.
  Odpowiedz
#17
Wybrałem dropboxa, 25 GB przestrzeni mi na razie wystarczy :D
  Odpowiedz
#18
A nie lepiej Chomikuj.pl? Ustawiasz chomik prywatny i tylko ty masz do niego dostęp. Nieograniczona ilosć GB. I jest też aplikacja mobilna na telefony i tablety. Grupowanie na foldery i opisywanie plików. Czego chcieć więcej?
Wszystko darmowe.


  Odpowiedz
#19
Nie ufam chomikuj. W chmurce trzymam swoje zdjęcia i b. ważne pliki. Chomikuj samo zadbało o kiepską reputację. Piractwo, paserstwo, kasowanie legalnych plików, tragiczna administracja, awaryjne serwery, udostępnianie danych użytkownika. Nie nadaje się na chmurę (brak synchronizacji), ani nawet na dysk internetowy, którym jest. Ryzyko utraty lub upublicznienia danych.
  Odpowiedz
#20
(05.10.2014, 13:02)Swordancer napisał(a): Nie ufam chomikuj. W chmurce trzymam swoje zdjęcia i b. ważne pliki. Chomikuj samo zadbało o kiepską reputację. Piractwo, paserstwo, kasowanie legalnych plików, tragiczna administracja, awaryjne serwery, udostępnianie danych użytkownika. Nie nadaje się na chmurę (brak synchronizacji), ani nawet na dysk internetowy, którym jest. Ryzyko utraty lub upublicznienia danych.

Masz rację, ale to dotyczy Chomików publicznych. Jeśli ustawisz sobie konto Prywatne, to tylko ty masz do niego dostęp i nikt Ci nie usunie plików bez względu na to czy są legalne czy nie. Nikt z poza Chomikuj ich nie sprawdzi plików i tym samym nie będzie chciał twoich danych osobowych. Serwery od dłuższego czasu nie zawodzą.
Moim zdaniem Chomikuj na dysk internetowy się nadaje, ponieważ wrzucanie plików jest całkowicie bezpłatne bez ograniczeń, a nie tak jak na innych chmurach płacić za dodatkowe 16GB. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Wersja mobilna pozwala łatwo pobierać pliki oraz umożliwia robienie zdjęć bezpośrednio z aparatu i dodawanie ich na Chomika. Możesz sobie grupować na foldery, dzięki czemu łatwo znajdziesz swoje pliki np. "zdjęcia z wakacji 2014" i podfoler np. "Paryż - lipiec.". Opisać jakieś zdjęcie/filmik w tym folderze np. "jak jesteśmy w sklepie", czy "na plaży" itp.

Jest również zabezpieczenie od straty plików: tworzysz sobie drugiego Chomika również ustawiasz jako Prywatny, wchidzisz na pierwszego chomika wpisuje swoje hasło i "zachomikowujesz" (tzn. kopiujesz") swoje pliki w dwie sekundy na tego drugiego chomika.


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wybrać dobre tagi na youtube? Baron 2 5 899 15.02.2016, 17:03
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Mini firma internetowa? SimLay 5 2 095 09.08.2013, 11:04
Ostatni post: SimLay
  Nadchodzi internetowa rewolucja Karol 10 5 317 11.06.2011, 00:17
Ostatni post: tonyviroos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości