Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Chomikuj nie nalicza punktów za wszystko...
#1
Witam,
czy zauważył ktoś kiedyś, że za pewne pobrania nie dostał punktów ?
Ja zaobserwowałem że na moim koncie widze różne ostatnio pobrane pliki, za które wcale nie dostaję punktów... Z czystej ciekawości poprosiłem znajomego, aby pobrał 3 pliki z mojego drugiego konta, na którym nie mam zysków, były to pliki po kilkaset mb.
W ostatnio pobieranych są, a jednak za pobrania punktów nie dostałem, oczywiście napisałem do chomikuj.pl i oto co się dowiedziałem:

------------------------------------
Witam serdecznie,
dokładamy wszelkich starań, aby punkty przyznawane były zgodnie z wytycznymi
podanymi na stronie http://chomikuj.pl/punkty.aspx.

Jeśli nie otrzymał Pan punktów za pobrane pliki najprawdopodobniej nasz system
uznał te pobrania jako możliwe nadużycie.
-------------------------------------

oraz

--------------------------------------
Witam serdecznie,

niestety jeśli system nie przyznał punktów za pobrania, nie jesteśmy w stanie
pomóc.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem portalu Punkt III.18: "Serwis (...) nie
udziela jednakże żadnego zapewnienia ani gwarancji przyznania punktów w
przypadkach wskazanych w wytycznych przyznawania punktów.
---------------------------------------

Nie wiem o jakim nadużyciu jest mowa, pliki zostały pobrane w normalny sposób, nie wiem co o tym sądzić. Ktoś jeszcze to zauważył ?
  Odpowiedz
#2
Za jakie pliki nie dostałeś pkt? Filmy, muzyka,gry? Ja się spotykam z tym po raz pierwszy. Zapytaj się za jakie "nadużycia" nie chcą przyznać Ci pkt. Napisali "możliwe", ale niekoniecznie sprawdzone, więc powinni to sprawdzić.
  Odpowiedz
#3
Zapytałem o jakie nadużycia chodzi po pierwszym meilu, odpowiedzią jest drugi e-mail, więc widzę że nie ma się co dopytywać bo nic nie powiedzą. W tym przypadku były to jakieś kursy w rar, ale próbowałem wgrywałem różne pliki bez praw autorskich i za nic punktów nie dostawałem, pliki pobrał drugi kolega i o dziwo dostałem punkty, więc wychodzi na to że konto pierwszego kolegi jest hmm jakieś lewe ? Znam go i normalnie ma nabite punkty za pobrania, które wymienia na transfer. Śmierdzi mi to i ciekawy jestem o co chodzi, jeśli mi ktoś nie wierzy to niech wrzuci jakiś mały plik na konto gdzie nie ma dużo pobrań, a kolega go pobierze i zobaczy że bedzie w pobranych a pkt brak...
  Odpowiedz
#4
Ja też zauważyłem, że nie zawsze chomikuj.pl nalicza punkty. Ciekaw jestem bardzo, czy chomikuj.pl sprawdza, czy cały plik został zapisany na dysku twardym, czy może jedynie pobieranie zostało rozpoczęte i przerwane (anulowane przez użytkownika).
  Odpowiedz
#5
Na moim chomiku też był mały plik 3MB, był w ostatnio pobranych, a punktów od trzech dni za ten plik brak.

PS: Nadużycie to jeśli np. ktoś sprzedaje konta i specjalnie pobiera jakieś pliki, by to konto co sprzedaje dostało punkty. Normalnie to się nie opłaca, bo żeby konto B (do sprzedania) dostało 12 000 pkt, to konto A (sprzedający) musi stracić 108 000 pkt (licząc, że konto A kupi transwer 5GB za 20 000 pkt). Jednak konta, które mają dziennie po kilka milionów punktów mogą zrobić taki biznes, nikt ich nie może zablokować, ponieważ takie konto A, powie, że tylko pobiera pliki i nic nie zrobią. 120 000 pkt na koncie B, konta A kosztuje to 1 080 000. Konto z 120 000 punktów można sprzedać nawet za 35 zł. Licząc jeśli ktoś ma dziennie 3 miliony punktów, taki chomik może zarobić nawet 105zł dziennie. Można jeszcze podwoić zyski tworząc konto C, gdzie dodajemy pliki 1GB, a potem kontami B zachomikowywujemy pliki. Wtedy to konto C też można sprzedać za 100zł. Licząc dziennie to: ok. 205 zł, tygodniowo 1435zł, miesięcznie 5740, rocznie 68 800, przez 5 lat 344 400zł za jednego chomika zarabiającego 3 miliony pkt dziennie! ! ! Gdyby taki chomik zarabiał 9 milionów dziennie, to trzymając taki biznes przez pieć lat zarobił by ponad milion złotych (dokładnie 1 033 200 złotych ! ! !) ! ! ! Trzeba pamiętać, że w razie złapania nas przez chomikuj musimy zapłacić 10x więcej (w ostatnim przypadku 10 milionów zł :( !!!


  Odpowiedz
#6
Właśnie dlatego pewnie jest ten system.
Nigdy tego nie zauważyłem ale jak pobierane jest dużo plików to ta lista ostatni pobrany plik jest cofnięta lub opóźniona;p
Zresztą podsumowanie i tak jest następnego dnia o 4:45 - 5:00 także może dostajesz te punkty.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Zacinaja mi sie filmy mp4 z chomikuj martini.syf 2 2 382 14.02.2021, 14:36
Ostatni post: martini.syf
  Działający program do uploadu na chomikuj scaza 7 3 595 14.12.2019, 21:50
Ostatni post: vrec
  Prośba o reup plików z torrenta na chomikuj makintosz 0 1 202 10.07.2019, 09:03
Ostatni post: makintosz
Exclamation Nowości KINOWE 2018 PL wszystko co dusza pragnie ! Big Twins 0 1 049 30.11.2018, 01:26
Ostatni post: Big Twins
  Okładka filmu chomikuj tommig1983 1 1 536 27.04.2018, 21:00
Ostatni post: Suicider

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości