Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookie, odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Chomikuj przegrywa kolejny proces w sądzie
Cytat:Sąd Apelacyjny w Krakowie (sygn. akt I ACa 1494/15) wydał orzeczenie, w którym nakazał serwisowi Chomikuj.pl monitorowanie przez 3 kolejne lata, czy w sieci nie pojawiają się odesłania do tego serwisu po wpisaniu nazw określonych trzech filmów. Administrator serwisu ma również kasować konta użytkowników, którzy dopuszczą się naruszenia praw autorskich podmiotu uprawnionego do przedmiotowych filmów.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chomikuj-pl-przegrywa-wazny-proces-7559446.html

Przegrywają kolejny proces sądowy, ciekawe jednak ile tak naprawdę trwa usuwanie u nich plików po zgłoszeniu.
  Odpowiedz
Trochę dziwny wyrok. W sumie nie mieli czym ich ukarać, to na siłę znaleźli jakiś kruczek, jak dla mnie wygrana chomikuj. :D
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz
Wygrana,że muszą samemu wyszukiwać ??

O ile czasem wiadomo że to pirat to co jeśli np mój amatorski film będzie miał taką samą nazwę ??

Ja jestem za tym by twórcy mogli godziwie zarobić (sam mam netflixa na spółkę z innymi, hbo go w ramach pakietu tv od dostawcy tv i neta no i showmax w prezencie bo brat ma telefon na firmę w Play + spotify i kupuję trochę płyt i czasem gry, i naprawdę nie są to jakieś ogromne koszty) ale to rozwiązanie nie jest najlepsze żeby usuwać bez sprawdzania dokładnego.
  Odpowiedz
Cytat:serwis ma raz w miesiącu wpisywać w wyszukiwarki Google oraz Bing słowa „Chomikuj” + „Dzień Świra” („Katyń”, „Wenecja”) + „film”, a następnie blokować dostęp do plików, które pojawią się na pierwszych pięciu stronach rekordów wyszukiwania.

Dokładnie, żaden film nie może mieć takiej nazwy, mało tego, nawet plik DOC z referatem o tym filmie.
  Odpowiedz
Pewnie, że wygrana. Tak jak napisałem, nie mogli zostać ukarani za rozpowszechnianie filmów, to sąd znalazł jakiś kruczek. Teraz jeden pracownik raz na miesiąc wpisze coś w Google, usunie parę plików z chomikuj, reszta wyników z Google zostanie i tyle. Z resztą, to mogą być nawet dodane przez nich pliki o tej samej nazwie co film ze zdjęciem krakowskiego sądu. Haha Du*a, a nie wyrok. Tylko polski sąd mógł wpaść na coś takiego, by się skompromitować, a ludzie jeszcze protestują przy reformach sądownictwa, kpina.
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz