Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Co jest nie tak z szablonem Joomla?
Witam.
Zainstalowałem dziś na mojej stronie kilka templatek, strona jest oparta na Joomla!
Pojawia się jednak pewien problem, podaję przykład.

Strona powinna wyglądać tak:

[Obrazek: di-9OIF.png]

Zamiast tego wygląda tak:

[Obrazek: screen_2-1351178512.png]

Wszystkie pliki są na serwerze, ręcznie sprawdzałem. W takim razie gdzie leży problem?
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

Odpowiedz
Sprawdziłeś czy ten templat nie wymaga bibliotek jquery lub podobnych?
Sprawdź ścieżki do CSS czy są właściwe.
Wygląda mi to właśnie na brak podpiętych cssów oraz biblioteki jquery.
  Odpowiedz
Jquery w porządku. Jeśli chodzi o CSS'y to nie mam pojęcia, jestem zielony w kodowaniu.

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

Odpowiedz
Potrafisz sprawdzić czy w sekcji head masz wywołanie pliku .css ?
  Odpowiedz
W pliku index wygląda to tak:

<head>
    <meta name="HandheldFriendly" content="true">
    <meta name="viewport" content="width=1100" />
    <meta name="apple-mobile-web-app-capable" content="yes">
	<meta name="apple-mobile-web-app-status-bar-style" content="black-translucent">

<jdoc:include type="head" />

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
	<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/tmpl.content.css" type="text/css" />
	<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/tmpl.header.css" type="text/css" />
	<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/tmpl.sidebars.css" type="text/css" />
	<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/tmpl.footer.css" type="text/css" />
	<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/tmpl.general.css" type="text/css" />    

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/slider/css/slider.css" type="text/css" 
    	media="screen" />

<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/slider/scripts/jquery-1.8.2.min.js"></script>
    <script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/slider/scripts/jquery.slider.pack.js"></script>
	<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/scripts/general.js"></script>

<?php 

include 'ie6warning.php';
include 'params.php';

?>
</head>

Proszę o wyrozumiałość :)

Odpowiedz
Konstrukcja headera okropna. Ja można pakować tyle osobnych arkuszy, kiedy to wszystko można wsadzić w jeden? Tragedia. Odpuścił bym sobie tą templatkę natychmiast. Jak kod szablonu wygląda tak jak sekcja head, to na optymalizację poświęcisz pół życia. ;) Sprawdź teraz czy ścieżki wywołań do plików css faktycznie odpowiadają rozkładowi plików jakie masz na serwerze.
  Odpowiedz
Testowałeś poprawność działania innych szablonów? Jeśli działają to zapewne trzeba będzie poświęcić masę czasu na dopasowanie pozycji menu i wszystkich css-ów tak, aby szablon zaczął działać.

Jeśli inne szablony nie działają to wypadałoby zainstalować sobie przykładowe dane.
  Odpowiedz