Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Czy matura jest potrzebna?
#1
Witajcie ;)

Dużo teraz się słyszy że bez matury ani rusz, matura Ci się przyda zawsze choćby do pracy czy na studiach.
Właśnie tymi słowami nauczyciele zaczynają mnie straszyć tą maturą i nie tylko mnie ale innych też. Nie dal że teraz chodzę do drugiej klasy hotelarskiej, to na sam początek nauczyciel przywitał nas obszerną lekcją ponieważ inna klasa napisała źle maturę.

Nauczyciele przejmują się ta maturą jak była miała wybuchnąć rewolucja, lektur do czytania z 40 będę miał jak nie więcej, nowa matura 2015 no chyba ich powaliło.
I zadaje sobie pytanie takie: Co tego że przerobie materiał jak i tak następnego dnia zapomnę.
Nie wiem kto wymyślił tą maturę i po co ale kto to wymyślił był poj***** moim zdaniem.
Maturę tak czy tak murze napisać bo jest przymusowa, ale jak nie zdam to normalnie obciach i siara na maksa.
Nie chce zdawać matury, bo wtedy nikt mnie nie będzie przezywał(Debil Idiota itd..)

Dlatego powiedzie mi !!!
Czy przyda mi się matura w dzisiejszych czasach? nawet gdy zdam to co wtedy będe robił z papierem potwierdzającym?
Czy matura jest potrzebna czy nie?

Pytam ponieważ jest to matura dojrzałości i nikt normalny człowiek nie robi jaj tego, dlatego chce się dowiedzieć jakie macie na ten Temat ;)
Zapraszam do dyskusji ;)

[Obrazek: 1347467377_by_kaczkaelb_500.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Matura to po pierwrsze, bzdura, wiedza i tak z niej niepraktykowana zanika, ale owszem jest potrzebna. To przepustka na studia, dowód na posiadanie średniego wykształcenia. Matura jest banalna, tylko człowiek tego nie wie dopóki nie pójdzie na studia, po studiach zdałby ją na 100%, oczywiście zależne od kierunków i zaangażowania. Ja osobiście po studiach poprawię z niej wyniki, bo chcę zrobić to dla siebie i udowodnić, że mam odnośnie tego rację. W obecnej sytuacji, TAK, matura jest potrzebna, ale to jest uzależnione od twych planów. Biorąc pod uwagę jej obecny poziom, jest zbyt prosta, aby nie próbować jej zdawać i zaufaj mi, wiem co mówię, bo np. matma na studiach to nie jest taka bajka jak w liceum, czy technikum.
  Odpowiedz
#3
Swordancer napisał(a):Matura jest banalna
Ty chyba 100 lat za murzynami jesteś.Człowieku nowa matura roku na rok coraz trudniejsza jest i ty mi tu wciskasz że banalna???
A co jeśli na studia nie idę? bo wiem że po miesiącu wyląduje za drzwiami uniwersytetu.

A w pracy swoim kierunku biorą bardziej wyniki z matury czy wyniki zawodu?
Wiem że różnie bywa tym...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#4
a) Zależy jakiego zawodu (na dany zawód jest różne wykształcenie posiadane)
b) Nie dostaniesz się do pracy nie posiadając odpowiedniego wykształcenia (Patrz pkt. a)
c) "A w pracy swoim kierunku biorą bardziej wyniki z matury czy wyniki zawodu?" Najpierw musisz się tam dostać, a nie dostaniesz się bez odpowiedniego wykształcenia (Patrz pkt a i b) Jeśli się dostaniesz i przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną dostajesz się na okres próbny (zależy jaka praca) i wtedy się sprawdzasz. Patrzą na twoje wyniki itp itd
  Odpowiedz
#5
Mam Ci pokazać Haker całki potrójne, pochodne, granice funkcji, fizykę kwantową? Nie ma porównania do tego co jest na maturze.
  Odpowiedz
#6
Jestem w klasie maturalnej i uważam, że skoro zdecydowałam się na pójście do szkoły średniej głupotą byłoby nie podejście do matury. Spróbować zawsze można, tego papierka nikt nam nie zabierze. A może się uda wybić gdzieś wyżej? A jak nie to trudno, ważne że podejdę do matury i sprawdzę swoje siły :P Chcesz dobrą pracę, to maturę musisz mieć.
  Odpowiedz
#7
Swordancer napisał(a):Mam Ci pokazać Haker całki potrójne, pochodne, granice funkcji, fizykę kwantową? Nie ma porównania do tego co jest na maturze.
Leże tym co napisałeś :D Fizykę kwantową to bym zrozumiał ale resztę to nie :D

Monoceros napisał(a):a) Zależy jakiego zawodu (na dany zawód jest różne wykształcenie posiadane)
b) Nie dostaniesz się do pracy nie posiadając odpowiedniego wykształcenia (Patrz pkt. a)
c) "A w pracy swoim kierunku biorą bardziej wyniki z matury czy wyniki zawodu?" Najpierw musisz się tam dostać, a nie dostaniesz się bez odpowiedniego wykształcenia (Patrz pkt a i b) Jeśli się dostaniesz i przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną dostajesz się na okres próbny (zależy jaka praca) i wtedy się sprawdzasz. Patrzą na twoje wyniki itp itd
Mono co ty mi tu za pierdoły wypisujesz? Rozmawiamy o maturze anie o zawodzie!!!
Do zawodu już się przygotowuje i będzie mi strasznie zależeć na tym abym zdał jak najlepiej.
Nie po to idę do technikum żeby porobić z nauczycieli idiotów i przejść klasy do klasy bez żadnej wiedzy.

Antypatia napisał(a):Jestem w klasie maturalnej i uważam
Można się zapytać jak Ci idą przygotowywania do matury ustnej oraz pisemnej?
Każdy na swój sposób przygotowuje się do matury, pod sklepem z butelką piwa lub wina, w kościele na mszy św, a ja jeszcze nie wiem jak się do tego zabiorę :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#8
Tak szczerze to przygotowania na razie polegają na wyborze tematu na ustny polski, oraz przedmiotów z których będę maturę pisać :D Ale od przyszłego tygodnia zaczynamy już powtórki. Na pewno będę musiała zrezygnować z pewnych rzeczy, ale trudno, poświęcę się, żeby napisać tą maturę jak najlepiej. Niestety nie jestem dobra z języków obcych, tzn mam niby 5, ale nie czuje się na siłach, więc do języka angielskiego będę musiała dobrać dodatkowego korepetytora :P
  Odpowiedz
#9
Antypatia napisał(a):Tak szczerze to przygotowania na razie polegają na wyborze tematu na ustny polski, oraz przedmiotów z których będę maturę pisać
Na pewno sobie poradzisz ;)
Z polskiego chyba jest inaczej, bo stara wersja programowa się skończyła a od 2015 jest już nowa hmmm
Wiedźma która uczy mnie tego cholernego polskiego mówi że się przychodzi i wybiera się pytanie także nikt nie wie co trafi...
Antypatia napisał(a):poświęcę się, żeby napisać tą maturę jak najlepiej
Widzę że się wybierasz po szkole jeszcze dalej, czyżby studia wyczuwam?

A myślałaś negatywnie co jeśli nie zdasz i co później wtedy będziesz robić?
Zawsze trzeba mieć punkt wyjściowy tragicznej sytuacji ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#10
Ja jako technikum będę pisała maturę na starych zasadach - jestem ostatnim rocznikiem. Tak samo egzamin zawodowy.
Planuje studia związane z rachunkowością lub ekonomią. Jeżeli nie uda się to hmm...to najpierw pójdę do pracy, a potem postaram się podejść do poprawki. Jeżeli nie zdam z jednego przedmiotu to do poprawki podejdę w sierpniu, a jak z 2 to niestety aż w następnym roku.

Myślę pozytywnie! Musze zdać! :D
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Próbna matura z matmy a skończenie szkoły. amb00 2 1 297 14.03.2018, 14:19
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Matura 2018 Paweu 6 1 982 23.09.2017, 09:50
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Matura to bzdura WazzUp 7 4 908 15.04.2013, 14:30
Ostatni post: Gospodarz
  Jaka jest punktacja na maturze z historii? Baron 4 6 049 07.02.2011, 19:43
Ostatni post: douglas11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości