Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Dexter
#1
wikipedia napisał(a):Dexter, tytułowy główny bohater serialu, laborant analizy krwi z posterunku policji w Miami. W ciągu dnia przykładny obywatel, nocą seryjny zabójca ścigający tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości i unikają odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Adoptowany przez policjanta Harry'ego i nauczony przez niego KODEKSU, Dexter musi zmierzyć się z życiem swoim i innych, by poznać swoje przeznaczenie. Pewnego dnia w jego życie wkrada się morderca z ciężarówki-chłodni (nazwany tak przez policję), który wzbudza w nim podziw – okalecza on swe ofiary w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że zabójca wie wiele o życiu Dextera i o jego sekrecie. Samo imię bohatera jest zabarwione ironią − Dexter po łacinie znaczy "prawy", "praworządny".

źródło: wiki

Sam obejrzałem 5 sezonów (wyszło póki co 6) i jestem bardzo zainteresowany dalszym ciągiem wydarzeń.
Fabuła ciekawa, zwroty akcji oraz seryjny morderca, który za dnia jest laborantem w Policji.
Dobra mieszanka:)
Polecam każdemu.

Pozdr.
  Odpowiedz
#2
Będzie 7 i 8 sezon z czego jestem zadowolony :)
Przyjemnie się ogląda Dextera z napisami a nie lektorem :)
Nie mam ulubionego sezonu ani bohatera.
  Odpowiedz
#3
Oglądałem wszystkie sezony od początku do końca i dla mnie to jest jeden z najlepszych seriali jaki kiedykolwiek powstał.
Unikatowa fabuła ( nie kolejny serial o lekarzach - jest ich chyba z 10) - bez obrazy dla fanów dr. house`a też jest B. dobry.

Szkoda tylko, że nie puszczają go już w Polsce albo puszczają bardzo późno i z długim opóźnieniem...

Generalnie bardzo polecam ten serial !!
  Odpowiedz
#4
ten serial to arcydzieło polecam jak najbardziej każdemu chyba z 3 razy oglądałem każdy sezon we wrześniu już 7 którego nie mogę się doczekać mimo iż wakację.
  Odpowiedz
#5
Właśnie skończyłam oglądać ostatni odcinek szóstego sezonu. Serial jest rewelacyjny, a Dexter to w tej chwili mój drugi ulubiony bohater serialowy - zaraz po Housie, ale zrzucił z drugiego miejsca Tony'ego Soprano. Ten, kto wpadł na pomysł, żeby nakręcić serial o seryjnym mordercy, jest geniuszem. ;)

Z tego co wyczytałam, na pewno mają powstać jeszcze dwa sezony, siódmy i ósmy. Ciekawa jestem, jak rozwinie się akcja i jak twórcy serialu go zakończą - czy Dexter ostatecznie przejdzie na ciemną stronę mocy, czy pozbędzie się swojego mrocznego pasażera. ;)

Tylko parę rzeczy dotychczas mi się nie podobało - wymieniam je poniżej.

Uwaga, w spoilerze zdradzam szczegóły fabuły serialu i zakończenie szóstego sezonu, nie oglądałeś - nie czytaj!



Śmierć Rity. Nie mogę wybaczyć scenarzystom, że ją zabili. Najbardziej pozytywna postać nie tylko w serialu, ale i w życiu Dextera, moim zdaniem ktoś taki był potrzebny dla zachowania równowagi.

Nieżyjący ojciec i czasami brat, których wyobraża sobie Dexter, z którymi rozmawia, kłóci się, itd. Zajeżdża mi to Housem i brakuje jeszcze tylko, żeby Rita do nich dołączyła. Rozumiem zamysł scenarzystów, ale nie podoba mi się taki zabieg. Wolę pierwszoosobową narrację głównego bohatera.

Motyw z ostatniego odcinka - Debra uświadamia sobie, że jest zakochana w Dexterze. Już nie mieli co wymyślić?! Podobała mi się relacja Deb i Dexa jako rodzeństwa - może czasem była trudna, ale bez podtekstów. Co z tego, że nie łączą ich więzy krwi - wychowywali się razem od dziecka jako brat i siostra, więc teoretycznie ona nie miała prawa się w nim zakochać. Przekombinowany wątek, scenarzyści mogli sobie to darować. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie jakoś to "odkręcą". Dobrze, że przynajmniej Deb w końcu przyłapała Dextera na zabijaniu, czekałam na to od pierwszego sezonu. ;)

Pierwsza opiekunka Harrisona nagle gdzieś znikła, a pojawiła się nowa - siostra Angela. Co się stało z tą pierwszą? To w zasadzie mało ważne dla fabuły, ale wypadałoby to jakoś wyjaśnić, choćby jednym zdaniem, nie lubię takich niedopowiedzeń.
  Odpowiedz
#6
MissFuneral napisał(a):Ten, kto wpadł na pomysł, żeby nakręcić serial o seryjnym mordercy, jest geniuszem.

Serial został nakręcony na podstawie książki Demony dobrego Dextera, jednak cieszę się, że Jeff Lindsay został zauważony przez Showtime i zaczęto kręcić serial. Swoją drogą, jak jeszcze nie czytałaś to polecam Ci właśnię ten cykl książek :)
  Odpowiedz
#7
Mój brat strasznie mi "reklamował" ten serial , ale jakoś się nie skusiłem . Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi zaczynam ściągać . Wypowiem się wkrótce ;) .
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#8
niikii napisał(a):Serial został nakręcony na podstawie książki Demony dobrego Dextera
O, tego nie wiedziałam. Czyli ukłony należą się przede wszystkim pisarzowi, nic nowego. ;)
Właśnie sprawdziłam, że dotychczas ukazało się sześć tomów z tej serii, w Polsce pięć. Czytałeś może? Czy serial to wierna ekranizacja książek, czy raczej luźna wariacja na temat?
  Odpowiedz
#9
Ja słyszałem też o grze na podstawie serialu. Ale ponoć cała ta gra to porażka, zresztą nie dziwie się, większość gier na podstawie seriali to shit, z wyjątkiem the walking dead.
  Odpowiedz
#10
MissFuneral napisał(a):Czytałeś może? Czy serial to wierna ekranizacja książek, czy raczej luźna wariacja na temat?
Tak, czytałem :) Z tego co pamiętam to tylko pierwsze 2 części wyszły przed nakręceniem serialu, reszta już wychodziła po ukazaniu się serialu... Istnieją spore różnice między książką a serialem, nawet takie pierdoły jak imię siostry Dextera.

@up
Gra TWD mi się osobiście nie podoba, bardziej zbliżona i bardziej realistyczne jest Left4Dead. Wszystkie serialowe gry to totalna porażka..
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości