Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn a nie młodszych?
Potrzebuję pomocy :(
Niech mi ktoś wytłumaczy oraz rozpisze na temat prostego pytania.
Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn, a nie młodszych?
Jaka jest różnica, pomiędzy byciem starszym a młodszym?

Pytam na wypadek zakochania się, kobiecie. Wtedy będę wiedział jaką wybrać, starszą albo młodszą. Pomożecie?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
W jakim wieku dokładnie, można to rozumieć tak iż Kobiety wolą 16 latków od 12 latków, komicznie trochę to wygląda.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
Chodzi mi woofer, o to że kobieta ma 20 lat i znalazła, sobie idealnego partnera na życie, który jest starszy załóżmy 5 lat. Dlaczego tak jest a nie inaczej? czemu sobie młodszego nie poszukała faceta, tylko starszego?
Jakie są tu, w tym minusy i plusy?
  Odpowiedz
Moja mama miała 16 lat kiedy poznała mojego tata który miał wtedy 20 lat, czyli był starszy o ponad 4 lata, z tego co wiem, tak to już jest, taka jest natura, choć moja prababcia była starsza od mojego dziadka o 2 lata, wydaję mi się że w życiu łóżkowym różnicy by nie było gdyby partner był młodszy o 12,15 lat co innego w związku, tak już się przyjęło że chłopak musi być starszy, chociaż możesz startować do starszych o 2,3 lata nie wiem jakby na to dziewczyna zareagowała, chłopaki wybierają kobiety, kobiety tylko ich odrzucają lub przygarniają.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
Czyli więcej jest plusów, niż minusów, jak by tak spojrzeć gołym okiem.
  Odpowiedz
Dlaczego kobiety wolą starszych facetów a nie swoich rówieśników, lub kogoś w wieku zbliżonym? Dlatego, że starszy kilka lat mężczyzna może im więcej zapewnić ;) Kobiety u starszego mężczyzny często czują się bezpieczne, cenią pewność siebie i zaradność, której ma więcej niż taki szczyl w ich wieku, no i na pewno szukają dojrzałości i odpowiedzialności, a sam wiesz, gdyby popatrzeć na większość facetów tak do 20stki, a czasem nawet i starszych, to tylko sieczka w głowie i nic więcej. ;)
  Odpowiedz
Też słyszałem nie raz, nie wiem czy to jest prawda, ale kobiety też chyba wolą, mieć facetów, którzy są młodsi i będą żyć dłużej od kobiet. Wtedy kobieta będzie wiedzieć, że miała faceta bardzo długo...
  Odpowiedz
Jestem dziewczyną, więc może wypowiem się w tym temacie. Też wolę, gdy mężczyzna jest ode mnie starszy. Według mnie najbardziej odpowiednia jest różnica dwuletnia lub trzyletnia. Dlaczego starszy? Chociażby dlatego, że jest bardziej dojrzały emocjonalnie. Owszem, trafiają się chłopacy, którzy w wieku 14-15 lat są już bardzo dojrzali jak na swój wiek. To też ma jakieś swoje plusy. W moim przypadku liczy się też "coś więcej", czyli jego przeszłość. To, w ilu był związkach, ile miał kobiet. Wiadomo, że jeśli za dużo, to źle, ale może być chłopak w wieku 20 lat, który miał jedną czy dwie dziewczyny. Nieraz może być tak, że chłopak szesnastoletni ma już za sobą kilka nieudanych związków. Można powiedzieć, że nie znalazł jeszcze tej jedynej. Co jeszcze? W przekonaniu wielu dziewczyn, mężczyzna powinien być starszy, ponieważ kobiety szybciej się starzeją. Dzięki temu, że mężczyzna ma wtedy kilka lat więcej od swojej dziewczyny, to jest to takie małe "wyrównanie" w sprawie starzenia się. Co poza tym? Kobieta w towarzystwie starszego mężczyzny czuje się bardziej bezpieczna. Ma pewność, że ten może jej zapewnić wszystko. Im starszy mężczyzna, tym bardziej odpowiedzialny. Wiele dziewczyn w wieku 16-17 lat myśli o swojej przyszłości. O rodzinie, mężu, dzieciach... Chociażby dlatego wtedy taka dziewczyna wybiera starszego od siebie mężczyznę.
  Odpowiedz
Tutaj nie chodzi o wiek, a o psychikę. Kobiety mają nieco inne priorytety jeśli chodzi o atrakcyjność płci przeciwnej. Tak jak dla nas liczą się cechy fizyczne, tak dla nich aspekty "wewnętrzne". Płeć piękna poszukuje mężczyzn dojrzałych emocjonalnie, pewnych siebie i zaradnych życiowo. Mężczyzn, a nie maminsynków. Potrzebują partnera, kogoś, kto pomoże jej w każdej trudnej chwili, kto nie ucieknie i nie zostawi ich przy pierwszym problemie. Dobry samochód, dużo kasy i sylwetka greckiego boga, to atrybuty miło widziane, ale niepriorytetowe. Jeśli masz pieniądze, dobrze to o Tobie świadczy - jesteś zaradny, potrafisz o siebie zadbać i z pewnością zadbasz też o swoją wybrankę. Jesteś przystojny? Świetnie, to plus, ale i tak lepszy jest zadbany gruby karzeł, niż wysoki i śmierdzący niechluj z ładną buźką. Kwestie fizyczne w większości odnoszą się w spostrzeżeniu kobiet do tego, czy po prostu zależy Ci na swojej prezencji... Mówiąc krótko - od tego, czy dbasz o siebie.

Morał z tego taki, że dla kobiety dużo bardziej atrakcyjny jest ogarnięty dojrzały emocjonalnie gość po 30, z dobrą pracą, zabezpieczeniem finansowym, obyciem życiowym, doświadczeniem w wielu dziedzinach i przygotowanym podłożem na spłodzenie potomka, niż koleś po zawodówce, który właśnie chce wyjechać do Niemiec, czy Anglii na zmywak, albo Student na utrzymaniu rodziców. Dodam jeszcze, że w przypadku tych dwóch ostatnich, wcale nie chodzi o ich chudy portfel, ale brak doświadczenia, obycia życiowego, zabezpieczenia finansowego, dojrzałości itd, czyli cech, które działają na kobiety podobnie, jak na nas jędrne pośladki, długie nogi, piersi, gładka cera, smukły brzuszek itd.
  Odpowiedz
Teraz to już się dowiedziałem wszystkiego oraz wiem, że kobiety będą wybierać na przyszłości starszych facetów.
Powiem wam, że ja mam szczęście do wybierania starszych kobiet ode mnie oraz wiązanie się nimi.Miałem dwie dziewczyny, w których się bardzo zakochałem, jedna była starsza ode mnie o 3 lata a druga o dwa lata, musiałem z nimi zerwać, bo nasz związek nie przetrwał. Wiadomo, że lepiej mieć kobietę młodszą niż taką starszą, starymi piersiami i zmarszczkami na pupie, może kiedyś znajdę i mi się poszczęści tak jak innym.
Człowiek całe życie, będzie popełniał błędy jakieś, swoim życiu. Życie nie jest proste, jak nam się wydaje, to nie bajka.
  Odpowiedz