Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Dlaczego zdradzamy swoją drugą połowę?
Wiecie co, nie wiem czy ta dyskusja ma jakiś sens,bo ilu ludzi tyle poglądów,każdy ma swoje,ale jeśli mogę wtrącić swoje to komuś wystarczy ,ze ma kogoś na boku ,gdzie się spełnia seksualnie,wraca do swojej polówki,i jest ok ,nie myśli nawet ,że zdradza,a sam mam przykład ,że byłem z kobietą niby naraz tak się zdarzyło,a ona się zakochała czy coś ,nie wiem ale co zrobić dalej ,bo nie mogę z nią być,ma męża i podobno stanowią dobrą parę i co z tym zrobić?

Odpowiedz
TrOp decyzja należy do Ciebie. Albo dasz sobie spokój, albo będziesz z nią. Jeśli Ona tego chce. Ale czy warto być z kimś kto szuka kogoś na boku i czy kiedyś z wami nie będzie podobnie? ...
Takie jest moje skromne zdanie.

Cytat:churchilll - kiepsko u Ciebie z samokrytyką, nie mnie oceniać Twoje "wymysły", dyskusja z Tobą, zaczyna robić się czysto "akademicka".

Leszek - co się tyczy samokrytyki to pierwsze przekonaj się o czym piszesz.

Dyskusja czysto akademicka? hehe Dobre, nie wiem nie zdradziłem, a miałem okazję. Ale nie potrafię. A co się tyczy dyskusji, może i tobie by się przydało liznąć trochę więcej wiedzy ...

Moja kuzynka jest sparaliżowana od szyi w dół. Umiera. Mąż ją zostawił i znalazł sobie inną. Może i w tym wypadku mógł bym uprawiać sex, dla sexu. Ale wątpię bym mógł zostawić, kogoś kogo kocham. Nawet w takim wypadku. Akademicka dyskusja ...

Co się tyczy Borata mogę mieć swoje zdanie i nie lubię czepiania się bezpodstawnego. Krytyka jeśli jest trafna to chętnie podyskutuję. Ale nie będę słuchał wywodów typu "ja mam rację i już".

I to mnie właśnie irytuje. Może i są wyjątki od reguły, jak na przykładach. Ale zdrada faceta a kobiety, niczym się nie różni.

Hipokryzja i śmieszność jest w tłumaczeniu, że facet zdradza tylko fizycznie. A kobieta emocjonalnie. Nie chce mi się tego jeszcze raz tłumaczyć. Jak ktoś chce to niech skoczy w górę.

Moja starsza siostra jest w małżeństwie już 25 lat i podziwiam ich. Mieli wzloty i upadki, ale to jak się do siebie odnoszą, dbają o siebie i dzieci. Jakie są ich dzieci. Chciałbym mieć taką mądrość, cierpliwość i siłę by mieć tak jak oni. Nie przelewa im się, ale ...

Co do rutyny to poszukaj książek o małżeństwie i radzeniu sobie z rutyną. Założę się że o roziskrzeniu miłości też coś znajdziesz. Może pomogą.

Jeśli ktoś znajduje ukojenie w zdradzie, jego sprawa.
  Odpowiedz
churchilll
No, no znalazł się "młodzian" wszystko wiedzący, któremu wydaje się że wie jak nauczać i pouczać wszystkich niezależnie od wieku.
Sypiesz pojedynczymi przykładami. Przykład z kuzynką to wg Ciebie dobry przykład i na miejscu?
Codziennie czytam super książkę pod tytułem ŻYCIE. Ono uczy nie "książkowo" tylko normalnie.
W marcu minie 37 lat jak jestem w związku małżeńskim. Zganisz mnie za to czy pochwalisz?
Jak nie możesz sobie poradzić z własnym 'ego' to popytaj tych którzy wg Ciebie nie mają nic do powiedzenia.
"Nie zdradziłeś, miałeś okazję ale nie potrafiłeś", to w takim razie po co zabierasz głos w dyskusji o zdradzie, skoro nawet nie wiesz co to jest? Jak musisz udowodnić sobie coś czego nie trzeba udowadniać to Twoja sprawa.
Życzę Ci żeby Twoje marzenia - "Chciałbym mieć taką mądrość, cierpliwość i siłę by mieć tak jak oni" - się spełniły.
Nie wkładaj innym w usta słów których nigdy nie powiedzieli.
Z Twoich wywodów wynika że czytasz tylko to co chcesz przeczytać. To jest Twój wybór. Czy słuszny? Ocenę tego pozostawiam Tobie.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

Odpowiedz
Leszku :) Ok
Cytat:Codziennie czytam super książkę pod tytułem ŻYCIE. Ono uczy nie "książkowo" tylko normalnie.

churchilll - skoro tak bardzo lubisz czytać takie książki to poszukaj pozycji, które traktują o różnicach pomiędzy kobietami a mężczyznami.
Nikt nie usprawiedliwia tutaj mężczyzn w zdradzie. Każda zdrada czy to męska czy damska jest po prostu dla mnie nie do przyjęcia. Ale zaznaczyłam, że są inne. Co innego znaczą. Prawdopodobnie z innych powodów są popełniane.
Ton Twojej wypowiedzi każe myśleć, że "pozjadałeś" wszystkie rozumy, masz wielkie doświadczenie życiowe i na każdy temat masz wyrobione zdanie. Jeśli nie chcesz dyskutować to po co się udzielasz? Trochę pokory...

"I close my eyes in order to see ..."
  Odpowiedz
Nie chodzi mi o to, że wiem wszystko. Z moją wypowiedzią odniosłem się do tłumaczenia, że faceta zdrada jest tylko fizyczna, a kobiety emocjonalna, gorsza. To mnie irytowało i o tym pisałem. To co wiem, nie wyniosłem tylko z książek i mogę się mylić pod wieloma względami.

Leszek - masz rację w dużej mierze. Ale kiedy kogoś krytykujesz, przeczytaj wcześniejszą wypowiedź. Każdy może mieć inne zdanie i po to jest to forum.

edycja napisał(a):Ton Twojej wypowiedzi każe myśleć, że "pozjadałeś" wszystkie rozumy, masz wielkie doświadczenie życiowe i na każdy temat masz wyrobione zdanie. Jeśli nie chcesz dyskutować to po co się udzielasz? Trochę pokory...

Edycja Wiesz o czym piszesz? Wiesz mogło by się wydawać, że każdy na tym forum pozjadał wszystkie rozumy. Bo każdy koniecznie chce udowodnić, że to on ma racje. I powiedz mi na jakiej podstawie tak myślisz? Po dwóch wypowiedziach?

W życiu nauczyłem się, że człowieka określają jego normy moralne i to co robi. Wiek nie wiele ma do znaczenia. Że niby dzieci i ryby głosu nie mają? Nie zgadzam się z tym. Często młodzi mogą mieć świeże spostrzeżenia, którego starszym może brakować. I właśnie dyskusja poszerza nasze horyzonty...
  Odpowiedz
Panowie i Panie jest rozwiązanie jeżeli ktoś ma ochotę zdradzać swoją drugą połowę - to najlepiej odejdźcie od niej z honorem aby jej i siebie nie krzywdzić mam ochotę się zabawić - Baw się ! Ale jak już będziesz samotny, przecież to nie mydło się niewymydli... takie moje skromne zdanie.
  Odpowiedz
Karolu, dowcipnie i tak po swojemu opisałeś swoje spojrzenie na ten temat.
Odejście z "honorem" a odejście z "honorem" bywa różne.
W życiu nawet "niewinna" ikonka z całusem wysłana na GG czy tutaj na SB, podglądnięta "niby przypadkiem" może być powodem do podejrzenia o zdradę.
Takie niby "drobiazgi" można zaliczyć do zdrady psychicznej (moim skromnym zdaniem).
Nie wszyscy rozumieją właściwie pojęcie "Tolerancja".
Jeżeli jest obustronne zrozumienie i zaufanie to można sobie wiele wybaczyć.
Podobno jest powiedzenie które sprawdza się w życiu: "Czego oczy nie widzą to sercu nie żal".
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

Odpowiedz
Wg mnie zdrada jest spowodowana brakiem miłości między partnerami.
Jeżeli partnerzy się kochają prawdziwą miłością to nie ma mowy o zdradzie.
Zależy też przez co rozumie sie pojęcie miłości.
Miłość to nie seks, nie pożądanie i nie bycie z kimś.
To ogromny dar pokochać drugą osobę ze wzajemnością.

Zdrada nie pojawia się z braku rutyny bo jeżeli para się kocha prawdziwą miłością to pomimo braku rutyny i czego tam jeszcze piszecie jest w stanie przezwyciężyć trud jaki pojawił się na ich drodze.
Tylko prawdziwa miłość, taka od serca jest w stanie przezwyciężyć każdy trud życia.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
(25.11.2011, 14:28)CzekoladowyBaron napisał(a): Z tym się zgadzam w stu procentach.
Oczywiście bywają wyjątki, ale są w mniejszości.

A przyczyną zdrady również może być brak głębszej więzi między parą.
Ja się z tym nie zgadzam :P Bo kobiety niby są gorsze , a facet może iść z inną do wyra bo np. żonka mu nie dała, albo coś w tym stylu. A jak kobieta zdradzi to od razu oceniana jest jak najgorsza , a chce powiedzieć że facet i kobieta jak się zdradzają , to tak samo są winni za zdradę i niewierność, a nie robicie jakieś wyjątki ,tak na prawdę nie istnieje takie powiedzenie "Ja Ciebie kocham a między nami był tylko sam sex " , bo na prawdę to takie słowa nie powinny istnieć...albo kochasz swoją połówkę i się jej trzymasz albo jesteś zdrajcą i już i to się tyczy dwóch płci bez wyjątku!
  Odpowiedz
Moim zdaniem sex jest tutaj przyczyną. Oczywiście nie tylko to, ale sex jest jedną z głównych przyczyn potknięć w związku. Kłótnie wywołane są często właśnie z jego powodu.
  Odpowiedz