Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Domowe wypieki Nicholasa - czyli jak naprawić kartę graficzną
#11
Haha Nico jesteś mistrzem!
  Odpowiedz
#12
Niko wydaje mi się że mam tę samą kartę graficzną. Mam krzaczki, takie z kolorami, często nic nie widać przez nie na ekranie.
Mam model komputera acer aspire 5720Z ICL50 i z tego co wyczytałem i zobaczyłem mam GF M8400GS.
Tylko nie wiem czy jest ona zintegrowana. Wcześniej często miałem bluescreeny.
Pomoże ktoś gdzie to znaleźć? Opłaca się to robić?
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#13
Rozkręć lapka i wstaw tutaj jakieś zdjęcie płyty głównej. Nie mam pojęcia czy ten model ma zintegrowaną kartę.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#14
Ja mam HP Paviliona DV9700T z grafiką 8600GS akurat czyli troszeczkę wyższy model ale ten sam piernik. Może to zrobię raz w celach próby jak mi laptopa nie będzie potrzebny jako czytnik kart SD bo teraz przez to tylko do tego go używam.

Akurat ja mam artefakty, pamiętaj jak dziś jak grałem w Call of Duty: World At War i na jeden moment się zaciął i bluescreen :P
  Odpowiedz
#15
Pamiętajcie, że w przypadku kart dedykowanych sytuacja staje się dużo prostsza bo wystarczy machnąć placek do pieca i obejdzie się bez prowizorki ;)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#16
Nicholas szacun.

A propos robiłem takie sztuczki tylko małym przenośnym palnikiem na gaz do zapalniczek.
Ten proces nazywa się Reheating.
Nie polecam pieczenia w piekarniku bo wtedy poluzowują się inne elementy elektroniczne i jest obawa o uszkodzenie czegoś innego.
Obecnie pracuję na składaku Lenowo L+R+Z60 i miał awarię GPU w postaci czarnego ekranu.
Z pomocą przyszło mi Youtube z filmikami z USA o Reheatingu.
Polecam.
Reheating to koszt w serwisie od 300zł wzwyż.

Jednak aby więcej do tego nie doszło (stare lutowie nadal tam pozostaje) ustawiłem co mogłem (BIOS, sterowniki, system) aby zoptymalizować pobór mocy z CPU i GPU tak aby laptop działał, nie przegrzewał się i cicho pracował. W Lenovo jest tych ustawień bardzo dużo.
Osobiście wolałbym Reballing ale fundusze mi nie pozwalają.
Przynajmniej jeszcze nie.
Reballing to koszt od 500zł wzwyż.

Ja zapłaciłem za palnik i gaz około 40zł. Folie miałem w domu.
Nie bałem się bo laptop i tak sprawiał wrażenie totalnie uszkodzonego.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
#17
Rok temu wykonałem podobną pracę, lecz nieco inaczej. Laptop działa do dziś - piszę na nim w tej chwili. Nie używałem folii aluminiowej i świeczki. Wymontowaną płytę z kartą graficzną umieściłem [też na podstawkach szklanych - kieliszkach] w piecyku gazowym, rozgrzanym do temperatury 190 * C na okres 10 minut. 190 stopni, jak i czas przetrzymywania jest ważnym czynnikiem. Temperatura topnienia cyny waha się w określonym przedziale - zależnie od jakości. 190 stopni jest takim środkowym przedziałem, w którym mikroskopijne pęknięcia w karcie graficznej [jej połączeń] ulegną regeneracji... Czas "pieczenia" - "aby dziecko nie wypłynęło nam razem z kapielą" - czyli, żeby połączenia cynowe nie spłynęły poprzez nadmierny czas przetrzymywania w takiej temperaturze. Mnie się udało za pierwszym razem. No, nie całkiem - podczas operacji nastąpił "wybuch"... Zapomniałem wymontować taką płaską i okrągłą bateryjkę systemową... I ją "szlag trafił" - lecz po wymianie jej wszystko zadziałało...
Jeszcze jedno - wszelkie naklejki plastykowe, zabezpieczające różne elementy na płycie należy odkleić, zapamietując ich położenie [najlepiej zrobić po kolei zdjęcia], by je ponownie przykleić. Oczywiście - po tych 10 minutach należy ostrożnie wyjąć płytę z piekarnika, by ostygła w miarę szybko. Dalsze bowiem jej "dochodzenie" w samym piekarniku mogłoby spowodować jednak szkodliwe spłynięcie cyny i w rezultacie bezpowrotne uszkodzenie karty graficznej...
Powodzenia...
PS - bardzo tajemnicze... Opowiedziałem serwisantom z kilku warsztatów naprawczych takich urzadzeń - którzy chcieli za "wymianę karty" ok. 600 zł - o tym moim wypieku... pokiwali głową, a jeden nawet "po cichu" przyznał, że oni by nic innego nie zrobili... cicho...sza...!!!

PS 2 - dobrze byłoby zmienić tytuł tego tematu - ukazujące się tutaj na stronie"Domowe wypieki..." są bardzo mylące dla czytelników i żaden, nawet najbardziej zainteresowany kartą graficzną odbiorca tutaj nie zajrzy...a warto
  Odpowiedz
#18
Tylko pamiętajcie... Nie wsadzamy nowych grafik (gtx xxx) do piekarnika! Tylko stare grafiki (geforce xxxx) nadają się do tego sposobu!
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka karta graficzna do i5 7500 WazzUp 2 3 284 03.07.2017, 23:13
Ostatni post: Robotox
  Problem z karta graficzną Arczi 16 10 624 16.06.2014, 02:45
Ostatni post: Swordancer
  Karta graficzna niskoprofilowa jaka? pandokti 8 6 822 07.04.2014, 10:53
Ostatni post: samunda
  Jaka karta graficzna do 300 zł? HBO2-HD 0 1 719 23.01.2014, 11:09
Ostatni post: HBO2-HD
  Karta graficzna po uruchomieniu brak obrazu lecz w trybie awaryjnym jest. Co jest? pandokti 8 4 014 05.10.2013, 19:11
Ostatni post: pandokti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości