Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


DtecNet usuwa pliki na Chomikuj.pl
#1
Wiele plików zostało zgłoszonych przez firmę/instytucję do walki z piractwem, która nosi miano DtecNet. Przeglądając portal Niebezpiecznik.pl znalazłem ciekawy artykuł, a raczej krótką notkę dotyczącą owej instytucji.
Pomijając fakt, że usunięty został Debian - Jedna z darmowej dystrybucji Linuxa (Powątpiewam w to troszkę, bo pod nazwą mógł się kryć np. spiracony Windows) to najlepsze jest to, że sam Niebezpiecznik zamieścił informacje iż domena DtecNet nie jest już osiągalna. Przecież to jest absurdalne...

Więcej informacji znajdziecie tutaj.
  Odpowiedz
#2
Według mnie, DtecNet chciało sobie nabić statystyki, więc to nic strasznego, ponieważ każdy kto chce skorzystać z Debiana powinien go ściągać z oficjalnej strony tego systemu, ponieważ nie wiadomo co mogło zostać dodane do Debiana z innych źródeł.
  Odpowiedz
#3
Tak, ale zauważ, że Debian jest darmowy. Bazuje na zasadzie Open Source Software :P. Ściągać powinno się go skąd się chce i to na własne ryzyko. Oczywiście, że lepiej ze strony producenta, i oczywiście, że nie wiadomo, co się pod tym kryło na prawdę, ale co będzie usuwane następnie? Zdjęcie na urodzinach cioci Jadzi z rodzinną posiadówą przy sałatce jarzynowej? Zgłoszenia powinny być weryfikowane, i co najważniejsze firmy które to zgłaszają, również.
  Odpowiedz
#4
Masz rację, ale ja po prostu podałem zaletę tego zdarzenia. I jak coś to zamiast "Bazuje na zasadzie Open Source Software" powinno być np. "Posiada licencję Open Source Software"
  Odpowiedz
#5
Wiem, wiem amb00 o co Ci chodziło ;) Tak btw. "bazować" w sensie mieć coś za podstawę również, a za podstawę mają licencje open source. Mogłem też prostszymi słowami ująć i bardziej ogólnikowo to powiedzieć, ale masz rację :)

Edit: Technologia wykrywania naruszeń będąca w posiadaniu tej firmy stanowi tajemnicę handlową, więc z zasady można kwestionować jej wiarygodność" Taka wiarygodna firma, a buszuje na chomikuj. Przecież usuwane są nie tylko Debiany czy inne dystrybucje Linuxa, ale nawet: Tapety, obrazy z grafiki w Google, notatki studenckie... Powiedz mi amb00, co ma DtcNet do notatek przeciętnego Kowalskiego? Idiotyzm jak dla mnie.
  Odpowiedz
#6
Monoceros napisał(a):Powiedz mi amb00, co ma DtcNet do notatek przeciętnego Kowalskiego?
Nie wiem, nie jestem jakiś wszechwiedzący :P Jedyne moje podejrzenie jest takie, że chcą sobie nabić statystki. Ewentualnie jakiś pracownik tej firmy jest fanboyem Microsoftu lub Apple :P
  Odpowiedz
#7
No rozumiem, sam nie jestem wszechwiedzący, ale jak chcą sobie nabijać statystyki to nie kosztem innych internautów, którzy się wkurzają. Niestety nie jest to możliwe, więc myślę, że dyskusje można na razie zostawić. Pożyjemy, zobaczymy.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Zacinaja mi sie filmy mp4 z chomikuj martini.syf 2 2 382 14.02.2021, 14:36
Ostatni post: martini.syf
  Działający program do uploadu na chomikuj scaza 7 3 594 14.12.2019, 21:50
Ostatni post: vrec
  Prośba o reup plików z torrenta na chomikuj makintosz 0 1 202 10.07.2019, 09:03
Ostatni post: makintosz
  Okładka filmu chomikuj tommig1983 1 1 536 27.04.2018, 21:00
Ostatni post: Suicider
Bug Nie chcą się wysyłać duże pliki przez chomika na androida Arkadiusz Piotr 0 1 173 31.07.2017, 20:40
Ostatni post: Arkadiusz Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości