Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Facebook czyta twoje rozmowy na czacie.
#1
Exclamation 
Sprawdza, czy nie chwalisz się popełnioną zbrodnią...

Według raportu, Facebook i inne portale społecznościowe przeszukują nasze prywatne rozmowy w poszukiwaniu śladów popełnionych lub potencjalnych przestępstw.

W wywiadzie dla agencji Reuters, szef bezpieczeństwa Facebooka opowiada o oprogramowaniu monitorującym poczynania użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego.

Oczywiście naszych rozmów nie śledzą fizyczne osoby, które czytają każde nasze słowo. Istnieje do tego specjalistyczne oprogramowanie, monitorujące czaty i wychwytujące pojedyncze słowa kluczowe lub całe wyrażenia, które mogą wskazywać na zalążek niepożądanej sytuacji. Oprogramowanie skupia się przede wszystkim na niecodziennych k0nekcjach, kontrolując w większy sposób interakcje na czacie pomiędzy nieznajomymi, osobami o znacznej różnicy wieku itp. Wykrywacz potencjalnych zbrodni jest także świetnie poinformowany o slangu w światku przestępczym, zatem wychwytuje nawet niezrozumiałe dla Kowalskiego wyrażenia.

Po wykryciu jakiejś niepożądanej frazy, oprogramowanie informuje pracowników Facebooka, którzy następnie oceniają, czy sprawą powinna zająć się policja, czy też zdarzenie nie jest groźne.

Źródło: Chip.pl
[Obrazek: 30829.png]
  Odpowiedz
#2
Wiesz ja już dawno się tego spodziewałem, choć nie było to nagłośnione ale to oczywiste, choć nie w pełni zgodne z prawem...
Ile osób było złapanych przez fejsa czy nk ? Wiele!

Obecnie przedsiębiorcy dążą do śledzenia każdego ruchu normalnego użytkownika, bo mogą z tego zawsze więcej kasy wycisnąć a my jak zwykle dostaniemy po *****.

Nawet gigant jak google śledzi to co wpisujemy w wyszukiwarkę, w szczególności po zalogowaniu do poczty, że niby aby usprawnić wyszukiwarkę pod naszym kontem ... To tak jak przyłapać kogoś na śledzeniu przez cały dzień i usłyszeć " nie ja po prostu idę w tą samą stronę"
  Odpowiedz
#3
już z 1 rok temu mówili o tym w wiadomościach ma to ponoć poprawić bezpieczeństwo i wyeliminować zamachy terrorystyczne w Ameryce mają gorzej ;)
  Odpowiedz
#4
Może i jest to przydatne , ale narusza naszą prywatność . Rozumiem , że chcą pomagać policji w odnajdowaniu przestępców , ale wobec nas to nie w porządku .
  Odpowiedz
#5
A ja nie mam ani FB ani nk i się cieszę. Dla mnie to w ogóle niepotrzebne i zbędne.
  Odpowiedz
#6
dimix napisał(a):A ja nie mam ani FB ani nk i się cieszę. Dla mnie to w ogóle niepotrzebne i zbędne.
I masz rację.

Liberum veto - słowa te dużo mówią, ale w dzisiejszych czasach nie wiele zdziałają.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#7
Ja mam FB i korzystam, aby porozmawiać z kolegami z podstawówki, gimnazjum itp... mi to nie przeszkadza niech sobie sprawdzają rozmawiamy: o wypadach na miasto, jak chcą to niech tez wpadną :P
  Odpowiedz
#8
Tylko zwróćcie uwagę że nie jest możliwe przeczytanie wszystkich waszych rozmów przez osobę fizyczną.
Po prostu w bazie danych wyszukiwarka wyszukuje "zakazane słowa" i dopiero jak takie słowa
zostaną znalezione w waszej rozmowie, zostaje ona przesłana do osoby która ma za zadanie
zweryfikować czy tą rozmową powinna zainteresować się policja czy też nie.

Wyobraźcie sobie jak by to wyglądało jak by wiadomości milionów użytkowników mieli czytać pracownicy facebooka :D ?
Chyba wtedy by nie dali rady wypłacić im wynagrodzenia za pracę :P
---
  Odpowiedz
#9
To jest trochę dziwne, ale cóż, nic na to nie poradzimy, trzeba się z tym pogodzić i tyle. :)
  Odpowiedz
#10
A NSA robi to na skalę światową ze wszystkim - maile, faxy, telefony, smsy, czat, etc. So what? Jak zaczniesz robić coś nielegalnego - sam się prosiłeś. A jak nie, to nikt się tobą nie zainteresuje.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości