Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Filmy - ulubiona scena lub dialog
#1
W potopie obrazów, wylewających się z ekranów, czasem coś jednego malutkiego zapada w głowę, doświadczam tego często, bywa, że film jest szmirą, ale jakieś jego maleńkie trzy minuty pozostają w nas na zawsze, ciekaw jestem czy ktoś z Was doświadcza podobnych wrażeń, jeśli tak może podzielcie się opowieściami o takich ciekawostkach.
Jako twórca tematu przytoczę pierwszą taką scenkę :
Film pod tytułem "Daredevil" - niewidomy prawnik (w nocy super bohater) obdarzony nadludzkimi zmysłami, poznaje kobietę, z którą najwyraźniej chciałby spędzić nieco czasu, wychodzą na dach jakiegoś domu, mężczyzna stwierdza, że temperatura powietrza, spadła, zwiększyła się też jego wilgotność, co zwiastuje rychły deszcz, kobieta chce schronić się w budynku, on ją zatrzymuje - mówiąc, że w końcu będzie mógł ją zobaczyć. To co dzieje się potem jest dla mnie odjechanym majstersztykiem...
  Odpowiedz
#2
Synonim11, dobrze pamiętam tę scenę ;) Rzeczywiście świetna.

Strasznie dużo było takich momentów... Mi na myśl od razu przyszła teraz scena z Gladiatora, którą ciężko zapomnieć - "Nazywam się Maximus Decimus Meridius, dowódca wojsk północnych, generał legionów Feliks, lojalny sługa prawdziwego cesarza, Marka Aureliusza. Ojciec zamordowanego syna, mąż zamordowanej żony. Których pomszczę w tym życiu lub następnym."

Znalazłem nawet ten fragment



Drugi taki motyw który przychodzi mi do głowy to chwila z filmu Cast Away z Hanksem. Moment kiedy Wilson zostaje porwany z tratwy przez ocean.

Fragment także na YT



Takie chwile na pewno będą również w filmie "7 dusz" - Końcówka, kiedy Will Smith leży już w wannie i wszystko się wyjaśnia, a także w Pamiętniku ("The Notebook"), gdzie również na końcu okazuje się, że mężczyzna czyta pamiętnik swojej ukochanej chorej na alzheimera aby przypomnieć jej przeszłość i choć przez chwilę znów być blisko niej... To trzeba zobaczyć.

PS. Przypomniała mi się też scena z "Skazani na Shawshank" jak Andy dał nogę... Ta dziura w ścianie i mina naczelnika więzienia ^^ albo motyw z "Zielonej mili" z suchą gąbką...

Na razie tyle ;)
  Odpowiedz
#3
Haha. :D Moją ulubioną sceną jest : To z filmu ' Kup teraz '. Naprawdę bardzo śmieszna i można się pośmiać. Tak poza tym to polecam obejrzeć sobie tę polską komedię, gdyż jest naprawdę warta uwagi. :)
  Odpowiedz
#4
Większość moich ulubionych scen/dialogów pochodzi z "Leona zawodowca". Scena, kiedy Stansfield obwąchuje faceta, który go okradł, kiedy Stansfield bierze prochy przed zabiciem całej rodziny, kiedy chce zabić Matyldę w łazience - naprawdę przerażające... W ogóle kocham ten film. Gary Oldman stworzył moim zdaniem najlepszą kreację psychopaty ever.
Najlepsze dialogi:

Stansfield: I like these calm little moments before the storm. It reminds me of Beethoven. Can you hear it? It's like when you put your head to the grass and you can hear the growin' and you can hear the insects. Do you like Beethoven?
Malky: I couldn't really say.
Stansfield: I'm gonna play you some. [w tym momencie wyważa drzwi mieszkania i zabija prawie całą rodzinę]

Mathilda: You killed my brother.
Stansfield: I'm sorry. And you want to join him?
Mathilda: No.
Stansfield: It's always the same thing. It's when you start to become really afraid of death that you learn to appreciate life. Do you like life, sweetheart?
Mathilda: Yes.
Stansfield: That's good, because I take no pleasure in taking life if it's from a person who doesn't care about it.

No i słynne "Eeeveryooone!!!":




Bardzo lubię też tę scenę ze "Skrzypka na dachu":



A sceną, która najbardziej mnie poruszyła, jest chyba i tak śmierć Mufasy z "Króla lwa"... ;)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filmy, które powinno się obejrzeć w swoim życiu ! Karol 53 19 913 30.10.2018, 13:07
Ostatni post: mariola1090
  Jakie filmy polecacie WazzUp 40 19 022 24.04.2017, 16:47
Ostatni post: Demanufacture
  Stare, polskie filmy - propozycje Vilandra 1 1 758 30.04.2015, 14:28
Ostatni post: Robotox
  Kino i filmy - ankieta Aramandur 6 3 745 27.11.2012, 18:42
Ostatni post: malinka
  Filmy Mikołajkowe Mesajah 2 3 222 04.12.2011, 16:08
Ostatni post: Karol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości