Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Flashowanie Samsung Galaxy Ace
#1
Na czym polega flashowanie ? To najprościej mówiąc wgrywanie nowego oprogramowania. Ale bez obaw u mnie za pierwszym razem też pojawiły się ciarki gdy wyczytałem o grzebaniu w oprogramowaniu.

Proszę pamiętać że wgrywając nowy soft tracimy gwarancję.

A więc do dzieła . Będziemy potrzebowali :
  1. Program Odin - do instalacji oprogramowania
  2. Program Kies - zawiera sterowniki USB
  3. Nowy soft do naszego smartfona
  4. Plik OPS
  5. Kabel USB
  6. Samsung Galaxy Ace rzecz jasna
Wprowadzamy telefon w stan download. A więc wyjmujemy kartę pamięci,kartę sim po wcześniejszym backup'ie kontaktów.Wyjmujemy baterię. Nie włączamy telefonu . Przyciskamy jednocześnie przycisk Volume Down + Home + Power ON i trzymamy aż do pojawienia się żółtego napisu downloading

[Obrazek: odinxs-1354135041.png]

Bardzo ważne :

Jeśli soft mamy w jednym pliku ( po rozpakowaniu ) wybieramy opcję One Package
Jeśli soft jest wieloplikowy .. krótko mówiąc do Odina trzeba załadować każdy plik oddzielnie , ale to nie problem.

Kiedy to mamy już załadowane pliki naciskamy START. No i najlepiej iść zrobić sobie kawy,herbaty kto co woli.
Po udanym flashowaniu musi się wyświetlić napis PASS

Kiedy pasek postępu ( ten zielony ) dojdzie do końca znaczy że nasz telefon jest gotowy do pracy z nowym oprogramowaniem. Telefon powinien się parę razy restartować podczas wgrywania ale to nic złego - normalne działanie.

Screeny jak i tekst zostały stworzone przeze mnie . Chcesz przerzucić tutorial na inną stronę ? Nie ma problemu - tylko pozostaw źródło i nick autora.
W razie problemów zapraszam na PW / GG.
  Odpowiedz
#2
Dodam tylko że ja wolę zmienać oprogramowanie przez cwm recovery jeśli ten galaxy ma androida to bez problemu można wgrać system z poziomu telefonu

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk
  Odpowiedz
#3
No tak wiem . W momencie gdy robiłem ten tutek nie miałem jeszcze takiej wiedzy.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cofnięcie wersji Androida z 5.0.1 do 4.2.1 w Samsing Galaxy S4 Caesar91 2 1 673 25.10.2015, 20:01
Ostatni post: Caesar91
  Nie mogę zrotować Samsung Galaxy Young Gt-S6310 Caesar91 31 9 244 23.03.2015, 21:00
Ostatni post: MrPsycho
  Xperia Z2, czy Galaxy Note 3? da Vinci 11 5 514 27.04.2014, 03:49
Ostatni post: da Vinci
  Samsung Galaxy Note II vs Xperia Z - Który wybierasz? da Vinci 4 2 674 08.12.2013, 17:14
Ostatni post: B0hazard
  ,,Krzywy" telefon- Samsung Galaxy Round Kaiselin 6 2 779 04.11.2013, 18:12
Ostatni post: Kaiselin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości