![[Obrazek: google_-1365409032.png]](http://img.liczniki.org/20130408/google_-1365409032.png)
Według raportu GlobalWebIndex Google+ jest już drugim pod względem liczby aktywnych użytkowników serwisem społecznościowym na świecie, wyprzedzając takie "potęgi" jak YouTube i Twitter. Przypomnę, że Facebook narodził się w 2004 roku jako portal przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów. Przez 9 lat znacznie się rozwinął i do końca 2012 roku zgromadził ponad miliard użytkowników. Zbliżona do pół miliarda liczba użytkowników G+ została osiągnięta w ciągu zaledwie półtora roku!
Tak duża liczba, w tak krótkim czasie była możliwa do osiągnięcia dzięki temu, że użytkownikom innych usług,takich jak Google Play czy YouTube, automatycznie są zakładane konta również w G+.
![[Obrazek: google_plus-1365409032.png]](http://img.liczniki.org/20130408/google_plus-1365409032.png)
Dużym plusem dla rozwoju tego dosyć nowego portalu społecznościowego jest właśnie integracja z innymi usługami Google: YouTube, Gmail, wyszukiwarką, kalendarzem, serwisem Picasa. Od Facebooka, G+ różni się ciekawymi funkcjami, takimi jak:
- Kręgi - możliwość tworzenia różnych kręgów znajomych np. Rodzina, Koledzy, Praca. Dzięki temu, wpisy mogą być udostępniane tylko wybranej przez użytkownika grupie. Zdjęciami z balangi można się więc pochwalić kolegom, ale teściowa, czy dyrektor już ich nie zobaczy
.
Jeśli mamy do zaprezentowania treści które bez skrupułów chcemy pokazać całemu światu, wtedy udostępniamy to jako "publiczny".
- Spotkania(hangouty) - przy użyciu których użytkownicy mogą przeprowadzać spotkania biznesowe, rozmawiać na ciekawe tematy, omawiać ważne sprawy lub po prostu organizować czaty wideo ze znajomymi w których może brać udział do 10 osób naraz.
- Dużo lepszą wyszukiwarką wewnątrz serwisu.
- Kilkoma innymi drobiazgami, np. możliwością dodawania animowanych zdjęć profilowych.
Oprócz prywatnych profili użytkowników coraz częściej pojawiają się profile mediowe, takie jak Filmweb, MTV Polska, „Gazeta Wyborcza”, Radio Eska, „Newseek Polska” czy „Forbes Polska”. Profile znanych osób i organizacji: Baracka Obamy, Szymona Majewskiego, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Bronisława Komorowskiego. Od niedawna również profil Forum Odjechani.com.pl.
Czy jest w stanie zagrozić Facebookowi?
Macie tam już swoje profile?
Jakie Wy widzicie zalety i wady tego nowego produktu Google?
![[Obrazek: Image_1-1365409032.png]](http://img.liczniki.org/20130408/Image_1-1365409032.png)
![[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]](https://i.imgur.com/Y3AbJ8Z.jpg)