Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Indeksowanie stron - Jak poprawić indeksowanie strony w Google?
Indeksowanie strony coż to jest? - otóż indeksowanie strony to proces polegający na znalezieniu się na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarce wpisując jakąś frazę.

Jak odbywa się indeksowanie?

Indeksowanie witryny (naszej strony internetowej) odbywa się podczas wizyty "robotów" wyszukiwarek (np. google) na stronie. Do czego służą te roboty? - robot wchodzący na naszą stronę internetową głęboko ją analizuje pod kątem treści, składni znaczników oraz treści semantycznie, do których przywiązuje największą wagę dlatego tworząc taką stronę musimy uwzględnić ich używanie w najważniejszych miejscach strony.

Indeksowanie witryny powoduje zapisuje w bazie wyszukiwarki (np. google) odpowiednich informacji pod danymi frazami (czyli słowami wpisywanymi w wyszukiwarkę). Wyszukiwarka google (będe opierał się na niej ponieważ nie dość że jest najbardziej popularna to jest to najdroższa strona internetowa) ma możliwość pozycjonowania "sponsorowanego" czyli po prostu miejsca sponsorowanego z boku wyszukiwarki lub u góry. Proszę przykład (pozwoliłem użyczyć sobie go z innej strony www):

[Obrazek: serp_box.png]

Na czerwonym tle - linki sponsorowane
Na niebieskim tle - linki ograniczone

Na czym zależy twórcą strony www?
Myślę że odpowiedź na to pytanie jest oczywista - na jak najwyższym miejscu w wynikach "ograniczonych" czyli po prostu zwykłych po wpisaniu frazy dotyczącej tematyki strony.

Jak poprawić indeksowanie swojej strony w google?
Najważniejszy jest czas w jakim google zaindeksuje nasze nowe podstrony. Jest to szczególnie ważne dla stron które zajmują się sprzedażą produktów i na swoją stronę dodają masę nowych podstron ze swoimi produktami (coś w stylu allegro czy ceneo).
Teraz dowiedzmy się jak poprawić szybkość indeksowania strony a co za tym idzie miejsce na "podium" w wyszukiwarce.

1) Jak sprawdzić ile stron naszej witryny jest w indeksie Google?
Jest to bardzo prosta czynność. Na początek musimy wejść w google.pl następnie wpisując w wyszukiwarkę frazę:

site:nazwanaszejstrony.pl

oczywiście adresu nie poprzedzamy "www" - jest to niepotrzebne.
Teraz widzimy wszystkie podstrony ponieważ fraza "site:" służy to szukania tylko na stronie którą wpiszemy po znaku ":".
Był to pierwszy krok. Zapoznaliśmy się ile naszych podstron zostało zaindeksowane przez google.

2) Jak poprawić szybkość indeksowania strony www?
Wiele czynników sprzyja szybszemy indeksowaniu strony. Podstawowe to np. nadanie unikalnego opisu oraz nazwy naszego produktu/treści strony. Dzięki temu nie dość że google szybko zaindeksuje stronę przyciągniemy wielu potencjalnych klientów. Kolejnym ważną rzeczą w indeksowaniu naszej strony jest tworzenie mapy strony (z ang. sitemap).

a) Jak stworzyć i zastosować mapę strony w wersji HTML?
Najważniejsze jest aby nasza "Mapa Strony" była łatwo dostępna na każdej podstronie najlepiej w dobrze widocznym miejscu np. u góry naszej strony. Mapa naszej strony (według zaleceń google) nie powinna zawierać więcej niż 100 linków.

b) Jak stworzyć i zastosować mapę strony w wersji XML?
Mapy stworzone w XML są bardziej szczegółowe. W tego typu mapce może się znaleźć dowolna ilość linków (mogą być aktualizowane razem ze stroną). Plik ten powinien znajdować się w głównym katalogu naszej strony. Ważne! - nie powinno umieszczać się linków do tego typu mapy w odróżnieniu do mapy HTML mapa XML nie jest stworzona dla użytkowników strony lecz dla robotów google.

Myślę że porady zawarte w tym poście pomogą wam w lepszym indeksowaniu waszej strony internetowej. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie indeksowania strony proszę zadawaj pytania chętnie na nie odpowiem ..

Jesli chcecie dowiedzieć się czegoś na temat tworzenia, zarządzania czy reklamy waszej strony proszę pisać swoje propozycje na następne posty.
(14.08.2011, 20:47)Seba4810 napisał(a): Indeksowanie strony coż to jest? - otóż indeksowanie strony to proces polegający na znalezieniu się na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarce wpisując jakąś frazę.

Indeksowanie to nie pozycjonowanie- Indeksowanie to zbieranie przez roboty wyszukiwarek informacji o stronach a następnie zapisywanie ich w bazie wyszukiwarki.

To największy błąd jaki znalazłem w tym poście, jest jeszcze kilka mniejszych, ale nie są tak rażące jak ten.
No zgadzam się z tobą ale chciałem to przedstawić tak trochę dla "lajka" nadciągając pewne rzeczy ..:)
(14.08.2011, 20:47)Seba4810 napisał(a): b) Jak stworzyć i zastosować mapę strony w wersji XML?
Mapy stworzone w XML są bardziej szczegółowe. W tego typu mapce może się znaleźć dowolna ilość linków (mogą być aktualizowane razem ze stroną). Plik ten powinien znajdować się w głównym katalogu naszej strony. Ważne! - nie powinno umieszczać się linków do tego typu mapy w odróżnieniu do mapy HTML mapa XML nie jest stworzona dla użytkowników strony lecz dla robotów google.

Nie napisałeś jak to zrobić

[Obrazek: Nwc7AWP.png]
Sygnatura wykonana przez: Rafal07000
Mapy strony wygenerujesz np. tutaj http://www.xml-sitemaps.com/
Ja tego nie rozumiem tonyviroos. Zrobiłem już mapę strony i mogę pobrać to w html, xml i jeszcze jakiejś chyba. Gdzie mam to później wrzucić i jak to zrobić?
musisz wrzuć na hosting poprzez np ftp ;p
Sikorek ĆwiczyDropbox.com
Być Przyjacielem to dla mnie zaszczyt :)
mapa witryny musi znajdywać się na serwerze na którym mamy stronę, następnie mapę zgłaszamy do google za pomocą narzędzi google.
Czyli w jaki sposób zgłosić? W tym momencie jestem zielona .
(17.08.2011, 23:55)dorotisSs napisał(a): Czyli w jaki sposób zgłosić? W tym momencie jestem zielona .

http://www.google.com/support/webmasters...wer=156184

http://www.google.com/support/webmasters...swer=35769