Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Indeksowanie stron - Jak poprawić indeksowanie strony w Google?
Ja nadal tego nie rozumiem pobieram ten kod z google mam go jakoś przesłać tylko jak? Pisze że mam wkleić ten kod html do swojej strony i zweryfikować. No to wklejałem już chyba wszędzie gdzie to było możliwe i pupa blada. Jak chce zweryfikować to jest błąd.
(18.08.2011, 14:47)bastekasg666 napisał(a): Ja nadal tego nie rozumiem pobieram ten kod z google mam go jakoś przesłać tylko jak? Pisze że mam wkleić ten kod html do swojej strony i zweryfikować. No to wklejałem już chyba wszędzie gdzie to było możliwe i pupa blada. Jak chce zweryfikować to jest błąd.
Na początku chciałem Przeprosić że tak długo nic nie odposywałem skoro założyłem ten wątek ..

Dobrze teraz powiem Ci co i jak masz zrobić ..
Skoro masz już swoją mapę strony w .xml to należy wejść w tzw. Narzędzia dla Webmasterów klik tutaj
A następnie, po zweryfikowaniu własności domeny wgrać mapę - menu po lewej stronie w domenie, proszę poszukać odpowiedniego punktu .. Plik oczywiście wgrywasz do głównego katalogu strony (public_html)

Czy ta mapka powinna wyglądać tak (�PNG  ��� IHDR��ô��ę���ň źa��� pHYs�� �� ������ cHRM��z%�) to fragment czy tak (google-site-verification: googlee4b7cdd6e50b07f4.htm) bo mam dwa takie kody. Jeden ze strony, którą podał tonyviroos a druga właśnie z google. Ja nie wiem jak mam ten kod wgrać do siebie na stronę żeby mi zweryfikowało.
Kod PHP:
google-site-verificationgooglee4b7cdd6e50b07f4.htm 
to nie kod tylko plik weryfikacyjny z google. Musisz go umieścić w głównym katalogu na serwerze i wtedy Ci zweryfikuje stronę.
�PNG  ��� IHDR��ô��ę���ň źa��� pHYs���������� cHRM��z%�
to jakieś krzaczki i nie powinny znajdować się w sitemap.xml

Podaj mi na PW lub w temacie adres strony którą chcesz indexować to sprawdzę ją i przygotuję Ci mapę strony.
Zapewne nie działa to na chomikuj?
Na chomikuj nie działa ale jest sposób na indexowanie chomika tylko trzeba zrobić mały trik.
(19.08.2011, 03:10)tonyviroos napisał(a): trzeba zrobić mały trik.

?? możesz jaśniej?
Mogę jaśniej ale czekam na odpowiedź autora tematu, zakładając temat trzeba liczyć się z tym że trzeba pomagać i odpowiadać na pytania użytkowników.
(19.08.2011, 13:35)tonyviroos napisał(a): Mogę jaśniej ale czekam na odpowiedź autora tematu, zakładając temat trzeba liczyć się z tym że trzeba pomagać i odpowiadać na pytania użytkowników.
Oczywiście Tony .. W serwisie chomikuj.pl indeksowanie strony to nic innego jak poprawne nadawanie nazw folderów. Myślę że o ten trik ci chodzi Tony. W naszych chomikach nie mamy dostępu do całego kodu html'el lecz tylko do części wyznaczonej przez twórców. Podstawowa Rada - Dokładnie, skrupulatnie nazywać foldery najlepiej gdy mamy np. Film Avatar wrzucamy do folderu Avatar a nie całe masy filmów czy plików do folderu. To znacznie poprawi "widzenie" tego właśnie pliku przez google ..
Nie o ten trik mi chodziło, poza tym to żaden trik tylko podstawowa zasada w pozycjonowaniu.
Tworząc osobny folder dla każdego filmu zyskujesz jedynie linki wewnętrzne.