Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak ćwiczyć pamięć
#1
Witam. Znacie lub macie może jakieś własne sposoby na ćwiczenie pamięci/zapamiętywanie czegoś?

Od 3 miesięcy układam kostkę rubika w jakąś minutę, czasem poniżej minuty. Chciałbym ją układać trochę szybciej i dlatego uczę się metody Fridrich. Ta metoda posiada nieco ponad 100 algorytmów, które muszę się nauczyć. Oczywiście wszystkie nie są konieczne. Przykładowy algorytm:

RU2 R' U' RUR' U' RU' R'

Niektóre algi wchodzą mi do głowy w parę minut a niektóre mylą mi się i je zapominam. Zawszę mam tak że raz nauczę się jednego algorytmu i ćwiczę go na kostce aż go zapomnę i nie muszę go wcale znać aby go wykonać. Po prostu robię to intuicyjnie.

Więc prosił bym was o podanie jakichś skutecznych metod na zapamiętywanie.
  Odpowiedz
#2
Heh, jedzenie czekolady ze względu na żelazo. Wybacz że tylko tyle napisałem. Trochę pomoże.
  Odpowiedz
#3
Powinieneś zapoznać się z mnemotechnikami. To najszybszy i najtrwalszy sposób zapamiętywania wszelkich informacji. Sprawdź PW ;)
  Odpowiedz
#4
A ja Ci polecam stronę:

szybkanaukablog.pl

Marcin pokaże Ci jak szybko się uczyć, zapamiętywać i ćwiczyć pamięć.

Dodatkowo możesz zaopatrzyć się też w takie książki jak: "Genialna Pamięć" - Tony Buzan i "Sekrety superpamięci" tego samego autora. W razie czego mogę je udostępnić.
  Odpowiedz
#5
Na zapamiętywanie to dobra jest amfetamina :D, ale i tak możesz po jakimś czasie zapomnieć ;)
Codziennie nowości filmowe, Seriale TV, Gry PC, Bajki i wiele innych
Wejdź do chomika
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości