Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak dostać się do chłodzenia w laptopie?
#1
Witam
Mam problem z przegrzewającym się laptopem i muszę dostać się do chłodzenia, ale nie wiem jak. Jeśli ktoś ma instrukcję krok po kroku jak się dobrać do całego systemu chłodzenia i czegoś nie zepsuć to proszę o wstawienie.
Model Acer Aspire 7738G
  Odpowiedz
#2
Znalazłem taki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=aL59O7h0GOk

Tylko mam mały problem. Są tam 2 kabelki biały idący z lewej i czarny idący z prawej. Nie będę opisywał bo lepiej zobaczyć na filmiku. Chodzi o to że koleś na filmiku po prostu je wyciąga i nie wiem jak je później z powrotem podpiąć. Zobaczcie na 5:50 o co mi chodzi i jak ktoś może pomóc to proszę o odp. Dzięki
  Odpowiedz
#3
Jak rozbierzesz, to będziesz widział do których pinów są podłączone, z resztą domyślam się, że to kable zasilania oświetlenia matrycy lub tak czy inaczej, jakieś kable zasilania. Biały to (+), a czarny (-). Przy pinach powinny być oznaczenia, z resztą wystarczy zapamiętać połączenie.
  Odpowiedz
#4
Czyli mogę je tak delikatnie "wyszarpać"? bo inaczej nie mam jak zdjąć tego paneli znad płyty głównej
  Odpowiedz
#5
Tak, tylko musisz odkręcić wszystkie śrubki jeśli jakieś są i zorientować się czy nie ma tam jakiś przypiętych kabli, które można odpiąć bez zdejmowania panelu, rób sobie zdjęcia, abyś wiedział jak to później podłączyć. Do tego dobrze jest zorientować się gdzie znajdują się wszystkie zatrzaski i zdjąć panel umiejętnie. Nie wiem dokładnie o który Ci chodzi, ale nie ma takiej możliwości żeby uszkodzić coś, gdy odkręci się wszystko co konieczne i odłączy się przeszkadzające "tasiemki" i kable.

Tutaj jest wszystko pokazane bardziej dokładnie, nie zapomnij o przesunięciu zatrzasków przed zdjęciem ostatniego panelu. Po wykręceniu i wyczyszczeniu chłodzenia pamiętaj o paście termoprzewodzącej.

https://www.youtube.com/watch?v=g0k8LpYb_Io
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szelesty w laptopie - czyżby dysk twardy? Mantis98 5 3 748 19.11.2012, 22:39
Ostatni post: B0hazard
  Przycisk spacji w laptopie nie działa Signal 6 15 173 06.10.2012, 18:00
Ostatni post: Signal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości