Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak otworzyć działalność gospodarczą?
#1
Jak otworzyć działalność gospodarczą? - banalne pytanie, ale nie takie proste do zrobienia.

Ponieważ od czerwca będę handlował na własną rękę książkami to po pewnym czasie chciałbym zalegalizować swoją działalność. Najpierw oczywiście chcę sprawdzić czy pomysł jaki mam na handel powiedzie się, jeżeli tak to wtedy zdecyduję się na działalność gospodarczą...

Pytanie do doświadczonych użytkowników i osób z jednoosobową działalnością gospodarczą mam takie:
- Jakie kroki muszę podjąć aby móc założyć jednoosobową działalność gospodarczą i jakie koszty będę musiał ponieść... oraz jaki ZUS się płaci? itd itp...


Oczywiście znalazłem taki artykuł http://www.wsge.edu.pl/pl/porady-jak-otw...arcza.html ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości.
  Odpowiedz
#2
Kroki opisane w załączonym artykule są takie jak być powinny, z czasem oczekiwania bywa różnie, czasami udaje się załatwić "papierki" szybciej a czasami musimy poczekać troszkę dłużej (ja na wpis do ewidencji czekałem 22 dni).
Co do kosztów to nie wiem jak jest teraz ale cała "operacja" zakładania działalności kosztowała mnie około 500zł (8 lat temu).

Na początek najlepszym rozwiązaniem jest ryczałt ponieważ zawsze można pokombinować z dochodem i nie trzeba płacić podatku od dochodu (nie wykazujesz dochodu co obniża koszty prowadzenia działalności).
  Odpowiedz
#3
A jak wyglądają składki ZUS, w jakie są to kwoty? Wiem, że pierwsze dwa lata obowiązuje niższy, ale już teraz jestem ciekawy.
  Odpowiedz
#4
Tutaj masz dokładnie opisane składki ZUS http://www.zus.pl/default.asp?id=35&p=1
Można uniknąć płacenia ZUS jeśli jest się rolnikiem.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości