Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Jak znaleźć wspólny temat, czyli co zrobić, gdy rozmowa się nie klei?
Chodzi mi ogólnie, bo z żadną dziewczyną nie mogę się porozumieć w zwięzły sposób i tu nie chodzi na pewno o to, czy umiem mówić czy nie. Po prostu, gdy jakaś dziewczyna coś do mnie powie, to ja nwm co odpowiedzieć i się jąkam i z tego wychodzą jakieś kompletnie nie przejrzyste słowa, nie wiem, co zrobić. Druga sprawa, idę z dziewczyną i nie wiem, o czym rozmawiać, wytwarza się kompletna cisza i nie wiem, jaki temat zacząć, co powiedzieć. Dziewczyna jest inteligentna (nie mylić z nauką, kujoństwem, itp) i wyluzowana. Może jakieś propozycje i sugestie? P. S. byłem bardzo nie śmiały i bałem się rozmów z dziewczynami, rzadko z nimi rozmawiałem, właściwie prawie w ogóle, może to kwestia praktyki?
  Odpowiedz
Musisz uwierzyć w siebie!
Może to ona czeka na twój krok? Nigdy nic nie wiadomo. Żyje się raz więc do roboty ;)
Gdy to zrobisz rozmowa będzie z lekka luźniejsza a po czasie będzie bardzo luźna :)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]

Odpowiedz
(28.10.2013, 23:01)szybcior napisał(a): Musisz uwierzyć w siebie!
Może to ona czeka na twój krok? Nigdy nic nie wiadomo. Żyje się raz więc do roboty ;)
Gdy to zrobisz rozmowa będzie z lekka luźniejsza a po czasie będzie bardzo luźna :)

To nie o to chodzi, że się boję podejść, zgadać, bo z tym nie mam problemu, chodzi o to, że trudno mi znaleźć temat do gadania i słabo mi wychodzi rozmowa w cztery oczy z dziewczyną.
  Odpowiedz
Nie ma na to konkretnej recepty. Najbezpieczniej byłoby rozmawiać o czymś co Was łączy, jakieś wspólne pasje, może być nawet szkoła. Drugą bezpieczną opcją jest opowiadanie o swoim hobby, o czymś czym się interesujesz, w ten sposób będzie kojarzyła Cię jako kolesia z pasją i będzie tym zafascynowana, to duży plus. Zawsze możesz też nawiązać do niej. Jakiś element jej garderoby, zainteresowanie etc. Ale powiem Ci jedno, nieważne jest o czym mówisz, tylko w jaki sposób ;) Luuuzik, one nie gryzą, noo..przynajmniej Cię nie zjedzą.
  Odpowiedz
Hmm zacznij może od czegoś codziennego opowiedz co się dzisiaj fajnego wydarzyło potem jakiś żart... Może ona po tym zacznie opowiadać o swoim dniu ?

Odpowiedz
(28.10.2013, 23:06)szybcior napisał(a): Hmm zacznij może od czegoś codziennego opowiedz co się dzisiaj fajnego wydarzyło potem jakiś żart... Może ona po tym zacznie opowiadać o swoim dniu ?

Nie, trochę głupio wychodzi, wyobraź sobie, jak podchodzę i mówię, że dzisiaj miałem fajny dzień, kupiłem wazon, dostałem 5, to nie psycholog. Zazwyczaj podchodzę i pytam się, co tam u cb słychać, ona coś tam powie i na tym koniec, co dalej?
  Odpowiedz
hmm ale w jakich okolicznościach się spotykacie to twoja koleżanka z klasy?

Odpowiedz
Hm, wydaje mi się, że wiem o czym piszesz, mam podobnie, a przynajmniej jeśli chodzi o kontakt z osobami, które dopiero poznałam. To chyba jakiś rodzaj nieśmiałości. Albo też "wina" drugiej osoby. Bo czasem jest tak, że z osobą, którą dopiero co poznałeś nie możesz przestać rozmawiać - i o tym i o tym... A czasem z osobą, którą bardzo dobrze znasz wygodnie jest ci pomilczeć...
Powiem Ci tylko, że nigdy nie wymyślaj tematów na siłę, czasem lepiej jest pomilczeć niż gadać o pogodzie. Ważne jest też by nie mówić tylko o sobie, ale słuchać drugiej osoby i czasem pociągnąć ją za język, nie tylko my możemy być trochę zamknięci w sobie.
To takie trochę puste frazesy... Najwięcej da Ci po prostu praktyka:)
Free Your Mind!
  Odpowiedz
Tak, dokładnie, ale nie chodzi o tylko jeden przypadek, po prostu z żadną rówieśniczką nie mogę normalnie pogadać o czymś, bo nie wiem co powiedzieć, o czym, na jaki temat, mózg mi się wyłącza, autentycznie, nie potrafię skleić zdania.

(28.10.2013, 23:16)Olka napisał(a): Ale słuchać drugiej osoby i czasem pociągnąć ją za język,

Ale to właśnie ta druga osoba coś powie, a ja nie mogę, bo nic mi nie przychodzi do głowy i milczę.
  Odpowiedz
Mam dla Ciebie jedną, dobrą radę: Wyobraź sobie, że dana delikwentka to Twój najlepszy kumpel. Przestań się jej gapić na tyłek, w ogóle odrzuć od siebie myśl, że to kobieta, przez jakiś czas potraktuj ją obojniaczo. Mów tak, jakbyś mówił do kumpla, nie ważne o czym (ale hola hola gościu - są granice :))

Zacznij temat o tym, co Cię ciekawi, nie myśl, jakie ona ma upodobania, to Ty masz się poczuć pewnie, kiedy to już zrobisz przyjdzie czas na rozmowy ukierunkowane pod kątem tego, co ona chciałaby usłyszeć.
  Odpowiedz