Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Jak zwalczyć strach przed dotykiem?
Jak zwalczyć strach przed dotykiem? Skąd on się wogóle bierze? Nie mówie o dotyku typu przytulanie, całowanie. Mam na myśli dotykanie stref intymnych. Problem głównie polega na tym, że to ja się boję dotknąć chłopaka, a mi znów nie przeszkadza to, jak on mnie dotyka. Przeszkadza to mi jak i jemu, ale ja nie wiem co robić nie moge się przełamać. Czy jest to normalne ?
Nigdy nie jest tak jak byś my chcieli... ale jest tak jak być powinno...
  Odpowiedz
No nie wiem, może ten pierwszy raz jest najtrudniej...

A ile masz lat??
Robiłaś to kiedyś??
  Odpowiedz
Myślę, że nie jesteś sama z tym problemem. Z czasem jest łatwiej i chociaż miałam podobnie teraz jest ok :D
  Odpowiedz
Paulino to jest normalne. Nie przejmuj się. Facet chciałby od razu akcję, ja wiem, ale dziewczyny inaczej do tego podchodzą. Obawiają się, boją, wstydzą, bo nigdy nie miały tego w rękach. Radzę ci nie od razu. Dotykaj najpierw okolic miejsc intymnych. Rozmawiajmy otwarcie: nie łap od razu za wacka, tylko błądź rękami wokół niego. Pogmeraj sobie we włoskach i wokół nich. Nie rób nic wbrew sobie. Samo przyjdzie. Szkoda, że dziewczyny są takie otwarte tylko w internecie. Gdybyście chciały tak rozmawiać na lifie to by było super. Pamiętaj o tym, a twój chłopak na pewno to doceni.
  Odpowiedz
(29.10.2012, 00:06)Tomek1 napisał(a): Szkoda, że dziewczyny są takie otwarte tylko w internecie. Gdybyście chciały tak rozmawiać na lifie to by było super.

Jakbyś mnie znał to byś widział, że nie wstydzę się rozmawiać na takie tematy na lifie, ale dziewczyny ogółem się boją, że te rozmowy o sprawach inymnych wyjdą do znajomych, kolegów. Boją się reakcji.

A tak po zatym to Dzięki Tomek, chyba masz racjie, nic na siłe i nie za szybko. Tylko boję się że mimo naszej rozmowy na ten temat, nie bardzo zrozumie, że mam przed tym ogrmone opory. :)
  Odpowiedz
Jak masz opory, to zróbcie sobie intymna atmosferę przy kilku zapalonych świecach dających raczej półmrok niż światło, albo w ogóle pobawcie się po ciemku. Gdy jest ciemno, wiele barier puszcza, wstyd też jest jakby mniejszy, nie trzeba się stresować, że ktoś coś zobaczy takiego, czego byśmy nie chciały, żeby zobaczył:-)
  Odpowiedz
Strach sam w sobie zawsze wiąże się z określonym czynnikiem. Boisz się czegoś konkretnego, możliwe, że nie uświadomionego, a żeby dotrzeć do sedna problemu wyobraź sobie najgorszą mozliwa rzecz, jaka mogłaby się stać, kiedy zaczniesz dotykać chłopaka. Wyobraź sobie kilka takich sytuacji, od najgorszego do najmniej znaczącego scenariusza i kiedy to wykonasz, powiedz mi, co takiego strasznego sobie wyobraziłaś.
  Odpowiedz
W sumie jak by nie patrzeć boję się, że on zacznie gadać na lewo i prawo. Szczególnie, że ostatnio już miałam podobną sytuację, że mój były chłopak, podczas kiedy byliśmy parą, gadał na mój temat niestworzone historie. Na szczęście w porę się zorientowałam i dałam temu kres, zanim ktokolwiek z moich znajomych się dowiedział. Nie wiem czemu tak jest, ale strach ten paraliżuje mnie. Kiedy dochodzi co do czego, to uciekam.
Vilandra, aż się boję wyobrażać, bo może być ze mną źle. :D
  Odpowiedz
(31.10.2012, 19:16)Paulina napisał(a): W sumie jak by nie patrzeć boję się, że on zacznie gadać na lewo i prawo. Szczególnie, że ostatnio już miałam podobną sytuację, że mój były chłopak, podczas kiedy byliśmy parą, gadał na mój temat niestworzone historie.

To jest właśnie sedno Twojego problemu. Pamiętasz doświadczenia z poprzednim chłopakiem i to powstrzymuje Cię przed bliższym kontaktem z obecnym. Jednak nawet gdyby ten obecny powtórzył postępowanie poprzedniego (co uwierz mi - musiałoby być okropnym zbiegiem okoliczności), to tak na prawdę nic strasznego by się nie stało. Słowa chłopaka uznano by za przechwałki lub próbę zepsucia Ci opinii. Ci, którzy Cię nie znają mieliby to gdzieś, a Ci, którzy znają wiedzieliby, że to nieprawda.

Kwestią zasadniczą jest też, czy ufasz swojemu chłopakowi i czy wierzysz, że wasze intymne kontakty pozostaną tylko i wyłącznie waszą sprawą. Zanim zgodzisz się na coś więcej, poznajcie się ;lepiej - unikniesz rozczarowań, ale nie zaszkodzi też, jeśli szczerze powiesz chłopakowi, że kiedyś spotkała Cię niemiła sytuacja i wolałabyś na przyszłość jej uniknąć w związku z czym pytasz go, czy jest w stanie wasze intymne sprawy zachować w tajemnicy.

Jeśli się zgodzi, pamiętaj, że będzie go to zobowiązywało, podświadomie będzie chciał czuć się wobec Ciebie w porządku i zachowa dyskrecję, no oczywiście jeśli jest wystarczająco dojrzały.

W życiu często jest tak, że przeszłe doświadczenia rzutują na przyszłe, należy jednak na spokojnie je przeanalizować i zrozumieć, że prawdopodobieństwo, że coś przydarzy się nam po raz któryś z kolei jest niewielkie. Strach ma często wielkie oczy, ale musisz pamiętać, że Bóg kocha odważnych.

Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia.
  Odpowiedz
Paulino może po prostu szczerze porozmawiaj z partnerem? Ustalisz wtedy w czym
tkwi problem, przecież jeśli jesteście parą powinniście nie mieć przed sobą tajemnic,
czy jakichkolwiek zahamowań do swoich ciał. Twój problem tkwi w Twojej głowie, być może
jest to strach przed nieznanym, strach przed nie akceptacją - moja rada, szczera rozmowa.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
Niedostępny
  Odpowiedz