Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jaka kara dla kibiców za wtargnięcie na płytę boiska?
#1
Wszyscy znamy już przebieg meczu Polska - Anglia zakończonego remisem 1:1.
Jak widzieliśmy w dniu 16.10.2012 dwóch sfrustrowanych kibiców, wbiegło na murawę manifestując swój zawód z powodu przełożenia meczu.

Mam pytanie - czy za takie zachowanie grozi im za to jakaś kara?
  Odpowiedz
#2
Grozi im 5tyś zł grzywny bądź 3 lata pozbawienia wolności.
Podoba mi się inicjatywa jednego portalu zajmującym się zbieraniem najśmieszniejszych obrazków w sieci.
Sami zobaczcie : klik
  Odpowiedz
#3
Ale skąd wiadomo że jest to 5tyś zł. Jest na to podstawa prawna? Jakiś wyciąg z regulaminu UEFA? Szukam faktów. Pomówień i pogłosek nie brakuje w sieci, dlatego szukam źródła tej kwoty.
  Odpowiedz
#4
  Odpowiedz
#5
Hans napisał(a):artykuł 60., paragraf 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Możesz go tu zacytować?

Znalazłem więcej informacji, których źródłem jest sama Policja:
Zatrzymani mężczyźni to: 40-letni Mariusz W., 41-letni Adam D. i 37-letni Mariusz S. Jeden jest z Warszawy, drugi z woj. łódzkiego, trzeci z woj. pomorskiego.
Tak, był i trzeci, choć go nie widziałem.

5tyś i 3 lata więzienia to maksymalny wymiar kary za to przestępstwo jak się dowiedziałem. Panowie noc spędzili na policyjnym dołku.

Artykuł 60, paragraf 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - Hans zacytowałbyś tutaj tą ustawę?
  Odpowiedz
#6
(18.10.2012, 12:36)adam-as napisał(a): Tak, był i trzeci, choć go nie widziałem.
Trzeci widocznie płynął pod wodą :D

[Obrazek: Bez_tytu_u-1350558715.jpg]
Tyle cytatu . Jest jednak napisane "... w czasie trwania imprezy sportowej , w tym meczu ... " , a meczu jak wiemy nie było . W takim razie , czy ten przepis odnosi się do tego zajścia ?
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#7
"W czasie trwania, w tym meczu". Jest wyraźnie napisane "w tym", więc liczy się cała impreza a nie tylko sam mecz. Nie sądzę jednak, że Ci panowie specjalnie się tym przejęli. Kibice za nich zapłacą. Już się zrzucają. Swoją drogą to ciekawe, jak szybko ludzie potrafią się zorganizować w przypadku kary za pokazowe wtargnięcie na murawę boiska. Zwracam na to uwagę, ponieważ są ludzie, którzy dziwią się, że w przypadku potrzebujących dzieci nie ma takiej inicjatywy ludności jak w przypadku omawianej tu akcji.
  Odpowiedz
#8
Zostali oczyszczenii z zarzutów ze względu na niską szkodliwość czynu.
Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e
  Odpowiedz
#9
No nie tak całkiem. Jak podaje nam TVN, jeden z nich otrzymał dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe i zwrot kosztów postępowania sądowego. Zobaczymy co jeszcze wymyślą...

Kancelaria premiera cytuje Tuska w sprawie kibiców:
"Ich akcja nikomu nie zagrażała. Moim zdaniem nie zasługują na karę" - cytuje kancelaria premiera na Twitterze. Cóż za poczucie humoru Tuska. :D

Odnośnie bohaterów stadionu narodowego, powstała nawet specjalna grupa "Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego" na Facebooku, którą "lubi" już ponad 30 tys. osób. No, to teraz już Panowie będą znani na całym świecie. :D
  Odpowiedz
#10
Karę to powinni dostać Ci debile co nie zamknęli dachu na mecz, przecież wiedzieli że będzie padać... hahahha
@up Tusk to jest dobry hahaha :D
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mecz Polska-Anglia odwołany! Wielki zawód kibiców adam-as 7 4 653 17.10.2012, 16:37
Ostatni post: WazzUp

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości