Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kompakt - jaki ?
#1
Siemka
Szukam aparatu kompaktowego, stary przeszedł na emeryturę, potrzebuję czegoś nowego.
Zastanawiam się nad tymi dwoma: SAMSUNG WB800F vs Canon SX260 hs ?
Z większym parciem na ten drugi.
Jest tu jakiś znawca na forum ?
  Odpowiedz
#2
Za znawcę się nie uważam, ale coś napiszę ;).
Ja jestem bardziej przekonana do Canona - swój aparat kupiłam baardzo dawno temu i nie mogę na niego narzekać. Co do tych modeli - nie spotkałam się z nimi. Widzę jednak, że Samsung ma trochę większą rozdzielczość. Ale za to Canon będzie robił o wiele lepsze zdjęcia makro. Canon ma sporo bajerów - oznaczanie zdjęć przez GPS, rozpoznawanie twarzy i naprawdę szeroki wachlarz trybów.
To wszystko zależy od tego, do czego będziesz aparat wykorzystywał. :)
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#3
Znawcą w tym temacie nie jestem, ale na Twoim miejscu zdecydowałabym się na Canona, gdybym miała wybierać pomiędzy tymi dwoma modelami. Ogólnie Canon, to według mnie, najlepsza firma, która ma związek z fotografią. Z tym modelem nie miałam przyjemności się spotkać, ale wygląda bardzo ciekawie. Ma swoje plusy. Jedynym minusem Canona według mnie jest ta rozdzielczość, o której wspomniała Olka.
  Odpowiedz
#4
Bierz tego Canona SX260 hs. Dobry jest i nie powinieneś na niego narzekać ;)
  Odpowiedz
#5
Powiedz może, do czego chcesz ten kompakt, a może znajdziemy coś innego w podobnym przedziale cenowym. :)
  Odpowiedz
#6
Aparat wypadowy, że tak to ujmę ;]
Czyli zdjęcia z wakacji, podróży, jakieś spontany, itp ;]
Z tego co się zorientowałem, to najlepszym wyborem w tej cenie będzie właśnie canon SX260 ;]
Dwie godziny temu dostałem aparat. Wybrałem Canon'a SX260 HS. Wygląda solidnie, zobaczę jak będzie zdjęcia robił :D
Teraz jeszcze tylko kupie kartę pamięci i jazda :D
  Odpowiedz
#7
Oki, w takim razie czekamy na recenzję Canona ;)
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#8
Zastanawiam się jeszcze nad karta pamięci, będzie to pewnie 16GB SanDisk lub GoodRam i tutaj moje pytanie, bo polecano mi 10 klasy (ultra lub extreme). Klasa karty to wiem co jest, ale ta wersja ultra lub extreme czym się różni od zwykłej ?
  Odpowiedz
#9
WazzUp napisał(a):ale ta wersja ultra lub extreme czym się różni od zwykłej ?
To już bardziej kwestia profesjonalnego sprzętu z tego, co mi wiadomo. Chodzi tu głównie o serie zdjęć. Na Twoim miejscu wzięłabym po prostu ultra. Chociaż z tego, co mi wiadomo, sandisk z extreme III dodaje program do odzyskiwania zdjęć. Jeśli zamierzasz robić tylko jotpegi, ultra wystarczy. ;)

Lojalnie uprzedzam, że z fotografią od paru lat nie mam nic wspólnego, ale myślę, że aż tak dużo się nie zmieniło.
  Odpowiedz
#10
Ja nie widzę sensu dopłacać do karty extreme czy tam ultra, raczej kupię zwykłą SDHC :D
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości