Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Komputer nie widzi pendrive
Mam system operacyjny Windows 7 64bit. Od pewnego czasu komputer nie widzi mojego pendrive. Nie wiem co jest grane. Gdy podłączę pendrive pod gniazdo USB, komputer wykona dźwięk, przy pendrive zaświeci się kontrolka, że jest podłączony, ale ona za chwilę gaśnie, a na komputerze nie mogę go nigdzie znaleźć. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?
  Odpowiedz
Od jakiego pewnego czasu?
Czy próbowałaś podłączyć pena do innego komputera?
- pozwoli to na wyeliminowanie lub potwierdzenie uszkodzenia pendraka.
- Jeśli pen jest sprawny (inny komputer go widzi) to na komputerze, który go nie wykrywa odinstaluj sterowniki USB i zrestartuj komputer. Po restarcie powinien już go wykryć.

Czy podłączałaś go do telewizora by np. oglądnąć zdjęcia?
Czy stosowałaś się do instrukcji obsługi pena?
No np. wyjmowanie pendriva według procedur...
  Odpowiedz
Nie działa tak z miesiąc, góra dwa. Nie był podłączany do telewizora ani innych urządzeń. Zawsze tylko do komputera. Głównie mojego, bo przechowywałam na nim swoje prywatne pliki. Podłączyłam pendrive do dwóch innych komputerów. Jeden z system operacyjnym Windows XP, a drugi z Windows 7. Dzieje się to samo co u mnie. Nie wiem czy to coś pomoże, ale pendrive ma 8gb pojemności i jest z firmy EMTEC.
  Odpowiedz
Sprawdź jeszcze w ten sposób czy go widać:

Start -> prawy klik na Komputer -> Zarządzaj -> i wybierz Zarządzanie dyskami.

Jeżli go tam widać to prawy klik na niego i formatuj.
  Odpowiedz
Masz screnna, bo łatwiej jest to ukazać niż pisać.
http://i39.tinypic.com/5b7ko.png
  Odpowiedz
Nie próbowałaś go szyfrować jakimś programem?
Jeżeli ta odpowiedź jest przecząca to prawdopodobnie jest uszkodzony.
Można dobrać się do jego wnętrza i obejrzeć jego ścieżki czy
nie są uszkodzone.
  Odpowiedz
Nic z nim nie robiłam. Tak po prostu z dnia na dzień padł. Nawet nie wiem czy jakieś pliki na nim są, o ile w ogóle teraz tam są. Porozmawiam ze znajomym, bo on zajmuje się takimi rzeczami, więc może zajrzy mi w te ścieżki i zobaczymy czy to coś da, a jeśli nie, to muszę po prostu kupić nowego pendrive.
  Odpowiedz
Spróbuj włożyć do inne portu USB, ewentualnie zainstaluj pownownie sterowniki USB2.0 lub 3.0 dedykowane do Twojego systemu. Może to pomoże. Na pewno nie zaszkodzi. Sprawdź jeszcze u kolegi lub koleżanki czy u nich również nie chodzi. :)
  Odpowiedz
W innych portach USB niestety jest to samo. Sterowniki uaktualniałam kilka dni temu, bo też myślałam, że to może być przyczyną. Zobaczymy co wyjdzie z tymi ścieżkami :)
  Odpowiedz
Jak na moje oko penek się posypał.
A sprawdzałaś z innym pendrivem?
Masz jak to sprawdzić?
  Odpowiedz