Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Koszulka z nazistowskim orłem
#1
Hej. Mam zamiar kupić na allegro koszulkę: http://allegro.raket.pl/odziez/folia/mes...BOY_01.png
Chodzi mi o to czy nie łamię prawa ? Czytałem kiedyś, gdzieś że noszenie swastyki jest nie dozwolone ponieważ rozpowszechnia nazizm. Tutaj jest tylko orzeł. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  Odpowiedz
#2
Wiem, że sama swastyka jest zakazana a inne symbole, które mają związek z nazizmem na pewno będą źle postrzegane.
Myślę też, że allegro jest jakoś kontrolowane i raczej na pewno nie zostałby sprzedany jakiś niedozwolony produkt.

(14.03.2017, 17:36)american123 napisał(a): Noszenie swastyki jest nie dozwolone ponieważ rozpowszechnia nazizm.

To jest orzeł III Rzeszy więc on również rozpowszechnia nazizm tak czy inaczej.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#3
Orzeł na koszulce ma łeb odwrócony w drugą stronę. Kup sobie koszulkę z polskim orłem.
  Odpowiedz
#4
Dokładnie. Nie ma się co fascynować innymi symbolami i skupić się na własnych a tym bardziej jeśli one nawiązują do reżimów przez które ginęły miliony ludzi.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#5
Mi chodzi tylko i wyłącznie o wygląd. Polski orzeł ładny jest, ale daleko mu do tego Niemieckiego :) Czyli wszystko jest w porządku ? Można kupować.
  Odpowiedz
#6
O ile nie będzie to łamało Art. 256. KK to myślę, że można. Z resztą sam widziałeś osobę, która nosiła tego orła.

Myślę, że jeśli taki orzeł jest wykorzystany w celach artystycznych to problemu nie ma jednak tak jak mówiłem, może to być źle odbierane przez innych.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#7
Wiadomo, to co obce wydaje się ładniejsze, ponieważ nie obcujemy z tym na co dzień.
Pisałeś że interesujesz się drugą wojną światową, że orła chcesz tylko dlatego ze Ci się podoba. To czy nie było innych symboli, które by Cie zainteresowały? Koszulkę można z własną grafiką zawsze zamówić. Jeśli rzeczywiście nie interesuje Cie symbol orła tylko dlatego że naziści go mieli to przemyśl to.
  Odpowiedz
#8
W sumie nie wiem czy polski taki niby gorszy.. Wystarczy sobie pogrzebać w kolekcjach RedisBad albo SurgePolonia. Mają dużo świetnych designersko projektów ubrań
  Odpowiedz
#9
(26.10.2017, 19:03)Druczh napisał(a): W sumie nie wiem czy polski taki niby gorszy.. Wystarczy sobie pogrzebać w kolekcjach RedisBad albo SurgePolonia. Mają dużo świetnych designersko projektów ubrań
oj tak SP mają naprawdę oryginalne wzory i co najważniejsze nic się z nimi po praniu nie dzieje
  Odpowiedz
#10
Masz na myśli tshirty czy te termoaktywne bluzki co są drukiem sublimacyjnym robione?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości